feb
2019
Fra 09-02-2019 til 10-02-2019 -
  • Spring
, Hest

C-stv. spring - TØRRING RIDEKLUB (C)

Stævnenummer
Prop00032964

Dato for resultat d. 15-02-2019

Resultatbehandling færdig

Tørring Rideklub (Distrikt D12)
Hvilhusevej 17 A
8983 Gjerlev J

Kontakt inden stævnet

Jannie Olsson
28437685
tork-stv@outlook.com

Officials

Banedesigner
John Nielsen
Dommere
Jannie Guldmand Bak, Bjarne Mørup, Ulla Biisgaard
Teknisk Delegerede
Inge-Marie Hald
Tilbage til klasseoversigt

14. LA2** (120 cm) A (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 15-02-2019
Antal starter:
27
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 740 DKK 2: 590 DKK 3: 440 DKK 4: 290 DKK 5: 185 DKK 6: 185 DKK

Dommere: John Nielsen, Bjarne Mørup, Inge-Marie Hald

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Martin Bundgaard LAMBORGHINI B
2008/GHH/CASSINI II/GISELLE II/CALANDO I
HER 0 48,43 1
1 1
Lone Lundsager Hesselmark DORTHEASMINDES FOXY LADY
2007/DV/Onassis/Sunshine Fælleden/Diamond
KSRK 0 48,58 1
2 2
Maria Kynde Christensen GODLANDI T
2009/DV/GODSEND DU REVERDY/ROCKLANDI T/ROCKLAND
HARK 0 49,15 1
3 3
Sara Koue I-L'S LARACHE
2006/DV/LADAS/MIAMI/LEGAAT
HARK 0 49,63 1
4 4
maria würtz nielsen CAYZA KK
2011/DV/ASSENDRUPLUNDS CAYMAN/ELAIZA STRAND/RAMBO
SIR 0 49,84 1
5 5
Kit Møller Pedersen EUROSTAR
2009/KWPN/NAMELUS R/RACUNDA/COLINO
DDHS 0 51,74 1
6 6
Torben Frandsen COCHAC
2009/OS/CATOKI/WARM AND COLD/TANNENHOF'S CARABAS
TØRK 0 51,85 1
7 7
Martin Bundgaard TELLO SAN
2012/LU/DIAMANT DE REVEL/COCO SAN/CARSON ASK
HER 0 52,72 1
Alberte Gravesen Jensen ZOE 55
2007/HO/LANDOS/NIKE I/CALANDO I
KARR 0 52,88 1
Emilie Mosegaard Christiansen ROCKET QUEEN Z
2002/LH///
IRK 0 54,00 1
Sarah Wheler DINANDOLIN
2008/KW/NAMELUS R/TIARALINA/NAIROBI
AAR 0 54,62 1
Torben Frandsen MONTANUS CLYDE
2009/OLD/CALIDO I/AVENIDA/ACORD II
TØRK 0 55,09 1
Trine Lindberg PINVIGS SPOT ON
2012/DV/SIR SHUTTERFLY/AMANDA/ASTON
RKH 0 55,49 1
Mette Aakjær Mousten AMAPASSO
2012/DV/AMARONE/GEORGIA ALFARVAD Z/ALFARVAD GRUNDGOLD II
RDH 0 56,33 1
Maria Barnewitz Schou VALENTINA K
2012/HN/VALENTINO/EGINA/ESCUDO II
CSK 0 56,70 1
Emma Toft Heilesen MADAME UNPLUGGED
2013/LU/UNTOUCHABLE/MADAME BLUE/CAJUS
SAO 0 57,46 1
Myl Blønd Sørensen NY MOSEGÅRDS CATE
2002/DV/CAJUS/LISETTE/LEONIDAS
DRK 0 57,55 1
Cecilie Krogsdal Perto CORAM
2005/LH///
KSRK 4 50,46
Maria Barnewitz Schou BURGGRAAF M
2006/KWPN/BURGGRAAF/UTHALINA-M/JULIO MARINER XX (GB)
CSK 4 51,75
Jill Thomasen ELLELY'S AUDI
2012/DV/DIARADO/LOTTE/LEZARD
TØRK 4 52,03
Rikke Rytter Andersen FI LÉ GRANDE
2012/DV/FAVORIT ASK/OCEAN´S CYPRES/CAROLUS I
ASR 4 55,13
Matilde Skrædderdal Andersen CATCH ME
2006/DV/CORRATUS/WIND FLOWER/TEMPLE WIND XX
VAS 6 66,18
Lucas Vium CAMILLE
2000/LU/CAJUS/LEIKA/LOOPING
SIR 8 50,83
Maria Kynde Christensen GERDINGS ROCK MY
2013/DV/ROCKLAND/CORLETTA AF KÆRSHOLM/CORLANDO
HARK 8 55,42
Helena Elmo Kristensen EDINBURGH
2009/OS/AREZZO VDL/MAZELLI/CANTUS
USR 10 63,62
Myl Blønd Sørensen BØGEGÅRDENS ANNEMONE
2007/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/LACORA-EM/CORONADO
DRK 19 67,15
Signe Andrea Frank FLORIDOR
2012/DV/FAVORIT ASK/MITZI/LEANDRO
AAR 29 75,78