mar
2019
Fra 29-03-2019 til 30-03-2019 -
  • Spring
, Hest

C-stv. spring hest - TØRRING RIDEKLUB (C)

Stævnenummer
Prop00032965

Dato for resultat d. 01-04-2019

Resultatbehandling færdig

Tørring Rideklub (Distrikt D12)
Hvilhusevej 17 A
8983 Gjerlev J

Kontakt inden stævnet

Jannie Olsson
28437685
tork-stv@outlook.com

Officials

Banedesigner
John Nielsen, Niels Kolborg Johansen
Dommere
Bjarne Mørup, Christina Volhøj, Karen Ballegaard
Teknisk Delegerede
Bo (tytten) Erichsen
Tilbage til klasseoversigt

6. LA2** (120 cm) A (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 01-04-2019
Antal starter:
43
Antal placeringer:
12
Dotering:
1: 740 DKK 2: 590 DKK 3: 440 DKK 4: 290 DKK 5: 185 DKK 6: 185 DKK

Dommere: John Nielsen, Niels Kolborg Johansen, Karen Ballegaard, Bo (tytten) Erichsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Pernille Buch Stokvad BJERGLUNDS CRAK
2004/DV/CAJUS/NEW CLASSIC/CALETTO I
SKO 0 57,79 1
1 1
Anne Sofie Hjelm Hansen GAME BOY F
2011/KW/BUSTIQUE/ALETTA/ATHLET Z
KONG 0 58,32 1
2 2
Maria Barnewitz Schou BURGGRAAF M
2006/KWPN/BURGGRAAF/UTHALINA-M/JULIO MARINER XX (GB)
CSK 0 59,15 1
3 3
Kristian Skovrider SYVHØJEGÅRDS HAPPY-HAPPY
2011/DV/FAVORIT ASK/CELINE FRISHOLT/CHURCHILL
KIRK 0 59,47 1
4 4
Mille Albinus Hjermitslev GOOD LOOKING
2011/KW/TOLAN R/PRETTY WOMAN/ROSSINI
SKÅR 0 59,79 1
5 5
Mikkel Laursen HERSLEV MARK'S CALVARO
2013/DV/CAVALL ASK/SOLOS LAS VEGAS/CASINO
KARR 0 60,76 1
6 6
Daniel Hald Cassøe AAGAARDENS CHICO ASK
2012/DV/FAVORIT ASK/LAJGÅRDENS CHICOTA/CHICO'S BOY
DDHS 0 61,49 1
7 7
Lone Lundsager Hesselmark DORTHEASMINDES FOXY LADY
2007/DV/Onassis/Sunshine Fælleden/Diamond
KSRK 0 61,64 1
8 8
Mathilde Sandgaard PINVIGS GODSPEED
2006/DV/GODSEND DU REVERDY/SALVANA'S CABOCHO/COME BACK II
FRK 0 61,83 1
9 9
Frida Christensen KROGÅRDENS FAVORIT HEART
2010/DV/HEARTBEAT/KROGÅRDENS FAVORIT/COME BACK II
ASR 0 61,84 1
10 10
Katrine M. Ernst CASINADO
2007/GHH/CASSINI II/CONCERT/CORONADO
SVRK 0 62,70 1
11 11
Mikkel Laursen CAPTAIN CRUISER
2012/OS/CARRICO/ANNA W/CRUISING
KARR 0 62,92 1
12 12
Torben Frandsen ELMEGÅRDENS CLASSICO
2012/HO/CLASSE/MARLEEN IV/LITERAT
TØRK 0 63,13 1
Ida Marie Madsen LADY QUINN
2004/DV/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"/LADY CASIO/CAMPESINO
SKO 0 63,20 1
Mia Hovgaard Jessen CARELL
2011/LU/CASILIUS/LIETO LUX/LEANDRO
KONG 0 63,44 1
Astrid Svenstrup CONGSTAR
2014/DV/CHACCO'S SON/DESIRA/STAKKATO
LØR 0 64,02 1
Louise Juul Pedersen ASPRO
2008/LU/BIG BEN A KILA/MIDGE'S GIRL XX (IRE)/INDIAN LODGE XX (IRE)
SAO 0 65,14 1
Ann Katrine Kejser Rasmussen CANCELLARA FRIHAVE
2010/DV/CLINTON I/RACOTTA FRIHAVE/SOLOS LANDTINUS
SAO 0 65,80 1
Lone Marie Øglend MOUSE VAN DE BREM
2012/BWP/TRIOMPHE DE RIVERLAND/IRRAIS VAN DE BREM/BLUE BOY
BOR 0 66,09 1
Mette Askham Jensen ARUBA
2005/KW/EUROCOMMERCE BERLIN/RELUSIENA/CONCORDE
RÆV 0 66,91 1
Natasha Tang Kaspersen JAMES BROWN
2003/BWP/NABAB DE REVE/ALANA VAN DE HEIKENSHOEVE/ORLANDO
VIR 1 67,68
Camille Silke Pless CENTA VH KOSTERHOF Z
2008/ZA/CONTACT VAN DE HEFFINCK/CALL GIRL Z/CENTAUER Z
TØRK 4 56,03
Christina Jensen BUEGÅRDS CASSIOPEIA
2006/DV/CORONET ASK/BUEGÅRDS LUNA/SOLOS LANDTINUS
USR 4 56,46
Cecilie Krog Sørensen SYVHØJEGÅRDS FAVORIT ROYAL
2011/DV/FAVORIT ASK/STAUGAARD'S FANTASY ROYAL/ROYAL Z II
BÆK 4 61,19
Emilie Katrine Høll Pedersen ATHENA ALFARVAD Z
2012/ZA/AIR JORDAN Z/QUEEN ALFARVAD Z/QUINAR
SRI 4 61,31
Camilla Weincke Skipper SUNDHØJS BLAZE
2011/DV/COSMEO/BØGEGÅRDENS APRIL/BØGEGÅRDENS APOLLO
NDRK 4 61,37
Maria Nørheden Johansen FRANKLIN RAS
2013/DV/FAVORIT ASK/ASTRID/ASTON
URK 4 64,43
Christian Petersen CUPIDO ALFARVAD Z
2013/ZA/CROWN Z/CERISE Z/CAROLUS II
SRI 4 65,35
Maria Nørheden Johansen KONG'S NEO
2011/DV/FAVORIT ASK/DESIREÉ ROLD/DIADEM
URK 4 66,19
Maria Barnewitz Schou VALENTINA K
2012/HN/VALENTINO/EGINA/ESCUDO II
CSK 4 66,82
Charlotte Klarskov Jensen LITTLE Q
2006/OLD/QUALITY/RICUDA/LANDOR S
KONG 6 71,25
Torben Frandsen MB AAGAARDENS HEARTLAND
2006/DV/Heartbeat/Zarina/A'Khan Z
TØRK 8 58,29
Caroline Hansen CANNABEE
2010/DV/CAJUS/VIOLA/HØJAGERGÅRDS LEKTOR
SKRK 8 58,51
Nanna Joy Videler OCEAN CJ
2012/DV/CAVALL ASK/OCTAVE/CORONADO II
PSR 8 62,57
Trine Hjorth BUMBLE BEE
2004/BL/LADIESDREAM/MIRA/STALD CALLES BROR BALLY
SKO 8 81,86
Daniel Hald Cassøe FLIK FLAK
2013/DV/FAVORIT ASK/GAVNHOLTS BAQUI/AQUILINO
DDHS 9 68,86
Stine Holm ARIA DE MIRAUMONT
2010/SF/NORTON D'EOLE/FARA DE MIRAMOUNT/MONT BLANC
BÆK 12 82,49
Christian Petersen VONG'S ATHENA
2007/DV/AMARONE/VONG'S GINA/GRANNUS
SRI 13 85,83
Cecilie Krogsdal Perto CORAM
2005/LH///
KSRK 16 60,17
Pernille Venning Pedersen KAROLINEGÅRDENS WELL DONE
2010/DV/WILKENS/DONAU PRINZESSIN/HELING
VIR 17 86,07
Michelle Linde Westergaard CARLOTA VD HELLE
2013/HO/CORMINT/BEAUTIFUL/CHEPETTO
URK 19 91,98
Else Marie Westergaard KOLDKÆRS LONG TIME
2010/DV/CHURCHILL/LA-CHER/CAMPESINO
VROR 26 106,36
Stine Klausholt MEXI
2013/DV/CABACHON/MEXICANA/ASTON
SKRK Opg.