feb
2019
Fra 08-02-2019 til 10-02-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

MBRK´S C Stævne i spring med D klasser (C)

Stævnenummer
Prop00033024

Dato for resultat d. 18-02-2019

Resultatbehandling færdig

Møllebakkens Rideklub (Distrikt D04)
Præstemarksvej 4
4241 Vemmelev

Kontakt inden stævnet

Heidi Christensern
42922125
mbrk.spring@gmail.com

Officials

Banedesigner
Tania Seierø, Heidi Christensen, Lene Kiertzner
Dommere
Dorte Ziegler Simonsen, Helle Winberg, Lene Kiertzner
Teknisk Delegerede
Kristine de Lichtenberg
Tilbage til klasseoversigt

20. LB2** Springning Heste (110 cm) B7 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B7 (SVH 1)

Opdateret: 18-02-2019
Antal starter:
21
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 450 2: 360 3: 270 4: 180 5: 150 6: 150 7: 150 8: 150 9: 150 10: 150 11: 150 12: 150

Dommere: Tania Seierø, Kristine de Lichtenberg, Lene Kiertzner

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Oliver Skjøt ROBOTOOL´S QULINA
2007/DV/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"/RIA/RESIDENT
OHR 0 34,38 0 25,99 25,99 1
1 1
Mia Thomassen WILDDANCER
2003/KWPN/PATIJN/PRUDANCE/FABRICIUS
HGRK 0 34,40 0 26,31 26,31 1
2 2
Nathalie Berggren WIZAL III F. VEJGÅRD
2005/DV/Carson Ask/Westie F. Vejgård/Looping
SLRK 0 31,87 0 28,50 28,5 1
3 3
Henrik Lidsmoes KJÆR'S CAJSAR
2011/DV/CAJUS/CHER/CARANO
SLRK 0 32,20 0 28,79 28,79 1
4 4
Mathilde De Neergaard CASPIAN
2009/HO/CARMARGUE/CONCERTINA/CORRADO II
STRÅ 0 35,17 0 29,03 29,03 1
5 5
Pernille Stribolt LANTANO
2012/HO/LASINO/MARSCHGRAEFIN/GRAF GRANNUS
SPR 0 36,65 0 31,29 31,29 1
6 6
Josephine Bøgh CORAMO LN
2014/DV/CORMINT/CATONETT LN/CATOKI
NSPR 0 36,71 0 32,36 32,36 1
Anja Lunn CA'UZI
2012/DV/USTINOV/JÆGERSMINDE´S CASANDRO/CARANO
RIC 0 35,00 4 29,23 29,23
Nikoline Dalsro Jørgensen CHAPLIN SKOU
2008/DV/CARMARGUE/CHALOT SKOU/CAJUS
OHR 4 36,38 0 29,35 29,35
Kamilla Flemming Hansen CARBON RAVNES-HAVE
2005/DV/CARSON ASK/AMIEL RAVNESHAVE/A-DUR
RKV 0 36,72 4 29,90 29,9
Marcus Bach Jensen KHARTOUM.PP
2010/BWP/NABAB DE REVE/WAMI VAN DE GULDENNAGEL/LATANO
RIC 0 35,85 4 31,21 31,21
Simone Bardrum STORLUNDS SUN-LIGHT
2008/LU/SUNSET HIT/GELSÅDALENS STARLIGHT/JAZZ
SPR 4 36,94 0 31,61 31,61
Sara Hansen AGRIGENTO Z
2008/ZA/ACODETTO I/JALAMITY Z/JUMPILOT
MBRK 0 33,87 4 31,62 31,62
Mikael Kofoed LUCKY STARLIGHT
2007/OS/LUCKY LIGHT/PRETTY BROWNY/PONTICELLO XX
HESK 4 37,35 0 32,71 32,71
Kirstin Skjoldshøj COUNT ON ME
2014/DV/CORNETTINO ASK/WINCETT/LADAS
BRN 0 37,68 4 34,90 34,9
Mathilde De Neergaard ALONE
2008/WP/AMAGEDDON N. GEK./UNIQUE/UP TO DATE
STRÅ 8 35,85 0 31,35 31,35
Kirstin Skjoldshøj CATCH ME
2014/DV/CI CI SENJOR ASK/PRIDE/LIATOS
BRN 4 37,93 4 34,33 34,33
Frederikke Lundgren Skelmose COLLINE 7
2011/HO/COLMAN/UNRUHE/CONTENDER
SIV 4 37,25 9 40,31 40,31
Julie Skjøt CHARLY M
2008/HN/CHARILAN/CLARA/CALYPSO II
OHR 7 52,72 12 51,58 51,58
Louise Bæhr Sørensen WI TOXIC
2012/DV/KRAKE ASK/TREASURE TVEDBO/LOBSTER
BRN 20 69,13 0 33,74 33,74
Amalie Rosenstand LORD CALYPSO
2002/HO/Lord Calidos/Karo/Cornetto
SPR Udg.