sep
2019
Fra 07-09-2019 til 08-09-2019 -
  • Spring
  • Para dressur
, Hest/Pony

Glostrup Rideklubs udv.D-stævne i spring med klubmesterskab (D)

Stævnenummer
Prop00033028

Dato for resultat d. 19-09-2019

Resultatbehandling færdig

Glostrup Rideklub (Distrikt D01)
Sortevej 52
2600 Glostrup

Kontakt inden stævnet

Glostrup Rideklub
26162696
glk.staevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Lotte Jaenicke
Tilbage til klasseoversigt

9. 50, 60 og 70 cm (B0) (D)

Spring: Springning Sløjfeklasse - Hest & Pony (B0) (SVH 0)

Opdateret: 19-09-2019
Antal starter:
25
Antal placeringer:
16

Dommere: Lotte Jaenicke

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
mette mau YADA
2007/AH/EXCELLENT BAJAR/YASMIN/KOHEILAN I-15 (BARTHAHUS)
GBR 0 43,50
3 3
Jane Hinsch ASFERG CELINA
2010/LH///
GLK 0 47,30
3 3
mette mau YADA
2007/AH/EXCELLENT BAJAR/YASMIN/KOHEILAN I-15 (BARTHAHUS)
GBR 0 47,80
3 3
Malene Olin STEF
2006/BL///
GLK 0 42,90
3 3
Emilie Højsholm Ferm Petersen VOLHØJGAARDS AZENA
2009/LU/LIONELL/ZENA/PRESTIGE VDL
GLK 0 54,50
3 3
Laura Flindt Schmidtsdorff ADDIS
2008/IRH/GRANGE KINGS SURF/VERNAL EQUINOX/KILTEALY SPRING
GLK 0 46,30
3 3
Maj Husher CATCH ME
2012/DV/CATCH IT ASK/HOSTESS/DONCASTER AA
GLK 0 43,10
3 3
Emilie Højsholm Ferm Petersen VOLHØJGAARDS AZENA
2009/LU/LIONELL/ZENA/PRESTIGE VDL
GLK 0 53,90
3 3
Rebecca Lindeneg DREAM ON
2009/LH///
GLK 0 43,80
3 3
Liv Hinsch SAOIRSES GIRL
2011/BL///
GLK 0 47,90
3 3
Anne-Sofie Bjørnskov Fischer INDY - BOY
2004/LH///
GLK 0 44,40
3 3
Sofie Ejdsvold Christensen MAGGIE MAY
2010/LH///
GLK 0 43,30
3 3
Sara Mejdal Petersen DOLCE VITA
2010/DV/UNO DON DIEGO/STALD MEJSES MONET/MARENGO
GLK 0 43,10
3 3
Malene Olin RED SHADOW
2005/LH///
GLK 0 42,40
3 3
Viktoria Finne Bunch GOLDLINES LAZIA
2012/LU/LAMBRUSCO ASK/WENDY OF GOLDLINE/
AMR 0 43,90
3 3
Laura Flindt Schmidtsdorff INKA
1998/LH///
GLK 0 60,00
3 3
Nina Rosendahl DEL QUINTO
2014/OL/DRAGONEN'S FARUQ/CINDY NYGÅRD/URPRINZ
GLK 4 60,80
Laura Flindt Schmidtsdorff ADDIS
2008/IRH/GRANGE KINGS SURF/VERNAL EQUINOX/KILTEALY SPRING
GLK 4 59,60
mathilde ballegaard GALEGA E
2006/DV/COME BACK II/GALINA/LANDAU
GLK 4 50,90
Maj Husher CATCH ME
2012/DV/CATCH IT ASK/HOSTESS/DONCASTER AA
GLK 4 55,60
Jane Hinsch ASFERG CELINA
2010/LH///
GLK 10 67,60
Anne-Sofie Bjørnskov Fischer INDY - BOY
2004/LH///
GLK 13 63,50
Malene Nielsen STORY BOY
2010/BL///
GLK 17 77,20
Malene Olin STEF
2006/BL///
GLK Opg.
Zainab Nasrati CHAMØR DEN II
2008/LH///
GLK Opg.