sep
2019
Fra 07-09-2019 til 08-09-2019 -
  • Spring
  • Para dressur
, Hest/Pony

Glostrup Rideklubs udv.D-stævne i spring med klubmesterskab (D)

Stævnenummer
Prop00033028

Dato for resultat d. 19-09-2019

Resultatbehandling færdig

Glostrup Rideklub (Distrikt D01)
Sortevej 52
2600 Glostrup

Kontakt inden stævnet

Glostrup Rideklub
26162696
glk.staevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Lotte Jaenicke
Tilbage til klasseoversigt

11. LE (80 cm) B3 (D)

Spring: LE Springning Heste (80 cm) B3 (SVH 0)

Opdateret: 19-09-2019
Antal starter:
18
Antal placeringer:
4

Dommere: Lotte Jaenicke

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Fejl Tid Kat. point Placering
Tine Skalka WILLOW
2004/LH///
GLK 0 40,80 0 25,00 25 0 25,00
1 1
Viktoria Finne Bunch GOLDLINES LAZIA
2012/LU/LAMBRUSCO ASK/WENDY OF GOLDLINE/
AMR 0 42,10 0 25,20 25,2 0 25,20
2 2
Luna Palmgreen LERTEVANG´S LIBERTY
2008/DV/LERTEVANG'S COLEIR/LERTEVANG´S LA BELL/AKINOS
GLK 0 47,00 0 25,60 25,6 0 25,60
4 4
Mette Joranger Jensen CYRAS CRITEK
2002/SAR/Calido I/Donna Critee/Calypso I
VÆR 0 49,30 0 28,60 28,6 0 28,60
5 5
Laura Sofie Flarup ZINETT LN
2013/DV/ZAVALL VDL/RINETT LN/RAGAZZO
RIC 0 47,30 0 28,90 28,9 0 28,90
Cecilie Stigkær MAJO'S THUNDERSTRUCK
2003/LU/Thunder Boy/Jasmin/Jahanir Ox
VÆR 0 47,30 4 27,00 27 0 27,00
Anna Palm Kokholm BLUNA
2003/DS/Boritas/Drins Ii/Drako
DSM 4 43,90
Karina Kosack KNAPSHOLMS SILVERBOY
2000/LU/MIDT-WEST DACAPO/HEARTBREAK/SOREL
LØSR 5 59,10
Cecilia Fuglevig Johnsen CALVIN MAK
2007/DV/CARSON ASK/TEMPERLINE XX (DEN)/FABULEUX PROSPECT XX
SIV 8 70,00
Lamija Begovic SANS SOUCI'S ROSSO DE JOUR
2009/DV/UNO DON DIABLO/MADAME DE JOUR XX (DEN)/FINAL APPEARANCE XX
GLK 10 62,90
Zenia Andersen FELIX
2011/LU/ELTON SON/BARBARA LERGRAVGAARD/RAMS JR.
GLK 14 64,10
Antonia Staunstrup CHICO'S COPYRIGHT
2004/OS/Chico´S Boy/Gracia/Argentinus
EGE 17 73,10
Malene Olin RED SHADOW
2005/LH///
GLK 18 62,80
monike anastasia tutte Bjerning ADDIS
2008/IRH/GRANGE KINGS SURF/VERNAL EQUINOX/KILTEALY SPRING
GLK 25 89,70
Fie rosentrætter junge JUNIOR DE TRENO
2005/LH///
GLK Opg.
Freja Jørgensen MR. SEJMES
2010/WP/ARPEGGIO/JUST FOR YOU/CORDOBES I
GLK Opg.
Mia Olsen PABLO ESCOBAR
2014/BL///
GLK Opg.
Stinna Riber Bay FAUERHOLT´S DIXIE
2008/DV/BLUE HORS ROMANOV/LUPIN FAURHOLT/LOUDINI
TSR Opg.