mar
2019
Fra 09-03-2019 til 10-03-2019 -
  • Dressur
  • Spring
, Hest/Pony

Klubstævne spring og dressur SVR (D)

Stævnenummer
Prop00033061

Dato for resultat d. 19-03-2019

Resultatbehandling færdig

Svendborg Rideklub (Distrikt D07)
Porthusvej 106
5700 Svendborg

Kontakt inden stævnet

Jeanette Bachmann
40852602
Nettemus17@hotmail.com

Officials

Banedesigner
Tine Dall Henriksen
Dommere
Gitte Milert
Tilbage til klasseoversigt

10. Springning Showklasse - Pony 40-50-60-70-80 B0 (D)

Spring: Springning Showklasse - Pony B0 (SVH 0)

Opdateret: 19-03-2019
Antal starter:
32
Antal placeringer:
16

Dommere: Tine Dall Henriksen, Gitte Milert

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Cecilie Hempel Hansen BAILEY
2008/LU/KLEPHOLMS GULDFAX/EDELWEIS TANJA/BROSMI DUKE
DAR 0 42,80
3 3
annie Egetoft FANTASIA
2008/LH///
KRI 0 47,20
3 3
Røskva Kjær Jensen FELIX
2004/LH///
SVR 0 47,60
3 3
Nathali pedersen NOERRELIDE'S LITTLE CARWYN
2007/WE/CRUMPWELL CARWYN/WILD ROSE LOWRI/TRELLEBJERGS DON
HRS 0 55,40
3 3
Marie Sølund Christensen BIJSTERHOF'S DREAM LADY
2003/WF/AESTER EL NINO/BRINCKHOFF'S DREAM/VITA NOVA'S HANASSIE
SVR 0 49,70
3 3
Elisabeth Fleckner Klausen MEIKE
2000/HA/WIRBELWIND/MANDY/NOBEL
HRS 0 52,30
3 3
Freja Oline skovhus Lindblad ODESSA
2007/LH///
HRS 0 49,40
3 3
Marie Sølund Christensen BIJSTERHOF'S DREAM LADY
2003/WF/AESTER EL NINO/BRINCKHOFF'S DREAM/VITA NOVA'S HANASSIE
SVR 0 50,10
3 3
Elisabeth Fleckner Klausen MEIKE
2000/HA/WIRBELWIND/MANDY/NOBEL
HRS 0 54,30
3 3
Emilie Eva Didriksen MAICHA
1995/LH///
SVR 0 40,90
3 3
Julie Sølund Christensen FLICKA
2008/LH///
SVR 0 50,30
3 3
Karina Lyngkær Vinbech LUNA
2002/LH///
LARK 0 40,60
3 3
Emilie Eva Didriksen MAICHA
1995/LH///
SVR 0 40,60
3 3
Freja Oline skovhus Lindblad ODESSA
2007/LH///
HRS 0 50,80
3 3
Karoline Hermann AISHA
2010/HA/ANDERS LINDEGAARD/HIMMERLANDS ANJUSKA/STARUT
HSDK 0 52,00
3 3
Karoline Hermann AISHA
2010/HA/ANDERS LINDEGAARD/HIMMERLANDS ANJUSKA/STARUT
HSDK 0 50,20
3 3
Cecilie Hempel Hansen BAILEY
2008/LU/KLEPHOLMS GULDFAX/EDELWEIS TANJA/BROSMI DUKE
DAR 4 53,40
Clara Milling Haumann SKOVLUNDENS RANNOCK
2000/SH/WAULKMILL MCLINTOCK/SKOVLUNDENS RED ROSE/NAPOLEON II
SVRK 4 36,50
Nathali pedersen NOERRELIDE'S LITTLE CARWYN
2007/WE/CRUMPWELL CARWYN/WILD ROSE LOWRI/TRELLEBJERGS DON
HRS 4 58,50
Røskva Kjær Jensen FELIX
2004/LH///
SVR 4 47,60
Karina Lyngkær Vinbech LUNA
2002/LH///
LARK 4 40,40
Silje Fibiger NØRRINGSHOLMS TAMMADOOR
2007/SP/AMMADOOR/TAI TIPI/SIR GEORGE OX
EBR 4 37,60
Julie Sølund Christensen FLICKA
2008/LH///
SVR 5 76,20
Natasja Jørgensen HALSKOVS GRABB
2012/FJ/ORKAN SKOVÅ/HALSKOVS ÆRA/CADEAU HALSNÆS
DIR 8 58,00
lærke lucia piana rasmussen SWEET LOUIS
2006/LH///
HRS 13 75,60
Noor E. M. Hjorslev MUDDY
2004/LH///
RUR 13 78,30
Clara Milling Haumann SKOVLUNDENS RANNOCK
2000/SH/WAULKMILL MCLINTOCK/SKOVLUNDENS RED ROSE/NAPOLEON II
SVRK 16 50,30
Noor E. M. Hjorslev MUDDY
2004/LH///
RUR Udg.
lærke lucia piana rasmussen SWEET LOUIS
2006/LH///
HRS Udg.
Caroline Andersen MUSSE
2008/LH///
SVRK Udg.
annie Egetoft FANTASIA
2008/LH///
KRI Udg.
Caroline Andersen MUSSE
2008/LH///
SVRK Udg.