jun
2019
Fra 22-06-2019 til 23-06-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

KRKs sommer C-stævne i spring H/P (C)

Stævnenummer
Prop00033088

Dato for resultat d. 25-06-2019

Resultatbehandling færdig

Kongelundens Rideklub (Distrikt D01)
Tømmerupvej 276
2791 Dragør

Kontakt inden stævnet

C-team
xxxxxxxx
cstaevne@kongelunden.com

Officials

Banedesigner
Per Krohn
Dommere
Charlotte Petersen, Karina Eckert
Teknisk Delegerede
Jakob Leth, Birgitte Tribler
Tilbage til klasseoversigt

8. 70/80/90 cm Sløjfeklasse (B0) (D)

Spring: Springning Sløjfeklasse - Hest & Pony (B0) (SVH 0)

Opdateret: 25-06-2019
Antal starter:
48
Antal placeringer:
27

Dommere: Per Krohn, Karina Eckert

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Rasmus Søgaard Nielsen STAVSDALS GARCON
2005/LU/STAVSDAL´S LOBI/STAVSDAL´S LOLITA/ORLANDO MARIENHØJ
VÆR 0 51,53
3 3
Nete Pedersen Mylin HEART OF OAK
2007/BL/HEARTBEAT/DIANE OAK/NEXT OAK
NSR 0 50,11
3 3
Julie Rohde BENNETSGAARDS EVENING DREAM
2014/LH///
KRK 0 57,55
3 3
Nete Pedersen Mylin HEART OF OAK
2007/BL/HEARTBEAT/DIANE OAK/NEXT OAK
NSR 0 49,48
3 3
Rasmus Søgaard Nielsen STAVSDALS GARCON
2005/LU/STAVSDAL´S LOBI/STAVSDAL´S LOLITA/ORLANDO MARIENHØJ
VÆR 0 52,90
3 3
Majken Elisabeth Dunker Andersen CAVALINA
2007/HO/BUTLER/TETE/CASH AND CARRY
HIS 0 60,93
3 3
Clara Elisabeth Pontoppidan THORSLUNDS SUNNY BOY
2009/LU/AMMADOOR/MAYA'S VALANTINE/VITA NOVA'S HANASSIE
HVR 0 54,72
3 3
Malene Vesterby Mortensen VESTERDAMS DIONE
2011/DV/DE NOIR/VESTERDAMS ARLEENA/WELTJUNGE
SPR 0 58,16
3 3
Freja Holm Kristiansen IVALDI AF HETHE
2011/OL/CANTON ANHOLM/CARMEN/AZIR
KRK 0 59,58
3 3
Frederikke Olsen VEMMETOFTE COMPASSION
2003/GHH/COME BACK II/FELINA PORSBØL/LAGANO
ROR 0 48,45
3 3
Rosalina Kannegaard ZUCKARO
2004/KW/OHORN/BONBON/FEINSCHNITT I
HIRK 0 46,73
3 3
Ida Mai Jørgensen KANSAS
2015/KW/CASAGO/TOKYO/CONCORDE
HIS 0 55,91
3 3
Julie Rohde BENNETSGAARDS CHARLIGHT
2012/LU/STALD MEJSE'S ROCKY (ROCKY)/BAKKEGAARDENS FREJA/FANAL PRYDSHOLM
KRK 0 50,69
3 3
Mie Mundberg FUGAZY
2014/LH///
ØSR 0 50,87
3 3
Freja Holm Kristiansen IVALDI AF HETHE
2011/OL/CANTON ANHOLM/CARMEN/AZIR
KRK 0 56,16
3 3
helena ranch nielsen SILVER STAR
2007/LH///
KRK 0 46,81
3 3
Signe Mathilde Pedersen L' AFFECTUEUSE
2015/DV/KANNAN/STALINA SP/STAKKATO GOLD
SPR 0 54,51
3 3
Julie Rohde BENNETSGAARDS CHARLIGHT
2012/LU/STALD MEJSE'S ROCKY (ROCKY)/BAKKEGAARDENS FREJA/FANAL PRYDSHOLM
KRK 0 49,06
3 3
Mikala Andersen CIAO CIAO ASK
2014/DV/CI CI SENJOR ASK/BIRKEGÅRDENS CHIQUITA/CORONADO
SPR 0 59,96
3 3
helena ranch nielsen SILVER STAR
2007/LH///
KRK 0 46,86
3 3
Victoria Suzette Kahr SARTRE
2011/TR/DELIKAT/SELINA III/HOHENSTEIN E.H.
CEP 0 55,14
3 3
Cecilia Fuglevig Johnsen CALVIN MAK
2007/DV/CARSON ASK/TEMPERLINE XX (DEN)/FABULEUX PROSPECT XX
SIV 0 57,08
3 3
Charlotte Jespersen INDURAIN LN
2012/DV/C-INDOCTRO/RINETT LN/RAGAZZO
TSR 0 58,62
3 3
Vibeke Asp christophersen T'S SALERNO
2009/FWB/VLEUT/MESSINA/ELECTRO
KRK 0 58,15
3 3
Petra Wittendorff GLAVENDRUPLUNDS COM-ONE-II
2015/DV/FAVORIT ASK/COMTWO/COME BACK II
RIC 0 57,74
3 3
Iben Dinsen LAJGÅRDENS WILMA
2014/DV/WARRANT/ORLANDA/ALCATRAZ
SPR 0 58,80
3 3
Ida Mundberg Hansen MUNDBERGS BAILANDO
2015/DV/BALOU DU ROUET/SOURIS/LORAN
ØSR 0 55,65
3 3
Julie Rohde BENNETSGAARDS EVENING DREAM
2014/LH///
KRK 4 55,24
Victoria Suzette Kahr SARTRE
2011/TR/DELIKAT/SELINA III/HOHENSTEIN E.H.
CEP 4 56,47
Majken Elisabeth Dunker Andersen CAVALINA
2007/HO/BUTLER/TETE/CASH AND CARRY
HIS 4 59,91
Vibeke Asp christophersen T'S SALERNO
2009/FWB/VLEUT/MESSINA/ELECTRO
KRK 4 59,67
Mikala Andersen CIAO CIAO ASK
2014/DV/CI CI SENJOR ASK/BIRKEGÅRDENS CHIQUITA/CORONADO
SPR 4 58,57
Signe Mathilde Pedersen L' AFFECTUEUSE
2015/DV/KANNAN/STALINA SP/STAKKATO GOLD
SPR 4 52,62
Sasja Mondrup Baltzar SKOVLUNDS KISS ME WHITE
2010/LU/CHIANTI´S DREAM/K - JUSTICE/LINARO
HIS 4 73,06
Carl-Johan Krabbe UTOPIA Z
2011/ZA/USTINOV/CARA MIA/CARANO
FJOR 4 55,03
Malene Vesterby Mortensen VESTERDAMS DIONE
2011/DV/DE NOIR/VESTERDAMS ARLEENA/WELTJUNGE
SPR 4 54,36
Regitze Ericsson ZO SPEZIAL
2013/HN/ZAVALL VDL/ADELAIDE/ACORADO I
NØR 4 55,24
Mille Dia SUNNY BOY
2006/HO/ESTEBAN XX (den)/KALIMARA/GASPARI I
TSR 4 52,71
Caroline Mathilde Lauritsen COUPE DE LACORD
2011/DS/COUPE DE COEUR/SOLEY/LANCELOT QUAINTON
TSR 4 69,02
Charlotte Jespersen INDURAIN LN
2012/DV/C-INDOCTRO/RINETT LN/RAGAZZO
TSR 5 80,40
Ida Mai Jørgensen KANSAS
2015/KW/CASAGO/TOKYO/CONCORDE
HIS 8 67,07
Clara Elisabeth Pontoppidan THORSLUNDS SUNNY BOY
2009/LU/AMMADOOR/MAYA'S VALANTINE/VITA NOVA'S HANASSIE
HVR 12 57,60
Mie Mundberg FUGAZY
2014/LH///
ØSR 12 52,79
Frederikke Olsen VEMMETOFTE COMPASSION
2003/GHH/COME BACK II/FELINA PORSBØL/LAGANO
ROR 17 94,76
Filippa Bendix Enghusen PO8NY GIRL
1994/DR///
KRK Udg.
Filippa Bendix Enghusen PO8NY GIRL
1994/DR///
KRK Udg.
Petra Wittendorff GLAVENDRUPLUNDS COM-ONE-II
2015/DV/FAVORIT ASK/COMTWO/COME BACK II
RIC Udg.
Rosalina Kannegaard ZUCKARO
2004/KW/OHORN/BONBON/FEINSCHNITT I
HIRK Udg.