jun
2019
Fra 21-06-2019 til 23-06-2019 -
  • Spring
, Hest

Billund Sportsrideklub spring hest med PAVO og DRF's championat for ungheste (C)

Stævnenummer
Prop00033144

Dato for resultat d. 09-07-2019

Resultatbehandling færdig

Billund Sportsrideklub (Distrikt D09)
Løvlundvej 4
7190 Billund

Kontakt inden stævnet

Hanne Gier
20972166
hanne@fk-traad.dk

Officials

Banedesigner
Bo Gejl
Dommere
Jonny Kristiansen, Karen Ballegaard, Lorenz Linnet, Thomas Uhler
Teknisk Delegerede
Jette Bach
Tilbage til klasseoversigt

7. LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 09-07-2019
Antal starter:
51
Antal placeringer:
13
Dotering:
1: 450 DKK 2: 360 DKK 3: 270 DKK 4: 180 DKK 5: 150 DKK

Dommere: Bo Gejl, Jette Bach, Karen Ballegaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Trine Lindberg DO.IT VAN DE CASTERSHOEVE
2009/SBS/INDIAN GOLD VAN CASTERSHOEVE/WHITNEY L/PACIFIC
RKH 0 58,32 0 37,05 37,05 1
1 1
Jeff Paw Nielsen LE CLAIRE
2009/DS/LEVISTANO/COSINA/CONVOI
KOOR 0 55,41 0 38,01 38,01 1
2 2
Michelle Østergaard Tovgaard VANGEBO'S FAVOUR
2013/LU/FAVORIT ASK/PAPRIKA AF SKOVLY/PRÆSTEGÅRDENS HAMLET
HDR 0 59,54 0 39,33 39,33 1
3 3
Maria B. Frederiksen EMPIRE
2009/KWPN/QUASIMODO Z/OLIVIA/HOLLAND
BOR 0 64,38 0 39,54 39,54 1
4 4
Dennis Noes Nielsen CHAMONIE-PKJ
2013/DV/COSMEO/CHAMONE-CR/CHAMPIONE
LYK 0 62,94 0 40,60 40,6 1
5 5
Thomas Pihl Jensen CABA BRONS
2013/DV/CABACHON/CORELIE BRONS/CORONADO
FSRK 0 61,05 0 40,64 40,64 1
6 6
Louise Freund Jespersen PASTA
2011/PI/TAILORMADE STARDUST/PATAJA/PATRIOT
HDR 0 60,29 0 40,81 40,81 1
7 7
Sashia Astrup Jensen SP CAMORAL
2014/HO/CASALL/B-MOLLY/CALIDO I
AOR 0 61,44 0 41,21 41,21 1
8 8
Louise Broch Gregersen EMOTION P
2012/HO/ARAGORN/OHARA III/CLINTON I
HYOR 0 65,04 0 42,45 42,45 1
9 9
Michelle Krygermeier LÜC ABELO L
2011/DV/TAILORMADE LANCELOT/LUCIENNE-WUNDER/LUCKY LIGHT
BIS 0 65,35 0 43,34 43,34 1
10 10
Kamilla Ladefoged Rasmussen VOLSTRUPS CANTON
2014/DV/VOLSTRUPS CASILLAS/VOLSTRUPS CORONA/CHURCHILL
DDHS 0 60,52 0 43,85 43,85 1
11 11
Michael Rasmussen CASPIAN Z
2012/ZA/CROWN Z/PRETTY WOMAN/COME BACK II
AOR 0 61,48 0 45,52 45,52 1
12 12
Maria Schøsler Westergaard HØJBO'S CORANO
2004/DV/Coronado/Casandra Foldager/Carano
ASR 0 62,51 0 46,06 46,06 1
13 13
Josefine Folman Bach CHILI Z
2014/DV/CHELLYS Z/QUISELL/QUITE EASY
HER 0 64,59 0 47,23 47,23 1
Trine Ekberg Larsen SOLHJEM´S MAESTRO
2007/FR/ASCHLAN ENGHAVEN/DONNA/LASSE LANGEMARK
BSR 0 63,49 0 47,75 47,75 1
Cecilie Berthelsen AB'S LASANT
2009/DV/LAMBRUSCO ASK/L. CASANDRA/CARANO
BIS 0 65,28 0 48,26 48,26 1
Hanna Carlsson ACTION MAN
2014/OS/ACTION-BREAKER/STAKKIARA/STAKKATOL
ROOR 0 65,35 0 49,49 49,49 1
Louise Puggaard Brodersen RONITTA K
2007/DV/BLUE HORS ROMANOV/LONITTA/LORAN
EOR 0 57,06 4 39,19 39,19
Gitte Dahl B-USIENA
2006/KW/C-INDOCTRO/USIENA/VOLTAIRE
JSK 0 59,48 4 39,69 39,69
Mads-Emil Sandgaard Mørrup QUALITIVE
1999/DR/Quick Star/Salamanca/Sandro
HER 0 58,47 4 40,73 40,73
Marikka Godskesen GØRKLINTGÅRDS GRAENA
2003/DV/Cape Town S./Granada/Come Back Ii
SIR 0 59,97 4 41,86 41,86
Cecilie Aarslev Papsø ERICA
2012/HO/CLARIMO/PERLE VI/CARPACCIO
KOOR 0 60,82 4 42,19 42,19
Josefine Folman Bach RIDDLE QUIZ
2013/LU/AMARONE/QUISELL/QUITE EASY
HER 0 59,46 4 45,08 45,08
Thomas Sandgaard CC CONTADOR DWB
2014/DV/CONTENDRO I/DIANA/DIAMANT DE SEMILLY
HER 0 62,64 4 45,49 45,49
Anne-Kjestine Diederichsen IMPRESSIONIST V/D DONKHOEVE
2008/BWP/WINNINGMOOD VAN DE'ARENBERG/FAMONA/ZADOK
BIS 0 58,98 4 47,10 47,1
Susan Brøndum Skytte EGANO
2009/KW/WIZZERD WV/HAIFA/WISCONSIN
KOOR 0 62,89 6 61,14 61,14
Johanne Nynne Pedersen SØKJÆR'S CATO
2010/DV/CHELLYS Z/FLICKA/BLUE HORS FUTURE CUP
IRK 0 60,23 9 71,55 71,55
Line Eghoff CIS-SEÉ EGELY
2008/DV/CARMARGUE/CON-NETT EGELY/CONTINUE
BDR 1 68,60
Nathalie Frank-Jensen HALDANS FIRST JUNE
2012/LU/CRIS ASK/HALDANS MAI/GIPSY D'ASK
BIS 1 69,11
Thomas Pihl Jensen DEMPSEY KDW Z
2014/ZA/DIAMANT DE SEMILLY/HIRONDELLE/MASSIMO
FSRK 1 69,57
Melissa Tuxen Qvistgaard STERLING
2011/DV/TAILORMADE STARDUST/LEA/LEANDRO
LYK 4 57,03
Jeppe Frølund Jensen VESTERDAM'S CACELLI
2009/DV/CABACHON/ATHENE/ANDIAMO
HOSK 4 59,41
Freja Løbner Fugl LA MARISSA
2007/LU/LACASIR ASK/MALITZA/
AAR 4 62,08
Katrine mikkelsen GINSARA
2011/KW/ARIZONA/WINSAARA/KRUNCH DE BREVE
BOR 4 63,44
Josefine Qviisgaard Petersen SAGA
2014/DV/SANDRO'S ADEL/CHABLIS/CALATO
LYK 4 64,71
Maria Schøsler Westergaard HØJBO'S CASIA
2004/DV/Casir Ask/Cassiopeia Foldager/Castro
ASR 4 64,93
Julie Schak Nielsen DON JUAN
2002/DV/Lorentin Ii/Analie/Fanal Prydsholm
AAHR 5 69,81
Julie Armose Jensen CHAPMANN Z
2005/ZA/Crown Z/Pretty Woman/Come Back Ii
AOR 5 70,93
Nathalie Frank-Jensen CONSENSO
2008/HO/CON AIR/PANDORA III/ALOUBE Z
BIS 8 66,87
Cindy Richert CHECK IT OUT
2009/LH///
SHR 8 79,27
Allan Blomgreen CASPER GO
2011/DS/COLESTUS/ORIETA/HINAULT
BIS 8 82,43
Sandie Moesgård Lauridsen CHA-LU
2013/DV/LUDWIGS CONCEPT/CHINA LAST-ONE/ASTON
SIR 12 82,23
Dennis Noes Nielsen CABBA SAN
2013/DV/CABACHON/WONDER SAN/SOLOS LANDTINUS
LYK 14 89,05
Thomas Sandgaard CALL ME COMMANDER
2014/HO/CASALL/ARLENE/CONTENDER
HER 16 98,87
Stinne Lundum Hansen ELLELY'S LASALL
2010/DV/GODSEND DU REVERDY/LOTTE/LEZARD
BIS 22 103,17
Amalie Dollerup BREDERO B.
2006/KW/TOLAN R/JUSTINE/EKSTEIN
BIS 26 105,59
Julie Guttenberg L'AMOUR II
2009/DV/LAMBRUSCO ASK/CORA/CORNETTO
BIS Opg.
Svend Buch Juul CHAMAA ASK
2013/DV/CARSON ASK/CHARETT ASK (CHARETT)/CARETINO
GERF Udg.
Marie-Louise Jensen KROGÅRDENS TROPIC HEART
2011/DV/HEART-THROB BS/KROGÅRDENS PRINCES/COME BACK II
TSC Udg.
Isabelle Cadieux MØNSTEDS HITASCHA
2012/DV/CAJUS/MØNSTEDS HILISCHA/HEARTBEAT
DVRK Udg.
Marie Dresler MUMMY'S GRAND XX
2011/XX/ACADEMY AWARD XX (IRE)/MUMMY'S LODGE XX (IRE)/RAISE A GRAND XX (IRE)
FSRK Udg.