nov
2019
Fra 23-11-2019 til 24-11-2019 -
  • Dressur
, Hest

GRRK C-stævne dressur Hest (C)

Stævnenummer
Prop00033194

Dato for resultat d. 02-12-2019

Resultatbehandling færdig

Grindsted Rideklub (Distrikt D09)
Hedemarken 28
7200 Grindsted

Kontakt inden stævnet

Lis Bach
20631901
dressur.grrk@gmail.com

Officials

Dommere
Anita Skovmøller, Cecilie Davidsen, Ulla Martens, Edel Hartig
Teknisk Delegerede
Heidi Bohn Jespersen, Merethe Natascha Friis Nordstrøm
Tilbage til klasseoversigt

3. MB0-A Heste (C)

Dressur: MB0-A Heste (SVH 3)

Opdateret: 02-12-2019
Antal starter:
15
Antal placeringer:
4
Dotering:
1: 300 DKK 2: 250 DKK 3: 200 DKK 4: 150 DKK 5: 100 DKK 6: 100 DKK 7: 100 DKK 8: 100 DKK 9: 100 DKK 10: 100 DKK 11: 100 DKK 12: 100 DKK
Rytter Hest Klub Dommer C Total Kat. point Placering
Tobias Thorning Jørgensen JOLENE HILL
2008/DV/BLUE HORS SCHUFRO HIT/JAVA HILL/WINDSOR
HMR 69,744 69,744
1 1
Ditte Stærk Just STORGAARDS QUINOA
2009/DV/QUATERBACK/STORGAARDS CAYENNE/COLORADO
GRRK 69,487 69,487
2 2
Stine Juhl Kikkenborg HØJGÅRDS DEXTER
2004/GHH/DOLANY/E-ROXETTE/ROSSO
GRK 69,359 69,359
3 3
Emma Lyngsø CATILINA
2008/DV/CRELIDO/A-RINNA/AKINOS
RIRI 68,205 68,205
4 4
Maj-Brit Junker ÅKÆRS RAGTIME
2009/DV/BLUE HORS RUSH HOUR/ÅKÆRS DIXIE/BLUE HORS DON SCHUFRO
HER 68,077 68,077
Rikke Schønberg Henriksen DEINHART
2009/OS/DON PRIMUS/FINELLA/FÜRST HEINRICH
RVF 66,923 66,923
Julie Krog Jensen DZANGA BAI
2007/HO/DOLANY/ITIBIZI/LOUTANO
GRRK 66,154 66,154
Ditte Lindholm Nielsen BIRKNÆS THEO
2009/DV/TAILORMADE TEMPTATION/CAT/CORONADO
IRK 65,128 65,128
Gitte Mors Burgaard TAIVAN EG
2013/DV/BLUE HORS ZACK/TIARA EG/BØGEGÅRDENS LAURINO
SRKS 64,744 64,744
Gitta Madsen SKOVGAARDENS MCCLOUD
2010/ZFDP/MOELLEAAENS MAGIC MIDAS/KARIKA HØJRIS/KASSANDER
HDR 63,974 63,974
Lisbet Ravn HERSLEV MARK'S LAURIES
2007/DV/BØGEGÅRDENS LAURINO/PRÆSTEGÅRDENS RØDE MOR/BERNSTEIN
HDR 62,051 62,051
Ida Guldbrandsen SKOVGÅRD'S LEGINESSA
2011/DV/SUNNY-BOY/LEGINA LYNGKÆR/LEANDRO
TAPS 61,667 61,667
Katrine Berggrein C. CICI
2011/DV/CHURCHILL/ØXENHOLM GISELA/RAM-A´-JEAN
ØGR 61,154 61,154
Liva Skjærbæk EGELYS LE PRIMEUR
2005/DV/SOLOS LANDTINUS/DANER LEROSE/LE MONT-H
RVF 60,128 60,128
Marlene Gravesen HESTBÆKVEJENS FIRST BOI
2002/OL/FIRST CLASS AF HVARRE/L'ESPOIR/ALEKSANDER
EOR 57,308 57,308