jul
2019
Fra 14-07-2019 til 17-07-2019 -
  • Dressur
, Hest/Pony

Jysk Rideuge 20 års Jubilæum - Dressur (C)

Stævnenummer
Prop00033238

Dato for resultat d. 22-07-2019

Resultatbehandling færdig

Silkeborg Rideklub (Distrikt D12)
Funderholmevej 31
8600 Silkeborg

Kontakt inden stævnet

Helle Knop
23643756
sir@silkeborgrideklub.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

10. MB2-A Heste (C)

Dressur: MB2-A Heste (SVH 3)

Opdateret: 22-07-2019
Antal starter:
28
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 300 DKK 2: 250 DKK 3: 200 DKK 4: 175 DKK 5: 175 DKK 6: 175 DKK
Rytter Hest Klub Dommer C Total Kat. point Placering
Alberte Dahl Mikkelsen RATINA
2002/DV/KAWANGO/CHICIUR/FAIGTHER
SAO 70,789 70,789
1 1
Sofie Mahon CHREVI'S DE LAVALL
2006/DV/DE NOIR/CHREVI'S LA SALL/LAVALLO
SMAF 69,737 69,737
2 2
Tenna Dyhrberg Højgaard BAR' VILJE
2010/TR/TYCOON/BUTTERFLY/SUMMERTIME
EUR 69,079 69,079
3 3
Tanja Søndergaard Pedersen HJORTH'S ZARINA
2012/DV/BLUE HORS ZACK/N.O.H.´S BELLIZZI/RAGAZZO
RIRI 68,026 68,026
4 4
Caroline Vang Klemmensen SACK
2010/DV/SOLOS LANDTINUS/MERI/MICHELLINO
KIRK 67,895 67,895
5 5
Kathrine Gert Nielsen HØJVANGS ROLEX
2009/DV/BLUE HORS ROMANOV/HØJVANGS TOMMELINE/TEMPLE WIND XX
GERK 67,763 67,763
6 6
Amalie Brandt Aidel LUNDENS GEFION
2009/DV/GRIBALDI/BØGELYS MIRANDI/MICHELLINO
THOR 67,500 67,5
7 7
Katrine Rosa Bjørklund F.A. SIR SUPREMÉ DWB
2013/DV/SIR DONNERHALL I/LOUISIANA/LAURIES CRUSADOR XX (GB)
VIR 67,368 67,368
Silke Madsen POSTGAARDENS DOLCETTO
2010/DV/BLUE HORS RUSH HOUR/MIDT-WEST LUCKY GIRL/MIDT-WEST IBI-LIGHT
SYRK 67,237 67,237
Tanja Henningsen GØRKLINTGÅRDS SAKIRO
2011/DV/SUNNY-BOY/GØRKLINTGÅRDS WANDA/BLUE HORS DON SCHUFRO
ERK 66,974 66,974
Maj-Brit Junker ÅKÆRS RAGTIME
2009/DV/BLUE HORS RUSH HOUR/ÅKÆRS DIXIE/BLUE HORS DON SCHUFRO
HER 66,974 66,974
Benedikte Cecilie Bolbro Neumann SCHNELL'S HIGHLIGHT
2009/HN/BLUE HORS HOTLINE/SCHNELL'S REAL DARK LADY/ROTSPON
SRKS 66,842 66,842
Tina Holdt Andersen ERA SUNFIRE
2009/DV/SIXTEN LANGHOLT/UNO DAVINA/BLUE HORS DON SCHUFRO
SAM 66,711 66,711
Nora Kamper TAILORMADE MR. PINK
2001/OLD/DE NIRO/GUTE REISE/GOLDSTERN
KIRK 66,579 66,579
Jeanett Snitgaard Pelck RIVERDANCE LOX
2011/DV/BLUE HORS RUSH HOUR/VISAGE LOX/VICTORY
KSRK 66,316 66,316
Gitte Mors Burgaard SØNDERSKOVENS SELECTION HIT
2012/DV/SIEGER HIT/VENECIA/TEMPLE WIND XX
SRKS 66,184 66,184
Charlotte Rask DAKOTA
2011/HN/DAGOSTINI/WINNERIN/WITTINGER
HOSK 66,184 66,184
Nanna Hyldahl SOLAR ECLIPSE
2009/OLD/SIR OLDENBURG/LOVE LIMITED/LAST MINUTE
BSR 65,658 65,658
Ann Nielsen KAMAR'S SHAKESPEARE
2010/LU/SUNNY-BOY/SOMMERSTEDSKOVS LUCKY KOLLET/CRELIDO
BORK 65,395 65,395
Johanne Nordendahl FIRST CLASS
2011/HN/FÜRSTENBALL/COCO CHANEL/COMPLIMENT
HBR 64,605 64,605
Nadja Mundberg DOLCE GABBANA
2008/DV/BLUE HORS DON ROMANTIC/DAPHNE/ATTENTION
RTG 64,474 64,474
Katja Ahrenfeldt CAMARRO SR
2008/DV/KAISER WILHELM/RTS - CASSIOPIA/LORAN
SRKS 64,079 64,079
Kirsten Hjorth LA PETITE
2011/DV/BLUE HORS DON ROMANTIC/SHIVA (SLIVA)/BLUE HORS SILVER MOON
DRK 62,763 62,763
Christina Berggreen Jensen HOLMGÅRDS FUTURE X
2004/LU/BLUE HORS FUTURE CUP/CADEAU/CAVALET (CONQUEST M)
RIKA 62,105 62,105
Ingeborg Kier Riisgård CAFÚ-LAU
2000/DV/GRIBALDI/TOSCA/TAUSENDSASSA
LERK 61,974 61,974
Grete Haustein MATILDA K
2010/LU/PRINZ K3/MUSSE/
FAVR 61,711 61,711
Sille Brogaard Seiersbøl BACHELOR AF MAGNUSHØJ
2008/DV/LAURENTIO/LEONORA AF MAGNUSHØJ/RESIDENT
TSC 60,658 60,658
Camilla Møller Winther PETERSLUNDS NATHALIE
2011/DV/BLUE HORS DON ROMANTIC/JOYA HILL/SOLOS LANDTINUS
VHRK 60,132 60,132