aug
2019
Fra 09-08-2019 til 11-08-2019 -
  • Spring
, Hest

ASK OPEN m. indv. distriktsmesterskab hest og PAVO og DRF's championat for ungheste (C)

Stævnenummer
Prop00033265

Dato for resultat d. 02-09-2019

Resultatbehandling færdig

Fyens Rideklub (Distrikt D07)
Tarupgårdsvej 3
5210 Odense NV

Kontakt inden stævnet

Christina Baun
26545333
christinabaun@hotmail.com

Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen
Dommere
Ann-Louise Jorck-Jorckston, Peder Rosted, Tina Skovhus Henriksen, Lisette Biirthe Alberthe Johannsen
Teknisk Delegerede
Erling E. Simonsen, Jette Bach, Merethe Natascha Friis Nordstrøm
Tilbage til klasseoversigt

4. LA1* Schelenborg Cup (115 cm) A (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 02-09-2019
Antal starter:
47
Antal placeringer:
12

Dommere: Tina Skovhus Henriksen, Erling E. Simonsen, Merethe Natascha Friis Nordstrøm

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Signe Voldgaard Hansen LUGANA E
2011/DV/LUGANER/CELESTE/COME BACK II
VRK 0 65,90 1
1 1
Christian Jansen CHANEL
2014/DV/CORNETTINO ASK/CAROLA/CALATO
FYR 0 68,71 1
2 2
Stine Jensen HIDE AWAY
2005/HO/CLEARWAY/ZIGEUNERIN 3/CHAMISSO
RESR 0 68,82 1
3 3
Sanne Kiilerich FAVORIT-L
2011/DV/FAVORIT ASK/NILEENDA/LEENDERT
FYR 0 69,01 1
4 4
Søren Møller Rohde ACTION MAN ASK Z
2014/DV/ACTION-BREAKER/CAMILLA Z/CALVADOS Z
FYR 0 69,19 1
5 5
Johanne Østergaard Lange QUARRAT
2007/HO/QUINAR/SCAMPOLOGLORY/CORRADO I
IRK 0 69,54 1
6 6
Christina Henriksen EVENING BLACK
2006/HN/ESCUDO I/GRAEFIN MARITZA/GRAF TOP
FYR 0 69,72 1
7 7
Laura Baaring Kjærgaard ALBERTE N
2009/DV/AMARONE/CARLA N/CARSON ASK
HRB 0 69,80 1
8 8
Maria Bjørnkjær Asferg CAPRICE ASK
2014/DV/FAVORIT ASK/CHARETT ASK (CHARETT)/CARETINO
FYR 0 71,39 1
9 9
Caroline Schütt Schultz LILLESTARUPHØJS CASSIOPEIA
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/LILLE STARUPHØJ CELINA/CRELIDO
SØS 0 71,47 1
10 10
Emilie Katrine Høll Pedersen CUPIDO ALFARVAD Z
2013/ZA/CROWN Z/CERISE Z/CAROLUS II
SRI 0 71,72 1
11 11
Rikke Rosengaard Hansen ROSENGÅRDENS FRANCOIS
2014/DV/FAVORIT ASK/CHINATU LS LA SILLA/CHAPULTEPEC LA SILLA
FYR 0 72,45 1
12 12
Anine Klara Hansen APRIL 2C
2008/DV/PIANO II/WAIT 2C/CORIANUS
FMR 0 74,74 1
Christian Jansen UNREAL SEJH
2013/DV/UNTOUCHABLE/STÆREBOGÅRDS PARTOUT/CORONADO
FYR 0 74,88 1
Jesper Meyenburg COLDPLAY
2013/HO/COLMAN/KONDRIA/QUIDAM DE REVEL
ABR 0 75,08 1
Robin Grauff Jacobsen ALPHA'M Z
2014/ZA/ARKO III/DIENTJE M Z/ARD VDL DOUGLAS
CSK 0 75,81 1
Ida Bech Lange COSMEO'S CROCODILEDUNDEE
2009/LU/COSMEO/KATHLEEN V/CASSINI I
DDHS 0 76,01 1
Christina Henriksen TANGO D'ECRY
2007/SF/NEGUS DE TALMA/FRANCES D'ECRY/ROX DE LA TOUCHE
FYR 0 76,77 1
Sidsel Broch Frederiksen GAMMELBYS LAIKA
2006/DV/CORONADO/LA LUNA (CHICA)/LAGANO
LYK 0 78,45 1
Mie Daugaard Reimer LAYOUT 22
2010/HO/LASINO/FALETTA I/CAPITOL I
SAS 0 78,69 1
Gitte Dahl SØNDERVANGS NEXTON
2013/HO/NEKTON/SØNDERVANGS MANILLA/CASSINI II
JSK 1 82,20
Laura Baaring Kjærgaard FANTURANO
2010/KW/CANTURANO/LAURA/AMULET
HRB 2 85,52
Monica Bugge Skibsted SYVHØJEGÅRDS FI FI
2012/DV/FAVORIT ASK/STAUGAARD'S FANTASY ROYAL/ROYAL Z II
SIR 2 86,66
Frederikke Strøm HOLSTEINS BACARDI D BALOU
2014/DV/BALOU DU ROUET/MISS HOLSTEINS MATINIQUE/KERMO'S WHITE TALISMAN
KLIR 2 87,06
Josefine Bækgaard ALL INCLUSIVE DS Z
2011/ZA/AREZZO VDL/CARTHAKILLY D Z/CARTHAGO
JSK 4 65,28
Freja Birk APOLLO
2009/HO/ALJANO/SHAKIRA III/CARDENIO
LSR 4 68,66
Christina Møller LIVA O'MAINE
2005/DV/LAMBRUSCO ASK/NØRREGÅRDS CARÉ/RESIDENT
NÅR 4 69,05
Katrine M. Ernst CASINADO
2007/GHH/CASSINI II/CONCERT/CORONADO
SVRK 4 73,16
Lea Ruaya Drachmann FOLLOW YOUR HEART
2009/DV/HEARTBEAT/NOSKA/IMPULS
AGR 4 74,08
Søren Møller Rohde KANANGO ASK
2014/DV/KANNAN/UPTOWN GIRL/QUICK STAR
FYR 4 74,49
Robin Grauff Jacobsen GROUPIE 3
2014/HO/COLMAN/RIVIERA II/PAINTERS ROW XX
CSK 4 78,29
Frida Munk Lassen NEERGAARDS CI CI CHANELL
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/MAY FLOWER (MICHALA)/MICHELLINO
HRB 4 80,63
Rene Fredslund BUEGÅRDS ANTARES
2013/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/BUEGÅRDS POLLUX/LACASIR ASK
RKH 4 80,71
Sarah Wheler SYVHØJEGÅRDS HIGH FIVE
2012/DV/CAVALL ASK/CELINE FRISHOLT/CHURCHILL
SIR 5 81,17
Julie Bjerregaard CALIPPOLA
2002/HO/CALIPPO/ICI BON/CAROLUS I
SAO 5 83,42
Michelle Krygermeier LÜC ABELO L
2011/DV/TAILORMADE LANCELOT/LUCIENNE-WUNDER/LUCKY LIGHT
BIS 5 84,79
Trine Lindberg DO.IT VAN DE CASTERSHOEVE
2009/SBS/INDIAN GOLD VAN CASTERSHOEVE/WHITNEY L/PACIFIC
RKH 6 85,79
Emilie Mosegaard Christiansen SYVHØJEGÅRDS ENZO
2013/DV/CHANDLER/CALLIA/CARANO
IRK 6 86,34
Anne Hou Christensen CHINETT ASK
2013/DV/CI CI SENJOR ASK/CHARETT ASK (CHARETT)/CARETINO
FYR 6 88,22
Stine Holm ARIA DE MIRAUMONT
2010/SF/NORTON D'EOLE/FARA DE MIRAMOUNT/MONT BLANC
BÆK 7 90,26
Rebekka Lomholt Kyed PAAVO
2002/TH/PHARIS/MY DREAM/PAQUIRRI
JSK 8 71,22
Pernille Nielsen LUKAS
2010/DV/BØGEGÅRDENS LANSINI/ABELONE/BØGEGÅRDENS APOLLO
KER 8 71,87
Lise Grønbjerg Uhre Larsen COMME ZA
2014/OLD/CARLOS DZ/KARINA/PESUS XX (GDR)
GRK 8 74,42
Laura Elisabeth Andersen WALENCIO DE
2003/KW/C-INDOCTRO/LOUISE/VOLTAIRE
HFR 9 98,86
Rikke Hjort Lomholt TO LOVELY LL
2012/OLD/TOULOUSE/CHIANTI/PARCO
DBR 13 100,61
Henrik Lidsmoes KJÆR'S CAJSAR
2011/DV/CAJUS/CHER/CARANO
MBRK Udg.
Simone Toft APOLLO-HIT
2008/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/CALINKA/CORNETTO
ODIN Udg.