jul
2019
Fra 26-07-2019 til 28-07-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

Allerupgaard Rideklub Spring stævne m. D7 Hold Mesterskab for heste, samt D-stævne fredag (C)

Stævnenummer
Prop00033281

Dato for resultat d. 30-07-2019

Resultatbehandling færdig

Allerupgaard Rideklub (Distrikt D07)
Allerup Bygade 29-31
5220 Odense SØ

Kontakt inden stævnet

Camilla Lynge Christiansen
29 24 33 49
staevneagr@gmail.com

Officials

Banedesigner
Sine Kulmbach, Erling E. Simonsen
Dommere
Ann-Louise Jorck-Jorckston, Pia M. Johannessen, Peder Rosted
Teknisk Delegerede
Torben Nybo
Tilbage til klasseoversigt

6. LA2** Springning Heste (120 cm) A (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 30-07-2019
Antal starter:
30
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 800 2: 640 3: 480 4: 320 5: 200 6: 200 7: 200

Dommere: Erling E. Simonsen, Pia M. Johannessen, Torben Nybo

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Claus Hundebøl LANDLYST CALINA
2009/DV/CHARMING BOY/LANDLYST LA CORVA/CORONADO
UK 0 60,54 1
1 1
Cecilie Lindquist PASCAL- STENLYKKE
2007/DV/CANDILLO/PATINA/SOLOS LANDTINUS
UK 0 63,44 1
2 2
Pernille Nielsen LUKAS
2010/DV/BØGEGÅRDENS LANSINI/ABELONE/BØGEGÅRDENS APOLLO
AGR 0 63,48 1
3 3
Laura Dahl Pedersen WALDEU
2013/DV/WARRANT/MA DIEU/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO
NÅR 0 65,77 1
4 4
Thomas Uhler KATRINELUNDS CELINA
2010/HO/CLINTON I/SATINA I/LINARO
AGR 0 69,46 1
5 5
Rikke Thingholm LE MANS
2003/DV/LAMBRUSCO ASK/ANDANTE BYHØJ/SCHWEDENGRUSS
ODIN 0 70,13 1
6 6
Frida Munk Lassen FANNY ASK
2012/DV/CAVALL ASK/FELINE ASK/CARTHAGO
HRB 0 71,47 1
7 7
Ida Bech Lange COSMEO'S CROCODILEDUNDEE
2009/LU/COSMEO/KATHLEEN V/CASSINI I
UK 0 71,87 1
8 8
Line Weber KARACHAGANAK
2013/DV/CANNAVAROS/SKOVLYKKES PANTA KALÁ/CORONET ASK
UK 0 72,85 1
Lone Svendsen FRANCESCA HILLOCK
2013/DV/FAVORIT ASK/WALINA III/CONTENDRO I
NÅR 0 73,21 1
Line Pagh Nielsen ANZU Z
2012/WP/ARPEGGIO/PERLE/PONTIFEX
HRB 0 73,28 1
Carolin Steffen CI-CI CONCERTO
2011/LU/CI CI SENJOR ASK/CONCERT/CORONADO
FYR 0 74,80 1
Frida Munk Lassen NEERGAARDS CI CI CHANELL
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/MAY FLOWER (MICHALA)/MICHELLINO
HRB 4 63,05
Renee Ulvsbjerg CLINTINO
2010/HN/CLINTON I/CASTELLA/CONTENDRO I
NÅR 4 67,06
Josefine Qviisgaard Petersen ZENITH PP Z
2013/ZA/ZIROCCO BLUE/CALINE/CLAUDIO'S SON
LYK 4 74,82
Wiktoria Stanislawska DINAPO
2014/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/APONA/BØGEGÅRDENS APOLLO
TSC 4 78,06
Mette Gier Larsen CASPER GO
2011/DS/COLESTUS/ORIETA/HINAULT
UK 6 92,21
Lea Ruaya Drachmann FOLLOW YOUR HEART
2009/DV/HEARTBEAT/NOSKA/IMPULS
AGR 8 72,45
Lars Trier Kjøller HARSKAMP
2012/KW/ELDORADO VAN DE ZESHOEK/ABRIOLITA/CONCORDE
TSC 8 100,84
Laura Baaring Kjærgaard FANTURANO
2010/KW/CANTURANO/LAURA/AMULET
HRB 9 83,80
Casper Rasmussen CORADINE-S
2011/DV/CARRICO/JUNE/FRUHLING (LANDJONKER)
AGR 12 74,28
Maiken Rønn BLUE MAGIC
2011/DV/HEARTBEAT/MADAME BLUE/CAJUS
IRK 12 77,99
Janni Vestergaard Hansen CORN DE LUX
2013/HO/HERMES DE LUX/B-ALPHA BEAT/CORNET OBOLENSKY
HRB 12 100,90
Cecilie voller Kjærulff HAMILTON-F
2010/DV/HEARTBEAT/CANTELLA-F/CARANO
KER 13 86,37
Laura Baaring Kjærgaard ALBERTE N
2009/DV/AMARONE/CARLA N/CARSON ASK
HRB 13 104,99
Camilla Birk Kristensen AASGAARDS FANTAZY
2000/LH///
KRI 16 73,65
Alexander Godsk BØGEGÅRDENS DOVE
2013/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/BØGEGÅRDENS "CELINA"/CRELIDO
SVRK 16 98,78
Jacqueline Dupont BRILAR
2012/DV/CASIR ASK/ASMIRA/ESTEBAN XX (den)
SAO 24 77,19
Michelle Snoghøj Mathiesen CALVINO DH Z
2010/ZA/CATALANO/VEROLANA VAN DE DWERSE HAGEN/CENTO LANO
DAR 29 102,21
Michelle Snoghøj Mathiesen HØJGÅRDS SHAKIRA
2006/DV/SOLOS LANDTINUS/GREDSTEDGÅRDS LUPINA/L'AMOUR
DAR Udg.