apr
2019
Fra 13-04-2019 til 14-04-2019 -
  • Dressur
  • Spring
, Hest/Pony

1. vinterstævne med 1. kval D-mesterskab dressur (D)

Stævnenummer
Prop00033284

Dato for resultat d. 23-04-2019

Resultatbehandling færdig

Rideklubben Odin (Distrikt D07)
Ålemarksgyden 36
5270 Odense N

Kontakt inden stævnet

Anita Kristensen
20623190
staevne@rideklubben-odin.dk

Officials

Banedesigner
Anne Egeskov Christensen
Dommere
Stina Møller
Tilbage til klasseoversigt

14. Springning Showklasse - Pony 40-50+60+70 B0 (D)

Spring: Springning Showklasse - Pony B0 (SVH 0)

Opdateret: 23-04-2019
Antal starter:
27
Antal placeringer:
12

Dommere: Anne Egeskov Christensen, Stina Møller

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Nanna Holmgaard Quitzau RED DIAMOND
2012/LH///
HRB 0 49,49
3 3
Anna Heide Bjørn KLINTHOLMS SIR ANDREW
2008/WE/BJERREGÅRDS JACKPOT/BJERREGÅRDS DENICE/CENNEN SCHUBERT
HRB 0 53,97
3 3
Caroline Buch Jørgensen NOERSKOVS FLEUR (DNK)
2010/WD/FJORDGLIMTS SIR JOHNSON/MAILUNDS FAY WELDON/FJORDGLIMT MR WATSON (OS)
ODIN 0 49,85
3 3
Clara Milling Haumann THORSLUNDS CIRKELINE
2012/LH///
SVRK 0 43,72
3 3
Cecilie Hempel Hansen BAILEY
2008/LU/KLEPHOLMS GULDFAX/EDELWEIS TANJA/BROSMI DUKE
DAR 0 51,35
3 3
Kaja Ringmann Clausen FREJA
2002/LH///
TMR 0 49,14
3 3
Ida Marie Holmfrid Jonasson HEDEMAND'S KIARE
2004/SP/ANTARIO N/JASMIN/BOLERO
SVRK 0 47,39
3 3
Salma Dåsvand Voldsgård NOBODY'S PERFECT
2012/LH///
TMR 0 49,47
3 3
Josefine Brandt Andersen MOYLENA BOBBY
2013/BL///
ODIN 0 53,03
3 3
Alberthe Olivia Dalgaard HINDHØJS KIA
2005/SP/RØGILD'S KIDOGO/RØGILD'S ACHAINTI/BROADWAY
HFR 0 48,77
3 3
Josefine Damkilde Jacobsen WILLIAM
2007/LH///
HFR 0 54,60
3 3
Alberthe Olivia Dalgaard HINDHØJS KIA
2005/SP/RØGILD'S KIDOGO/RØGILD'S ACHAINTI/BROADWAY
HFR 0 48,88
3 3
Clara Milling Haumann SKOVLUNDENS RANNOCK
2000/SH/WAULKMILL MCLINTOCK/SKOVLUNDENS RED ROSE/NAPOLEON II
SVRK 4 59,19
Kaja Ringmann Clausen FREJA
2002/LH///
TMR 4 62,53
Nathali pedersen NOERRELIDE'S LITTLE CARWYN
2007/WE/CRUMPWELL CARWYN/WILD ROSE LOWRI/TRELLEBJERGS DON
HRS 4 63,69
Ida Marie Holmfrid Jonasson HEDEMAND'S KIARE
2004/SP/ANTARIO N/JASMIN/BOLERO
SVRK 4 47,14
Nora Ringmann Clausen VICTORIA
2005/LU/NØRLUNDS ATLANTIC/MUSSE/
TMR 4 61,78
Caroline Andersen FESTINA'S EL VALIENTE
2012/SP/CHARMING-BOY SE.M./CHEERIN/LITTLE DON
SVRK 4 65,55
Mille Marie Menzfeld Jensen RIO AURORA
2004/BL/KASHAYA DE KENZO/LOVE LIGHTS/LAVALLO
ÅSNR 4 61,96
Nora Ringmann Clausen VICTORIA
2005/LU/NØRLUNDS ATLANTIC/MUSSE/
TMR 12 68,13
Anna Heide Bjørn KLINTHOLMS SIR ANDREW
2008/WE/BJERREGÅRDS JACKPOT/BJERREGÅRDS DENICE/CENNEN SCHUBERT
HRB 22 107,77
Nanna Holmgaard Quitzau RED DIAMOND
2012/LH///
HRB Opg.
Caroline Buch Jørgensen NOERSKOVS FLEUR (DNK)
2010/WD/FJORDGLIMTS SIR JOHNSON/MAILUNDS FAY WELDON/FJORDGLIMT MR WATSON (OS)
ODIN Opg.
Cecilie Hempel Hansen BAILEY
2008/LU/KLEPHOLMS GULDFAX/EDELWEIS TANJA/BROSMI DUKE
DAR Opg.
Mathilde Malig Simonsen EDALS MOCCA
2009/DP/HISLEY CAPTAIN COOK/METTE/HELE LANCER
HRB Opg.
Emma Twisttmann LUCKY LUKE
2005/LU/VALHALLA´S MACBETH/JOY/
LHS Opg.
Freja Oline skovhus Lindblad ODESSA
2007/LH///
HRS Opg.