sep
2019
Fra 14-09-2019 til 15-09-2019 -
  • Spring
, Hest

Helsinge Rideklub C stævne spring for hest (C)

Stævnenummer
Prop00033290

Dato for resultat d. 17-09-2019

Resultatbehandling færdig

Helsinge Rideklub (Distrikt D02)
Husebyvej 13, Skærød
3200 Helsinge

Kontakt inden stævnet

Anna Kreiner (på mail)
28933407
helsingerideklub@hotmail.com

Officials

Banedesigner
Kim Ponsaing
Dommere
Karina Eckert, Cecilie Raagaard Kunstek
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

4. LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 17-09-2019
Antal starter:
37
Antal placeringer:
10
Dotering:
1: 450 DKK 2: 360 DKK 3: 270 DKK 4: 180 DKK 5: 150 DKK

Dommere: Kim Ponsaing, Cecilie Raagaard Kunstek, Dea Rockhill Lysgaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Ida Klug TAARUPGAARDS DUBAI
2009/DV/DIAMANT DE REVEL/DAMGÅRDS LINE/LEANDRO
MMR 0 60,77 0 26,85 26,85 1
1 1
Julie Askengren Gohn CARAMBA (SWB)
2011/SWB/CARTE D'OR/ZESCA V/ZEB
PMR 0 56,96 0 27,39 27,39 1
2 2
Frederikke Nielsen BACI 5
2007/WP/BALOU DU ROUET/LADY M/LANDGRAF I
KRK 0 59,03 0 28,37 28,37 1
3 3
Lærke Høi Johansen HAVANNAH ASK
2005/DV/Carson Ask/Hannah Ask/Quat'Sous
VÆR 0 59,90 0 29,03 29,03 1
4 4
Martin Dahlmann ALLADYN
2005/BL/CANTANIS/ALABAMA/ELMERO B
CSC 0 60,19 0 30,04 30,04 1
5 5
Line Lehnshøj CELINE BALSLEV
2012/DV/CONTHARGOS/CONBETTE/CON AIR
AAGS 0 60,77 0 30,37 30,37 1
6 6
Anita Jane Cordrey FINGER F
2014/DV/FAVORIT ASK/USTINA F/USTINOV
NSR 0 59,53 0 30,62 30,62 1
7 7
Katarina Kristensen CHANTILLY DE REVEL
2014/HO/CHRISTIAN/S-CURLY SUE/CALVADOS II
NSR 0 56,63 0 30,80 30,8 1
8 8
Susanne Thornby FIGARO IQ
2013/DV/FAVORIT ASK/GØNGEHUSFARMENS CLEOPATRA/LEANDRO
NSR 0 61,44 0 30,88 30,88 1
9 9
Katarina Kristensen COLESTA
2014/DV/COLESTUS/HENJA/LAGOS
NSR 0 57,26 0 31,27 31,27 1
10 10
Silja Celeste Bjørkvin AMAROSA
2013/DV/AMARONE/GEORGIA ALFARVAD Z/ALFARVAD GRUNDGOLD II
HIS 0 59,61 0 31,46 31,46 1
Sarah Emilie Nørgaard NYMARKS CONVOY
2008/DV/KERMO´S WHITE TALISMAN/COMIKA VEJEN/CORLANDO
CSC 0 57,38 0 32,05 32,05 1
Antonie Lauritzen Mølgaard LEBENSLIEBE
2014/TR/WAITAKI/LEBENSFREUDE/HEOPS
NSR 0 59,46 0 32,70 32,7 1
Nanna Normann Olsen 4EVER BLACK JACK
2013/LU/FAVORIT ASK/SMEDEGAARDS UKULEIA/ULRICH Z
NSR 0 62,12 0 34,06 34,06 1
Mille Bisgaard-Maarup CASILLO
2014/DV/CASALL/CAMBODIA/CARMARGUE
HIS 0 64,42 0 34,08 34,08 1
Cathrine Bohnstedt BARONESSE GERSDORF
2005/DV/CHARMONIX V/VIRKELYSTS BENIDA/LEANDRO
CSC 0 57,27 0 34,82 34,82 1
Sasja Mondrup Baltzar SKOVLUNDS KISS ME WHITE
2010/LU/CHIANTI´S DREAM/K - JUSTICE/LINARO
HIS 0 61,68 0 36,44 36,44 1
Jacqueline Kehlet Jørgensen MOLLIE AF PLOVGÅRDEN
2003/PA/MR. CHAPMAN/CHERIKIT PLOVGÅRDEN/MACKAY
HSK 0 63,47 4 26,10 26,1
Christel Eriksson SAHARI'S CHAPLIN
2013/DV/FAVORIT ASK/DIANA/DIAMANT
FHSR Udg.
Caroline Broch PRICE DANCE
2009/DV/PARTY DANCE/GYPSY DANCE/CANTUS
NSR 4 50,50
Cathrine Bohnstedt HEDEGÅRDENS CLINTON
2002/DV/Cape Town S./Whoopi Ask/Blue Hors Melville
CSC 4 56,65
Caroline Bundgaard UNICORN CHOISE
2003/GHH/CORRADO II/KOUDALENS LUNES/LOGAN
NSR 4 56,94
Laura Holck FUGAZY
2014/LH///
HSK 4 58,32
Bjørn Bille Madsen LORDANOS ASK
2009/OLD/LUDWIG VON BAYERN/LOUISA/LORDANOS
HGS 4 59,00
Charlotte Kondrup UNCONDITIONALLY LOVED
2014/OS/UNTOUCHABLE/LA BELL/LANDLORD
SPR 4 61,07
Mille Bisgaard-Maarup TIAMO Z
2013/ZA/THUNDER VAN DE ZUUTHOEVE/EBRINA/DARCO
HIS 4 63,34
Anna Gøtche Hanssing AURELIUS BALSLEV
2012/DV/ASTON MARTIN/ABSENTIA ALBA/ANDIAMO
HGR 4 63,37
Monica Sørensen BACKFISCH K
2009/HO/CANTO/KATRINEBJERG SOTTO VOCE/CORIANDER
NVR 4 67,07
Amalie Rosenstand LORD CALYPSO
2002/HO/Lord Calidos/Karo/Cornetto
SPR 8 55,78
Cirkeline Vallentin MUNKSGAARDS VALDEMAR
2012/FR/SAKI VEJLEBY/LYKKE NÆSDAL/ROLF BETTYSMINDE
NSR 8 61,93
Mathilde Boldreel FACTOR ASK
2011/DV/FAVORIT ASK/FELINE ASK/CARTHAGO
KRK 9 69,99
Louise Andersen Badsted EXCALIBUR KILEN
2013/DV/EDELMAN/FABULA KILEN/CARANO
HRK 13 72,30
Inge-mette Kjemtrup MADAME
2008/DV/HEARTBEAT/MADDIE - COME/COME BACK II
SPR 16 81,69
Nicoline Vitting Frandsen MARY D.
2004/DV/Casir Ask/Royal Lanett/Royal Z Ii
SPR 18 89,41
Nadia Bjørnbo Bendsen RAMIR
2010/DV/TAILORMADE TEMPTATION/RALØER/RACOT
HSK 20 66,48
Sarah Sofie Lundgreen LYKKEGAARDS CELLA
2014/DV/CELLESTIN SEKT/TROYKA/CORSAIRE DE VAUBAN
SPR 21 102,13
Sophie Lund Johansson EQUIP
2008/DV/ESTEBAN XX (DEN)/CEZANNE/CORONADO
BAL Udg.