apr
2019
Fra 13-04-2019 til 14-04-2019 -
  • Spring
, Hest

Albertslund Rideklub C-spring HEST (C)

Stævnenummer
Prop00033343

Dato for resultat d. 23-04-2019

Resultatbehandling færdig

Albertslund Rideklub (Distrikt D01)
Gl. Landevej 24
2620 Albertslund

Kontakt inden stævnet

Stævneudvalg
0000000
Staevneudvalg@albertslundrideklub.dk

Officials

Banedesigner
Per Krohn
Dommere
Preben Nielsen
Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg
Tilbage til klasseoversigt

10. LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 23-04-2019
Antal starter:
17
Antal placeringer:
5
Dotering:
1: 450 DKK 2: 360 DKK 3: 270 DKK 4: 180 DKK 5: 150 DKK 6: 150 DKK

Dommere: Per Krohn, Preben Nielsen, Bibi Hollenberg

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Tana Brodersen DONNERSPON
2008/HN/DON FREDERICO/RIVER QUEEN O/ROTSPON
VER 0 38,86 0 26,66 26,66 1
1 1
Emil Vestergaard DERLANIEKE T.S.
2008/KWPN/LUPICOR H/PARLANIEKE/LIBERO H
HASP 0 40,78 0 30,85 30,85 1
2 2
Laura Kjer Gregersen BIJOU
2007/HN/BARONCELLI/DIRTY DANCING/DAVIGNON I
NSR 0 43,50 0 30,90 30,9 1
3 3
Caroline Vestergaard ULTIMATE DU REVERDY
2008/SF/QUIDAM DE REVEL/HELVETII/OBERON DU MOULIN
HASP 0 40,96 0 33,24 33,24 1
4 4
Stine Søgaard Normann HUSSMANNS CAYENNE
2008/DV/CARMARGUE/HEDEGAARDENS NADINAH/A'KHAN Z
MSR 0 41,29 0 33,29 33,29 1
5 5
Camilla Hammerschmidt Dyhr PALM CITY
2007/DV/ITSABRAHMA XX (GB)/COQUITA/QUIDAM DE REVEL
FHSR 0 39,57 4 27,41 27,41
Julie Skjeldborg PARDOON
2004/TO/PREESTER/SÜÜRIA/START XX (KAZ)
BAR 0 39,38 4 34,05 34,05
Astrid Holm Sjøberg TAARUPGAARDS RUBIN
2005/DV/QUIDAM'S RUBIN/TAARUPGAARDS TROJA/SOLOS LANDTINUS
FUR 0 41,06 4 35,78 35,78
Marcus Bach Jensen KHARTOUM.PP
2010/BWP/NABAB DE REVE/WAMI VAN DE GULDENNAGEL/LATANO
RIC 0 40,33 1
Christina Domino Nielsen LE MISERABLE
2010/DV/LE MISTRAL/HIGH ORDER XX (dk)/AFFILIATION ORDER XX (USA)
FHSR 4 37,86
Sofie Kjer Gregersen BAILEY'S
2006/KW/UNANIEM/ORCHID'S M/
NSR 4 40,74
Charlotte Kondrup UNCONDITIONALLY LOVED
2014/OS/UNTOUCHABLE/LA BELL/LANDLORD
SPR 4 45,93
Eirin Henni BALLINCHALLA EARL
2011/CO/ROBE EARL/CORCLOUGH DREAMER/ARDGAINEEN BOY
HSK 12 62,08
Karla Augusta Quist RTS - CONTREAU
2004/DV/COME BACK II/CADEAU II/CASTOR
GLK 23 74,59
Claudia Therese noro LINDGAARDENS CATO
2007/DV/CORRATUS/BATI/ROYAL Z II
KDR Udg.
Isabella Andersen LERTEVANGS CASTANO
2010/DV/CHAMPION FOR PLEASURE/LERTEVANG´S LINEA/CARANO
GLK Udg.
Cathrine Ibsen LOUGHNATOUSA INKSY
2003/IRH///
GLK Opg.