nov
2019
Fra 02-11-2019 til 03-11-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

SKO spring hest og pony (C)

Stævnenummer
Prop00033397

Dato for resultat d. 06-11-2019

Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Henrik Vandet
25247582
staevner@s-k-o.dk

Officials

Banedesigner
Bjørn Munk Hansen
Dommere
Jannie Guldmand Bak
Teknisk Delegerede
Inge Alette Sørensen
Tilbage til klasseoversigt

3. LB1* Springning Heste (105 cm) B0 (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B0 (SVH 1)

Opdateret: 06-11-2019
Antal starter:
33
Antal placeringer:
17

Dommere: Bjørn Munk Hansen, Inge Alette Sørensen, Jannie Guldmand Bak

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Betina Hørby Jørgensen SKONHØJS MURINHO
2007/LH///
DDHS 0 42,03 1
3 Ingen fejl
Dorthe Sevaldsen Fallet HEROZ
2012/DV/HEARTBEAT/ALPHA-Z/A'KHAN Z
HRV 0 50,95 1
3 Ingen fejl
Johanne Bøgelund Emborg NØRREMØLLEHØJS ALI
2005/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/GALANDA/LORD CALANDO
SKO 0 42,90 1
3 Ingen fejl
Louise Møller Nielsen LEO
2013/LU/LEO-LIGHT/LADY GAGA/NEWMAN
NIR 0 42,17 1
3 Ingen fejl
Astrid Asmussen ENGGÅRDENS INTERPUS
2008/PI/CLEVER/SARA UTOPIA/KENNEDY
HRV 0 46,34 1
3 Ingen fejl
Maria Philipsen Vestergaard NITOULOUSE
2012/DV/TOULOUSE/NICARSON/CARSON ASK
AAHR 0 54,61 1
3 Ingen fejl
Caroline Nielsen DAYTONA LOVE
2011/HO/CASSITO/S-TYPE LOVE/PERSHING
DDHS 0 43,55 1
3 Ingen fejl
Rebecca Brinckmann Schierup MØLGÅRDS AURA
2008/DV/CARSON ASK/PIRATA/
VROR 0 39,93 1
3 Ingen fejl
Emilie Grusgaard Pedersen ZAZA
2004/KW/HOLD UP PREMIER/TIVONIA/LENNARD
RÆV 0 39,18 1
3 Ingen fejl
Liv Holst Andreasen FIERO (NWB)
2009/NV/BLUE HORS LEREDO/HANNEHØJ´S FANNY/FALKNER
BBR 0 48,75 1
3 Ingen fejl
Mette Askham Jensen FLIPPER
2010/KW/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE/UREINA II/ANDIAMO Z
RÆV 0 47,78 1
3 Ingen fejl
Sofie Thørholm QURAGE V
2005/LU/QUEBEC/SUNSHINE V/STRAVINSKY XX (POL)
NØRK 0 42,57 1
3 Ingen fejl
Alexia Tsangaratos FANDANGO
2013/DV/FAVORIT ASK/QUITTE/QUIDAM DE REVEL
FRK 0 48,27 1
3 Ingen fejl
Ida Marie Madsen CARNEVAL FEVER
2004/DV/CASSINI II/GOOD AS GOLD/PION
SKO 0 46,79 1
3 Ingen fejl
Rebecca Zarra Benzon COLETT EGERIS
2006/DV/CORONET ASK/BJERGGÅRDENS CASANA/CASIR ASK
HRV 0 43,82 1
3 Ingen fejl
Maiken Jæger TREKRONERS QUINTA
2012/DV/QUIDAM DE REVEL/MC-KINNEY/INTELLECT
KSRK 0 43,38 1
3 Ingen fejl
Mia Boelsmand Olsen SPOTLIGHT
2011/DV/ROCKLAND/BENEDIKTE/LANDO
SRL 0 39,98 1
3 Ingen fejl
Rebecca Brinckmann Schierup BAGHIRA IBISCA
2009/HO/IBISCO XX (GER)/UNDER COVER/CALATO
VROR 4 45,10
Line Møller Friis LORD SUN
2012/ZP/LORD LUDWIGSBURG/LARA/LANDOR S
SKO 4 45,80
Nicoline Olesen VOLSTRUPS COSY
2012/DV/CHURCHILL/VOLSTRUPS COPY/CORLANDO
HRV 4 45,45
Anika Mergen Hee ARNOLDA
2006/HO/ACORD II/I CAN/CANTUS
TSC 4 46,63
Ida Holst Petersen BALCINI
2014/HO/BALDINI II/B-MACINI/CASSINI I
HRV 4 38,95
Pernille Fabricius Tange CASSANDRA P
2013/DV/VOLSTRUPS CASH/LOTTE/LUCKY LIGHT
HURK 4 44,72
Julie Hoe Kristensen GLEN RACO
2010/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/RACOTTA/RACOT
BBR 4 48,19
Anastasiya Donchulyesko FIDAL M
2010/KW/ARTHOS R/U FENNE/ELEGANT
SAO 4 41,26
Alberte Dahl Mikkelsen HEJBØLS TERMINATOR
2008/DV/CRELIDO/KORA/DAGERAAD
SAO 4 39,95
Frida Bjerg Pedersen CAMPUS
2013/LH///
FRK 8 46,04
Christian Petersen LOT'S OF CHROME
2014/HN/LORDANOS/GRACE/GRANNUS
SRI 8 47,45
Emilie Katrine Høll Pedersen GALICIA HØJGÅRD
2014/HO/CASALITO/NIKITA HØJGÅRD/CARPACCIO
SRI 12 48,52
Sofie Thørholm ESTANA NYGAARD
2012/HO/CANSTAKKO/PANDORA III/ALOUBE Z
NØRK 12 43,72
Laura D. Andersen DYBDAHLS ARLIVÉT
2011/LU/GLENLIVET SEBIOUNE/DYBDAHL'S ARIEL/
KMK 20 69,56
Janni Birkkjær ØSTMARKS MARGRETHE
2010/LH///
DRLR 20 44,67
Julie Hollænder VOLSTRUPS CASH LINE
2012/DV/VOLSTRUPS CASH/VOLSTRUPS COSMOLINE/CON COSMOS
SAO Udg.