nov
2019
Fra 02-11-2019 til 03-11-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

SKO spring hest og pony (C)

Stævnenummer
Prop00033397

Dato for resultat d. 06-11-2019

Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Henrik Vandet
25247582
staevner@s-k-o.dk

Officials

Banedesigner
Bjørn Munk Hansen
Dommere
Jannie Guldmand Bak
Teknisk Delegerede
Inge Alette Sørensen
Tilbage til klasseoversigt

4. LB2** Springning Heste (110 cm) B7 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B7 (SVH 1)

Opdateret: 06-11-2019
Antal starter:
31
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 450 2: 360 3: 270 4: 180 5: 150

Dommere: Bjørn Munk Hansen, Inge Alette Sørensen, Jannie Guldmand Bak

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Ida Mørk SCHOUWSGAARDENS HEART FIGHT
2009/DV/HEARTBEAT/SCHOUWSGAARDENS CORINA/CORRADO II
NØRK 0 33,80 0 25,27 25,27 1
1 1
Emilie Grusgaard Pedersen ZAZA
2004/KW/HOLD UP PREMIER/TIVONIA/LENNARD
RÆV 0 31,47 0 25,60 25,6 1
2 2
Stine Bach LEELAND
2009/DV/ROCKLAND/NØRREGAARD'S LE´ BEATRICE/LEENDERT
DDHS 0 33,49 0 26,17 26,17 1
3 3
Rebecca Brinckmann Schierup MØLGÅRDS AURA
2008/DV/CARSON ASK/PIRATA/
VROR 0 31,11 0 26,70 26,7 1
4 4
Louise Møller Nielsen LEO
2013/LU/LEO-LIGHT/LADY GAGA/NEWMAN
NIR 0 35,12 0 28,03 28,03 1
5 5
Sofie Quistgaard ABARTH
2005/KW/OKLUND/TALITHA/MISTRAL
RÆV 0 35,74 0 29,29 29,29 1
6 6
Caroline Nielsen DAYTONA LOVE
2011/HO/CASSITO/S-TYPE LOVE/PERSHING
DDHS 0 36,16 0 32,15 32,15 1
7 7
Michella Høgh Strøm LAMBORGHINI
2011/NV/LEONARDO/NADIM VAN HET MHEER/DARCO
NØRK 0 36,45 4 29,41 29,41
8 8
Astrid Asmussen ENGGÅRDENS INTERPUS
2008/PI/CLEVER/SARA UTOPIA/KENNEDY
HRV 0 35,24 4 29,55 29,55
Stine Cassøe Jakobsen NALA
2014/DV/ROCKLAND/CHERI/A'KHAN Z
DDHS 4 35,67 0 30,76 30,76
Sofie Thørholm ESTANA NYGAARD
2012/HO/CANSTAKKO/PANDORA III/ALOUBE Z
NØRK 4 34,27 0 31,61 31,61
Mette Askham Jensen FLIPPER
2010/KW/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE/UREINA II/ANDIAMO Z
RÆV 4 36,22 0 31,81 31,81
Stine Cassøe Jakobsen CARÓ
2014/DV/CARMARGUE/REAPE/CASHMAN
DDHS 4 38,38 0 32,44 32,44
Liv Holst Andreasen FIERO (NWB)
2009/NV/BLUE HORS LEREDO/HANNEHØJ´S FANNY/FALKNER
BBR 4 36,96 0 32,47 32,47
Jacqueline Dupont BRILAR
2012/DV/CASIR ASK/ASMIRA/ESTEBAN XX (den)
SAO 0 35,24 4 32,91 32,91
Annesofie Sloth Jensen GULDBÆK'S ROCKANA
2012/LU/ROCKLAND/TIKITA/TIBERIAS
KONG 0 35,83 4 33,19 33,19
Helena Elmo Kristensen LADINA - EM
2014/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/LACARRIE - EM/CARRY
NØRK 0 37,16 4 33,38 33,38
Julie Hoe Kristensen GLEN RACO
2010/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/RACOTTA/RACOT
BBR 4 38,13 4 30,43 30,43
Anika Mergen Hee ARNOLDA
2006/HO/ACORD II/I CAN/CANTUS
TSC 0 38,31 8 32,46 32,46
Betina Hørby Jørgensen SKONHØJS MURINHO
2007/LH///
DDHS 4 33,43 4 32,49 32,49
Line Møller Friis LORD SUN
2012/ZP/LORD LUDWIGSBURG/LARA/LANDOR S
SKO 4 37,90 4 33,06 33,06
Sara Bach Pedersen TRINKÆRS LARO'SE
2008/DV/LAMBRUSCO ASK/MARIEGÅRDENS DONNA DI/DORPAS X
ASR 4 32,33 5 38,17 38,17
Christian Petersen LOT'S OF CHROME
2014/HN/LORDANOS/GRACE/GRANNUS
SRI 4 37,26 8 29,18 29,18
Emilie Katrine Høll Pedersen GALICIA HØJGÅRD
2014/HO/CASALITO/NIKITA HØJGÅRD/CARPACCIO
SRI 4 37,64 8 33,73 33,73
Ida Holst Petersen BALCINI
2014/HO/BALDINI II/B-MACINI/CASSINI I
HRV 12 33,43 4 28,36 28,36
Pernille Fabricius Tange CASSANDRA P
2013/DV/VOLSTRUPS CASH/LOTTE/LUCKY LIGHT
HURK 16 38,20 0 33,17 33,17
Sofie Thørholm QURAGE V
2005/LU/QUEBEC/SUNSHINE V/STRAVINSKY XX (POL)
NØRK 12 34,50 8 29,39 29,39
Frida Bjerg Pedersen CAMPUS
2013/LH///
FRK 12 36,81 20 47,76 47,76
Johanne Bøgelund Emborg NØRREMØLLEHØJS ALI
2005/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/GALANDA/LORD CALANDO
SKO Opg.
Dorthe Sevaldsen Fallet HEROZ
2012/DV/HEARTBEAT/ALPHA-Z/A'KHAN Z
HRV Opg.
Julie Hollænder VOLSTRUPS CASH LINE
2012/DV/VOLSTRUPS CASH/VOLSTRUPS COSMOLINE/CON COSMOS
SAO Udg.