maj
2019
Fra 25-05-2019 til 26-05-2019 -
  • Spring
, Hest

MAARUM CUP i LB og LA (C)

Stævnenummer
Prop00033399

Dato for resultat d. 27-05-2019

Resultatbehandling færdig

Maarum Rideklub (Distrikt D02)
Helsingørvej 16
3200 Helsinge

Kontakt inden stævnet

Hanne Werchmeister
28934447 (kun SMS)
mmr-staevner@hotmail.com

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll
Dommere
Rasmus Birk, Birgitte Kronborg
Teknisk Delegerede
Jette Vermehren
Tilbage til klasseoversigt

5. Kvalifikation til MAARUM CUP - LA1* Springning Heste (115 cm) B4 (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) B4 (SVH 2)

Opdateret: 27-05-2019
Antal starter:
18
Antal placeringer:
5
Dotering:
1: 600 2: 480 3: 360 4: 240 5: 150 6: 150

Dommere: Mette Dyrbye Hersbøll, Birgitte Kronborg, Jette Vermehren

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Mia Maj Kruuse Larsen ØLTANG'S CALISTA
2005/DV/CAJO/IN'TAKT/CARANO
GLK 0 53,14 0 25,47 25,47 1
1 1
Henrik Hattel GABRIELA
2010/OLD/GLENLIVET SEBIOUNE/LATINA/LANCER II
MMR 0 53,30 0 26,09 26,09 1
2 2
Sandra L. Hansen STAUGAARD'S FAITHFUL HEART
2007/DV/HEARTBEAT/FABINA/PRINCE MAB XX (FR)
SLR 0 51,86 0 26,94 26,94 1
3 3
Rasmine Laudrup NADAL M
2013/BWP/DEL PERIO P&B/MARANDA M/CANTUS
CSC 0 55,16 0 27,15 27,15 1
4 4
Sigrid Ryssel LERTEVANGS COURAGE
2008/DV/LERTEVANG'S COLEIR/LARITTA/LANCIER
OHR 0 53,45 0 28,95 28,95 1
5 5
Amanda Vincentz Werchmeister EROS LYNG
2011/DV/ELECTRIC/LOBBI/LOBSTER
MMR 0 53,65 0 29,09 29,09 1
Julie Lund Terkelsen ARGENTINA
2008/HO/CANCARA/HISTORY-GIRL/CORRADO I
HIS 0 51,63 0 29,59 29,59 1
Amalie König BRISKA BS
2009/HO/STAKKATO/VALENTINA BS/CASSINI II
FUR 0 53,96 0 29,81 29,81 1
Sofie Birkø RAYPAWERS HOLLYWOOD
2010/HO/HERMES D'AUTHIEUX/KIVA/CASSINI I
SPR 0 50,72 0 30,42 30,42 1
Sille Kúre Danielsen HENDERSON
2007/DV/HEARTBEAT/BERMUDA/RACOT
CSC 0 48,33 0 31,67 31,67 1
Mathilde Holm HELANVILLE VAN DE DERKES
2007/BWP/ELANVILLE/KRAZIANA VAN DE MOEREN/PRIMO DES BRUYERS
BAR 0 53,42 0 32,32 32,32 1
Alma Alberte Greiffenberg FAYOLATERMA TK
2010/KWPN/HARLEY VDL/OFIETERMA/KARANDASJ
NSR 0 52,42 0 33,63 33,63 1
Katrine Daugaard Jørgensen UPGRADE S
2011/WP/UNTOUCHED S/SONJA II/CISCO
SLR 0 58,37 0 34,96 34,96 1
Charlotte Bjørnstrup TEXAS DES FORETS
2007/SF/MR. BLUE/HELAINE DES FORETS/COUNT IVOR XX (USA)
NSR 0 52,33 0 38,22 38,22 1
Ina Mønsted Pedersen CASILIA S
2011/DV/CATOKI/BRASILIA S/BALOUBET DU ROUET
SPR 0 52,37 4 28,55 28,55
Sandra L. Hansen RUBY TUESDAY
2001/HO/CANDILLO/CHANTAL I/LATUS II
SLR 4 59,78
Amanda Kielgast Q-10
2008/DV/GODSEND DU REVERDY/ABDI/ABDULLAH
SPR 5 68,22
Josefine Bomholtz PETIA S
2010/LH///
SPR Udg.