sep
2019
Fra 06-09-2019 til 08-09-2019 -
  • Dressur
  • Para dressur
, Hest

SAO C-dressurstævne m kval til PAVO & DRFs Championater for ungheste og Brogaarden ParaCup (C)

Stævnenummer
Prop00033404

Dato for resultat d. 16-09-2019

Resultatbehandling færdig

Sportsrideklubben Aalborg (Distrikt D14)
Finstrupgaard Dallvej 5
9230 Svenstrup J

Kontakt inden stævnet

Louise Østgaard Larsen
eft. 16 26810833
louiseoestgaard@gmail.com

Officials

Teknisk Delegerede
Bente Schleppegrell Thagaard, Mette Winther
Tilbage til klasseoversigt

14. DRF Champ. for ungh. 4-års dressur kval. indl. Powered by PAVO (C)

Dressur: DRF Champ. for ungh. 4-års dressur kval. indl. (SVH 0)

Opdateret: 16-09-2019
Antal starter:
30
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 1000 DKK 2: 600 DKK 3: 500 DKK 4: 400 DKK 5: 300 DKK 6: 300 DKK 7: 300 DKK 8: 300 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Mette Sejbjerg Jensen KREMLIN MD
2015/DV/GOVERNOR/FARESIA/ROUSSEAU
USR 88,4
1 1
Rikke Dupont NOVA
2015/OLD/GRAND GALAXY WIN/ROMANOVA/BLUE HORS ROMANOV
NÅR 87,6
2 2
Mette Sejbjerg Jensen GOT IT
2015/DV/GRAND GALAXY WIN/DREAM TIME/BLUE HORS DON SCHUFRO
USR 87,2
3 3
Meike Lang KAVIRA
2015/KW/FRANKLIN/DAVIRA/SORENTO
USR 87,2
3 3
Ewa Maslanka RGS FINEST ALEGRA
2015/OLD/FINEST/RGS CENZUEL/AMPÈRE
USR 85,2
5 5
Mette Sejbjerg Jensen SUAREZ
2015/DV/SEZUAN/DAMANDALA/DESPERADOS
USR 84,8
6 6
Rebecca Jespersen POMPIDOU
2015/DV/BLUE HORS ZATCHMO/MIDT-WEST POMPADEUR/MIDT-WEST IBI-LIGHT
HRV 80
7 7
Marie Håland GOERKLINTGAARDS DUAL
2015/OLD/DREAM BOY/GØRKLINTGÅRDS LEAH/SUNNY-BOY
RORK 79,8
8 8
Emma Ahlberg GØRKLINTGÅRDS FARAIO
2015/DV/FÜRST ROMANCIER/GØRKLINTGÅRDS KIKI DÉE/SUNNY-BOY
NIR 79,6
Steen Steensen Blicher LYKKE HAVANNA
2015/DV/BLUE HORS DON OLYMBRIO/ØSTERSØENS HOTSHOT/BLUE HORS HOTLINE
EGR 79
Susanne Barnow VALLØS FILIP DWB
2015/DV/FRANZISKUS/VALLØS FILIPPA/BACCARAT XX
KSRK 79
Eric Guardia Martinez KADANS
2015/DV/FRANKLIN/CIOLITA II C/JAZZ
USR 78,6
Michael Møller Flintrup TRITON MAJLUND
2015/DV/CHARMEUR/FILA MAJLUND/BLUE HORS HERTUG
LLRK 78,2
Emma Ahlberg ARIEL ENSHØJ
2015/DV/ANTOBELLO/IBIS ENSHØJ/MIDT-WEST IBI-LIGHT
NIR 77,4
Ann Katrine Kejser Rasmussen SKOVLYGÅRDS MASERATI
2015/DV/DON DELUXE/SKOVLYGÅRDS MERCEDES/MILAN
SAO 77,2
Martin Korsbæk WESTSIDE'S FEEDBACK
2015/DV/FREESTYLE/CHIQUITA/COME BACK II
SYRK 76
Cecilie Secher Sand KOKKEDALS HERZOG
2015/DV/TAILORMADE TEMPTATION/KOKKEDALS HELENA/BLUE HORS HERTUG
NIR 75,8
Marie Kowalski KA ATHENA
2015/DV/ANTOBELLO/SORAYA KVINDHØJ/BLUE HORS DON SCHUFRO
SAO 74,8
Jytte Elisabeth Nielsen FOREVER FINE
2015/OLD/FÜRST ROMANCIER/FASZINATION/DIAMOND HIT
KIRK 74,6
Maria Nørheden Johansen NØRHEDENS DIVA DELUXE
2015/DV/DON DELUXE/NØRHEDENS GLACIE/SOLOS LANDTINUS
URK 74,6
Klaus Holm LUNDHAUGS FLEXIBALL
2015/NV/FREESTYLE/SPRING BEAUTY/VIGOUR B
REB 74,6
Michael Møller Flintrup TRELDEGÅRDS SALAMOUR
2015/DV/SAN AMOUR/TRELDEGÅRDS SAFRAN/BLUE HORS DON SCHUFRO
LLRK 71,4
Klaus Holm DON DEWINO W
2015/DV/DON DELUXE/WIENNA II W/WOLKENTANZ II
REB 70,8
Carina Nysæther Johansen RUNEHØJS SAVANNAH
2015/DV/BLUE HORS ST. SCHUFRO/LINDELYGAARDS FANTAST/BLUE HORS FUTURE CUP
RTG 70,2
Nikolai Kowalski DRAGON DANCER
2015/DV/DE L' OR/WIONA DANCER/WELTJUNGE
SAO 69,2
Mathilde Kalstrup Jensen SELSØS FRANCIS
2015/DV/FÜRSTEN-LOOK/PAPAGENA SELSØ/SIXTUS
USR 69
Amanda Tarp Jensen DRAGONEN'S DUDE DELUXE
2015/LU/DON DELUXE/DRAGONENS SIFF/RACING ACE XX
ASR 69
Camilla Louise Svendsen NØRRE HAMMERHOL T'S FRACABELLO
2015/DV/ANTOBELLO/STORE KNUDSGÅRD FREJA/MIDT-WEST DACAPO
HJR 67,2
Winnie Staun CATLIN LUX.DK
2015/DV/FRANKLIN/CATHY LUX.DK/BALTIMORE VRÅ
SAO 66,2
Klaus Holm DÚNÉ
2015/DV/DON DELUXE/IDOL DIAMOND/DIAMOND
REB 65,8