jun
2019
Fra 07-06-2019 til 10-06-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

LØR's Pinsestævne Spring inkl. Nord-Vest Box Cup kvalifikation 2019 (C)

Stævnenummer
Prop00033414

Dato for resultat d. 14-06-2019

Resultatbehandling færdig

Løgstør Rideklub (Distrikt D14)
Vester Ørbækvej 61
9670 Løgstør

Kontakt inden stævnet

Tina Østergaard Larsen
30693273
Spring@logstorrideklub.dk

Officials

Banedesigner
Arne Tornby
Dommere
Ulla Biisgaard, Jannie Guldmand Bak, Bjarne Mørup
Teknisk Delegerede
Lone Nørager Kristensen
Tilbage til klasseoversigt

7. LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B0 (C)

Spring: LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B0 (SVH 1)

Opdateret: 14-06-2019
Antal starter:
25
Antal placeringer:
16

Dommere: Arne Tornby, Ulla Biisgaard, Lone Nørager Kristensen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Lina Hegelund Andersen ATTYRORY BRUCE
2005/IRH//WHISPER AN SOLAIS/
NIR 0 66,06 1
3 3
Nikoline Haabendal LANGHOLTGÅRDS LULU
2009/LH///
KONG 0 75,41 1
3 3
Laura Bligaard KLINTHOLMS SIR JEFF
2005/WB/BJERREGÅRDS TAYER/BJERREGÅRDS MADONNA/COED COCH ENDOR
SKRK 0 75,43 1
3 3
Laura Pilgaard Langballe YELLOW PRINCE
1999/DR///
VROR 0 75,70 1
3 3
Amalie Holm Hansen SNOEPIE
1996/NF/OLEANDER/TUNJA'S ELLEN/HALENSHOF WILFRED
FRH 0 64,25 1
3 3
Alberte Bligaard GOLD FEVERS ARMANI
2011/LU/SHULAY GOLD FEVER/BELLA/
SKRK 0 83,58 1
3 3
Malin Marie Haugaard SKOVSLANDS ELLIOT
2008/LH///
FRK 0 69,35 1
3 3
Mia Halkjær Mikkelsen AMMAN
2004/SP/AMMADOOR/LADY/
HHH 0 64,37 1
3 3
Andrea Brix Faarbæk SDR. SKOVSGAARD PRETTY STITCH
2008/NF/GLENWOOD MASTERMIND/GERALJA'S PRETTY GIRL/HALENSHOF WILFRED
HHH 0 73,09 1
3 3
Sara Kristine Buus Niss ÅSBJERGGAARDS MALIK
2010/FJ/MERKUR SKOVÅ/SILLE GILBJERG/TUNAREN
NIR 0 77,55 1
3 3
Clara Munk Meineche MARIBOS WHITE PINE (JASMINA)
2005/LH///
GERK 0 75,62 1
3 3
Laurids Haabendal TAI WONDER
2009/RP/VOYAGER/TAI TEQUILA II/NICK
KONG 0 69,83 1
3 3
Kamilla Rebsdorf Simonsen PRINS CHRISTIAN
2009/LH///
URK 0 65,40 1
3 3
Søren Willemoes Holst HEDEMAND'S ELSTAR
2010/SP/KLOOSTER'S ELTINO/TAI TANICONI/TAI TANICO
HJR 0 75,63 1
3 3
Maja Gimbergsson Gyde RAVNENS LADY MARION
2009/LH///
HRV 0 71,16 1
3 3
Matilde Bay MOCHULLA SIMMY
2012/CO/DANESFIELD PRINCE/TIRNASKEA SIAMESE/RACLAGHY LAD
KOOR 0 70,59 1
3 3
Camilla Winther SHIVA
2008/LH///
HIRI 4 77,55
Laura Kappelgaard Larsen HAAHR'S BLUE DIAMOND
2013/CO/KILPATRICK BOY/HAAHRS SIRIKIT/HIGHTOWER TIROL
HIR 4 69,39
Katrine Nygaard Grove KARLSHØJGAARD'S ZELINA
2008/SP/CHARMING-BOY SE.M./NØRLUNDS MAKUPA/CHAMBERLAIN
HIR 4 69,54
Sofie Rasmussen TOVDAL'S ALMOST PERFECT
2006/SP/RØGILD´S ARTAX/TOVDAL´S MAY DAY/MANGO AA
KARR 4 81,54
Caroline Hannesbo Barshøj LADY ROSE
2012/SP/NEMAX/WEHL-ROSE/FS DON'T WORRY JUNIOR
NIR 4 77,36
viola visholm NORDBYGAARDS DOMINIQUE
2011/SP/SOPHIENHOFS MAROON/ANGELIQUE/
HJR 4 76,65
Lina Hegelund Andersen CHIVAS REGAL
2001/DR///
NIR 6 89,36
Karoline Jepsen Larsen BRYGGERGÅRDENS DOUBLE TROUBLE
2011/NF/SOLDALS PACIFIC OCEAN/MONTANA'S AURORA/CHAMPIZ
HURK Udg.
Alberte Bech Kristensen HØJAGERGÅRDS DIVA
2009/SP/DE VITO/HØJAGERGÅRDS CHANETT/CANNON
VAS Udg.