jun
2019
Fra 07-06-2019 til 10-06-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

LØR's Pinsestævne Spring inkl. Nord-Vest Box Cup kvalifikation 2019 (C)

Stævnenummer
Prop00033414

Dato for resultat d. 14-06-2019

Resultatbehandling færdig

Løgstør Rideklub (Distrikt D14)
Vester Ørbækvej 61
9670 Løgstør

Kontakt inden stævnet

Tina Østergaard Larsen
30693273
Spring@logstorrideklub.dk

Officials

Banedesigner
Arne Tornby
Dommere
Ulla Biisgaard, Jannie Guldmand Bak, Bjarne Mørup
Teknisk Delegerede
Lone Nørager Kristensen
Tilbage til klasseoversigt

8. LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 14-06-2019
Antal starter:
18
Antal placeringer:
5
Dotering:
1: 240 DKK 2: 190 DKK 3: 160 DKK 4: 140 DKK 5: 120 DKK 6: 120 DKK 7: 120 DKK 8: 120 DKK 9: 120 DKK 10: 120 DKK 11: 120 DKK 12: 120 DKK

Dommere: Arne Tornby, Ulla Biisgaard, Lone Nørager Kristensen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Line Balle Bjerrum TANNES BAILEY 2 BLUE
2008/WE/WESTMINSTER BAILEY/MEADOW´S BETTY BLUE/RANDAN WALTER
MRR 0 55,64 0 31,08 31,08 1
1 1
Mia Halkjær Mikkelsen AMMAN
2004/SP/AMMADOOR/LADY/
HHH 0 56,51 0 31,81 31,81 1
2 2
Smilla Kirial Hylleberg BRILLELINE
2008/LU/HAAHR'S ANTONY/ROSA/
VIR 0 56,61 0 32,07 32,07 1
3 3
Nikoline Haabendal LANGHOLTGÅRDS LULU
2009/LH///
KONG 0 61,72 0 33,96 33,96 1
4 4
Laura Bligaard KLINTHOLMS SIR JEFF
2005/WB/BJERREGÅRDS TAYER/BJERREGÅRDS MADONNA/COED COCH ENDOR
SKRK 0 60,01 0 34,15 34,15 1
5 5
Sara Kristine Buus Niss ÅSBJERGGAARDS MALIK
2010/FJ/MERKUR SKOVÅ/SILLE GILBJERG/TUNAREN
NIR 0 61,37 0 34,75 34,75 1
Laura Pilgaard Langballe YELLOW PRINCE
1999/DR///
VROR 0 61,25 0 35,95 35,95 1
Alberte Bligaard GOLD FEVERS ARMANI
2011/LU/SHULAY GOLD FEVER/BELLA/
SKRK 0 66,00 0 41,31 41,31 1
Malin Marie Haugaard SKOVSLANDS ELLIOT
2008/LH///
FRK 0 56,09 4 40,03 40,03
Lina Hegelund Andersen ATTYRORY BRUCE
2005/IRH//WHISPER AN SOLAIS/
NIR 4 57,89
Andrea Brix Faarbæk SDR. SKOVSGAARD PRETTY STITCH
2008/NF/GLENWOOD MASTERMIND/GERALJA'S PRETTY GIRL/HALENSHOF WILFRED
HHH 4 62,17
Clara Munk Meineche MARIBOS WHITE PINE (JASMINA)
2005/LH///
GERK 4 63,12
Camilla Winther SHIVA
2008/LH///
HIRI 4 65,74
Vanessa Hollesen CALLER KILTORMER
2000/IHR///
HRV 8 53,84
Amalie Holm Hansen SNOEPIE
1996/NF/OLEANDER/TUNJA'S ELLEN/HALENSHOF WILFRED
FRH 8 60,92
Laura Kappelgaard Larsen HAAHR'S BLUE DIAMOND
2013/CO/KILPATRICK BOY/HAAHRS SIRIKIT/HIGHTOWER TIROL
HIR 13 74,38
Mathilde Bligaard BLOKLANDS HOEVE'S HILDE
1999/DR/Linde Hoeve'S Sebastiaan/Blokland'S Hillegonda/Tetworth Crimson Lake
SKRK Udg.
Karoline Jepsen Larsen BRYGGERGÅRDENS DOUBLE TROUBLE
2011/NF/SOLDALS PACIFIC OCEAN/MONTANA'S AURORA/CHAMPIZ
HURK Udg.