jul
2019
Fra 04-07-2019 til 07-07-2019 -
  • Dressur
  • Spring
, Hest/Pony

4 dags stævne 2019 (D)

Stævnenummer
Prop00033465

Dato for resultat d. 22-07-2019

Resultatbehandling færdig

Hodsager Rideklub (Distrikt D11)
Birkkjærvej 5
7490 Hodsager

Kontakt inden stævnet

Jette Skram Mikkelsen
22565935
hori4dags@hodsagerrideklub.dk

Officials

Dommere
Charlotte Helle Arnsfelt, Lone Andersen, Sarah Kathrine Egholm Ejsing, Louise Maul, Tit Aamann Vallebæk Ruhe, Birthe Prangsgaard, Dorthe Storm, kasper skram, Lykke A. Mathiesen, Mogens Vogt, Equipe Official, Marianne Anitta Toth
Tilbage til klasseoversigt

68. LC1-B Ponyer 2014 POKALKLASSE (D)

Dressur: LC1-B Ponyer 2014 (SVH 0)

Opdateret: 22-07-2019
Antal starter:
16
Antal placeringer:
6
Rytter Hest Klub Dommer C Total Kat. point Placering
Miguel Schaldemose Larsen MAGIC MANIPU
1997/LH///
HDR 71,000 71
1 1
Kathe Naundrup CHICO
2000/DR/Casper/Rosieta/El Beauty
SERK 70,000 70
2 2
Nana Kjær Kamstrup BARRICHELLO
2001/BL///
SYRK 69,400 69,4
3 3
Sofie Hoffmann Rosenbeck KAMINA
2009/LH///
UK 69,200 69,2
4 4
Lea Hørning Rømer HUGO
2013/LH///
HHH3 68,200 68,2
5 5
Josephine Madsen ANTONIUS
2008/LH///
ROK 68,200 68,2
5 5
Maria Sandfeld SALLAGHAN GRAY I
2014/BL///
RIRI 67,800 67,8
Isabella Knude Eriksen ODBJERGS MICKEY
2005/NF/HØJLUNDS MOTLEY/ODBJERGS ANYTIME/STACKARPS DAYTON
HORI 67,400 67,4
Josefine Ehmsen GODSETS BAM BAM
2006/LH///
HORI 64,800 64,8
Anna Bonde Nielsen ANNABELL
2010/LH///
HHH3 64,400 64,4
Natasja Østergaard Sønderup HESTEFARMENS HALLEY
2005/LU/Mosegårds Moon Star/Sunshine/Enghøjs Favør
HER 63,600 63,6
Alberte Holm Christensen LOTTE
2006/FJ/FLORIAN SKOVÅ/KATJA/DYLAN
HORI 61,800 61,8
thea lind damsgaard OBLINGS DYNAMIT
2012/FJ/MALIK KLATTRUP/ØSTERSKOV'S MYNTE/MYKLETIND
SERK 60,200 60,2
Emily Bang Simmelsgaard ELLEGAARDS DONNA
2007/FEP/WELLBROW RAIDER/HELTONDALE ROSIE XI/TEBAY CAMPBELL TON VICTOR
ELM 60,000 60
Laura Kusk Larsen CLAUSHOLM JOY
2007/WB/TELYNAU SOUZA/GREYCOTT JOSE/ANVIL GALAXY
STH 59,400 59,4
Clara Jensen SMILEY
2000/LH///
HBR 0