nov
2019
Fra 15-11-2019 til 17-11-2019 -
  • Spring
, Hest

Midtjyskmesterskab spring hest (C)

Stævnenummer
Prop00033467

Dato for resultat d. 18-11-2019

Resultatbehandling færdig

Ikast Rideklub (Distrikt D11)
Navervej 23
7430 Ikast

Kontakt inden stævnet

J. Olsson
28437685(Begrænset)
ikastspring@gmail.com

Officials

Banedesigner
Bo Gejl
Dommere
Jette Dreier, Gitte Holm
Teknisk Delegerede
Mie Lisby Thomsen
Tilbage til klasseoversigt

13. MB1* Heste (125 cm) A (C)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) A (SVH 3)

Opdateret: 18-11-2019
Antal starter:
23
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 875 DKK 2: 70 DKK 3: 525 DKK 4: 350 DKK 5: 175 DKK 6: 175 DKK

Dommere: Bo Gejl, Jette Dreier, Mie Lisby Thomsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Rikke Rytter Andersen FI LÉ GRANDE
2012/DV/FAVORIT ASK/OCEAN´S CYPRES/CAROLUS I
ASR 0 55,57 1
1 1
Jeff Paw Nielsen IBIZA VK
2013/KW/VIGO D'ARSOUILLES/CAMPARI VK/PHIN PHIN
KOOR 0 56,14 1
2 2
Emilie Mosegaard Christiansen SERUPGÅRDS CORONA
2008/DV/CARSON ASK/SERUPGÅRDS CANASTA/CASIR ASK
IRK 0 56,23 1
3 3
Tine Krog Jensen FAMOUS CHOICE
2012/DV/FAVORIT ASK/SIKITA CATNIC/HESLEGÅRD'S STAR LIGHT
BSR 0 56,34 1
4 4
Filippa Christer Andersen FIONA
2011/DV/FAVORIT ASK/JACKIE/DONCASTER AA
BSR 0 56,53 1
5 5
Lone Lundsager Hesselmark GOOD POINT
2008/DV/CARMARGUE/GREDSTEDGÅRDS TAMARA/BØGELYS CAMARO
KSRK 0 59,63 1
6 6
Johanne Østergaard Lange QUARRAT
2007/HO/QUINAR/SCAMPOLOGLORY/CORRADO I
IRK 0 60,09 1
7 7
Frederikke Strøm SKAVHØJS ALASKA F
2013/DV/ALLIGATOR FONTAINE/SKOVGAARDEN'S COHIBA/LANDO
KLIR 0 62,27 1
Charlotte Bruun Nielsen VOLDBYGAARDS CORTUS
2006/DV/CORRATUS/D'WILL/LANDO
VIR 0 62,52 1
Emilie Mosegaard Christiansen SYVHØJEGÅRDS ENZO
2013/DV/CHANDLER/CALLIA/CARANO
IRK 0 63,16 1
Monica Bugge Skibsted SYVHØJEGÅRDS FI FI
2012/DV/FAVORIT ASK/STAUGAARD'S FANTASY ROYAL/ROYAL Z II
SIR 0 63,91 1
maria würtz nielsen CAYZA KK
2011/DV/ASSENDRUPLUNDS CAYMAN/ELAIZA STRAND/RAMBO
SIR 4 60,32
Søren Andersen CASINO ROYALE
2007/DV/CAJUS/BRAMDRUPLUND'S RONJA/RESIDENT
SIR 4 60,49
Mikkel Jensen ESCOBAR
2009/KW/CARAMBOLE/INDORE/CALYPSO ASK
ELM 4 63,26
Camilla Schierff TOFTEGÅRDENS LILO
2006/DV/Come Back Ii/Lizzano/Quidam De Revel
AAR 8 59,80
Stine Klausholt MEXI
2013/DV/CABACHON/MEXICANA/ASTON
SKRK 8 61,08
Malene Mên Vitting Lassen COMMANDER
2010/HO/CONNOR/PARAN/MYTENS XX (USA)
LYK 8 61,25
Jack Ray Nielsen PRÆSTEGAARDENS CERINA
2011/DV/CI CI SENJOR ASK/COSTA RICA/CORLANDO
KOOR 8 64,64
Helene A. Pedersen QUELLE TYPE D´OR
2004/HN/QUIDAM'S RUBIN/RAMIRA/RAMIRO Z
SIR 8 65,92
Allan Bilgrav Christensen COSMEO'S CROCODILEDUNDEE
2009/LU/COSMEO/KATHLEEN V/CASSINI I
IRK 9 69,90
Ditte Stærk Just AARØ'S IL PARADISO
2010/DV/CAJUS/KAAREGAARDS PARI/RACOT
GRRK 12 62,73
Laura Baaring Kjærgaard FAVORITE EDITION Z
2012/ZA/FAVORIT ASK/SUNNY GIRL (SWB)/LEUTHEN I
DBR 15 79,54
Tina Rosengaard Hansen INGELISE'S CHILI
2002/DV/CRELIDO/FASHION/FANAL PRYDSHOLM
IRK Opg.