nov
2019
Fra 15-11-2019 til 17-11-2019 -
  • Spring
, Hest

Midtjyskmesterskab spring hest (C)

Stævnenummer
Prop00033467

Dato for resultat d. 18-11-2019

Resultatbehandling færdig

Ikast Rideklub (Distrikt D11)
Navervej 23
7430 Ikast

Kontakt inden stævnet

J. Olsson
28437685(Begrænset)
ikastspring@gmail.com

Officials

Banedesigner
Bo Gejl
Dommere
Jette Dreier, Gitte Holm
Teknisk Delegerede
Mie Lisby Thomsen
Tilbage til klasseoversigt

19. LA2** Rider Sport Finale (120 cm) B1 (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) B1 (SVH 2)

Opdateret: 18-11-2019
Antal starter:
22
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 850 2: 650 3: 550 4: 350 5: 200 6: 200

Dommere: Bo Gejl, Gitte Holm, Mie Lisby Thomsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Fejl Tid Kat. point Placering
Stine Klausholt MEXI
2013/DV/CABACHON/MEXICANA/ASTON
SKRK 0 60,58 0 36,90 36,9 0 36,90 1
1 1
Louise Høj STRACATO
1995/HO/LOCATO/FELICITAS/LOGAN
BSR 0 60,96 0 37,62 37,62 0 37,62 1
2 2
Karoline Holt-Kristensen STALD K.H.'S LAUDECOR
2005/DV/LANCELOT/STALD K.H.'S CHANTAL/CARANO
EBR 0 57,00 0 37,89 37,89 0 37,89 1
3 3
Laura Børsen Rindom QUINOA ENGGÅRD
2009/DV/QUINTON/LADY MELANIE ENGGÅRD/COME BACK II
IRK 0 60,96 0 41,37 41,37 0 41,37 1
4 4
Allan Bilgrav Christensen COSMEO'S CROCODILEDUNDEE
2009/LU/COSMEO/KATHLEEN V/CASSINI I
IRK 0 65,37 0 47,35 47,35 0 47,35 1
5 5
Emma Victoria Edsberg Lauridsen PITTEGÅRDENS CASSIOPEJA
2007/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/PITTEGÅRDENS CORNELIA/CORNETTO
RIDO 0 56,93 4 33,97 33,97 0 33,97 1
6 6
Emilie Mosegaard Christiansen SYVHØJEGÅRDS FERNANDO
2013/DV/CABACHON/STAUGAARD'S FANTASY ROYAL/ROYAL Z II
IRK 0 56,90 8 34,10 34,1 0 34,10 1
Julie Rask LANDLYSTES LEEROX
2007/DV/Solos Landtinus/Seneca/Lord Caletto
RKH 0 59,82 8 36,04 36,04 0 36,04 1
Sara Koue I-L'S LARACHE
2006/DV/LADAS/MIAMI/LEGAAT
RAS 0 59,49 9 52,97 52,97 0 52,97 1
Christian Svendgaard CHAPLIN Z
2004/ZA/CARLO Z/CATHNA Z/CARTHAGO
JSK 0 63,68 10 53,38 53,38 0 53,38 1
Tina Rosengaard Hansen INGELISE'S CHILI
2002/DV/CRELIDO/FASHION/FANAL PRYDSHOLM
IRK 4 59,63
Anne Bjerre Lang FABRICE
2010/KW/FALDO/OKULOCIA/LORD Z
SIR 4 60,94
maria würtz nielsen CAYZA KK
2011/DV/ASSENDRUPLUNDS CAYMAN/ELAIZA STRAND/RAMBO
SIR 4 61,56
Monica Bugge Skibsted SYVHØJEGÅRDS FI FI
2012/DV/FAVORIT ASK/STAUGAARD'S FANTASY ROYAL/ROYAL Z II
SIR 4 62,70
Rikke Rosengaard Hansen ROSENGÅRDENS FRANCOIS
2014/DV/FAVORIT ASK/CHINATU LS LA SILLA/CHAPULTEPEC LA SILLA
FYR 4 64,85
Karina Korsgaard LUKAS E
2008/DV/HEARTBEAT/LAURA/LANCIER
BIS 6 73,90
Lone Lundsager Hesselmark GOOD POINT
2008/DV/CARMARGUE/GREDSTEDGÅRDS TAMARA/BØGELYS CAMARO
KSRK 8 59,95
Sandie Moesgård Lauridsen FANTASY N.
2011/DV/FAVORIT ASK/COLIBRI N./CARANO
SIR 8 65,41
Maiken Rønn ELLELY'S GAMBLER
2011/DV/DIARADO/LOTTE/LEZARD
IRK 10 74,00
Caroline Qvist Nielsen RINKENÆS' CRESCENDO
2001/DV/CRELIDO/RAJA/RASTELL
HYOR 19 96,00
Julie Henriksen FAVORITA FP
2011/DV/FAVORIT ASK/LEENET/LEENDERT
BRN 24 116,02
Christian Svendgaard PHEBUS ST LOIS
2003/SF/DIAMANT DE SEMILLY/AZALEE DE MAI II/MUGUET DU MANOIR
JSK Opg.