apr
2019
Fra 19-04-2019 til 21-04-2019 -
  • Dressur
  • Spring
, Hest/Pony

Klintholm Rideklub D-stævne (D)

Stævnenummer
Prop00033493

Dato for resultat d. 30-04-2019

Resultatbehandling færdig

Klintholm Rideklub (Distrikt D10)
Tofthøjvej 5
7300 Jelling

Kontakt inden stævnet

Tina Kusk Baasch
40381817
klintholmrideklub@gmail.com

Officials

Banedesigner
Sarah Møller Pedersen, Tina Kusk Baasch
Dommere
Karin Christensen, Elisa Oksen, Bodil Finnerup, Nickie Poulsen Madsen
Tilbage til klasseoversigt

18. Springning Showklasse - Pony B0 10-20-30-40-50-60-70 cm (D)

Spring: Springning Showklasse - Pony B0 (SVH 0)

Opdateret: 30-04-2019
Antal starter:
50
Antal placeringer:
40

Dommere: Sarah Møller Pedersen, Tina Kusk Baasch, Nickie Poulsen Madsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Josefine Jæger LUCSWOLLE'S SUNNY
1998/WF/BJIRMEN'S WYTSE/BLOKLAND'S HOEVE'S CLAUDIA/BOKKESPRONG CZARDAS
KÅR 0 76,60
3 3
Megan Thomsen Linnet LUCAS
2001/LH///
KLIR 0 103,60
3 3
Laura Klindt Pedersen TAROK
1999/LH///
EGR 0 80,80
3 3
Megan Thomsen Linnet LUCAS
2001/LH///
KLIR 0 100,30
3 3
Kathrine Hollænder Knudsen STJERNENS BINE
2009/SH/STJERNENS GAMBLER/BONZETT/FURUNÄS BONZO
GRRK 0 69,50
3 3
Josefine Jæger LUCSWOLLE'S SUNNY
1998/WF/BJIRMEN'S WYTSE/BLOKLAND'S HOEVE'S CLAUDIA/BOKKESPRONG CZARDAS
KÅR 0 78,60
3 3
Laura Klindt Pedersen TAROK
1999/LH///
EGR 0 64,60
3 3
Kathrine Hollænder Knudsen STJERNENS BINE
2009/SH/STJERNENS GAMBLER/BONZETT/FURUNÄS BONZO
GRRK 0 71,00
3 3
Cecilia Haxhøg Christensen BAKKELYS CASALL
2003/DR///
TURK 0 56,60
3 3
Chastine Meinhardt LANGAGERS SILVANO
1999/WE/BROSMI DUKE/ROKHOLM S SEQUINA/DERI DANDY
TURK 0 88,60
3 3
Clarissa Meinhardt Markussen VOGNMANDGÅRDENS RØDHÆTTE
1996/NF/BAZUUN/LINA/RICO-SØNDERMARK
TURK 0 67,60
3 3
Karen Louise Kiærbye Jensen HELLIA
2009/HT/LIZ. ABENDSTERN/HINDA/LIZ. STANDSCHÜTZ
TURK 0 58,60
3 3
Chastine Meinhardt LANGAGERS SILVANO
1999/WE/BROSMI DUKE/ROKHOLM S SEQUINA/DERI DANDY
TURK 0 79,50
3 3
Clarissa Meinhardt Markussen VOGNMANDGÅRDENS RØDHÆTTE
1996/NF/BAZUUN/LINA/RICO-SØNDERMARK
TURK 0 54,00
3 3
Emily Krarup-Bendixen GRIBSVADS LADY MIA
2009/WE/REDPOOLS GATSBY/GRIBSVADS LADY LOOK II/TALON TORETH
AAR 0 53,30
3 3
Silje Dalgaard RUGHAVENS FLINT
2010/KN/BROOMELLS MANTOVANI/RUGHAVENS PRIMA/SOKRATES AF MESBALLE
HDR 0 44,40
3 3
Tanja Helle Jensen LEONHARDT'S MR CLOONEY
2013/WE/ARVALON CANDY MAN (IA) (DEU)/LEONHARDT'S PROUD MARY/GÆRSHØJ CHAREAUN
FSRK 0 61,50
3 3
Cecilia Haxhøg Christensen BAKKELYS CASALL
2003/DR///
TURK 0 55,20
3 3
Karen Louise Kiærbye Jensen HELLIA
2009/HT/LIZ. ABENDSTERN/HINDA/LIZ. STANDSCHÜTZ
TURK 0 52,00
3 3
Celina Jannsen Christensen HOLMGAARDENS REMEMBER LYN
2009/WE/CEFN LYN/GRIBSVADS ROLLY/SPRINGBOURNE HERIAN
HRR 0 49,20
3 3
Maya Yung Gotfredsen NORDBYGAARDS RAPUNZEL
2014/SP/TAI CALIDO/NORDBYGAARDS CHANELL/PEDRO
HER 0 54,60
3 3
Thea Maria Luxhøj LOKJÆRS JASMIN
2003/LU/May-Way/Andrea/
LYK 0 55,90
3 3
Thea Maria Luxhøj LOKJÆRS JASMIN
2003/LU/May-Way/Andrea/
LYK 0 52,30
3 3
Nanna Mai Luxhøj EDDY
2010/LH///
LYK 0 55,50
3 3
Lærke Orelius LYNGDALS COSMIA
2008/LU/DOUCAN/COSMIC/
EUR 0 52,80
3 3
Julia Johanne Jørgensen DREAM COME TRUE
2004/LH///
ROOR 0 62,40
3 3
Nanna Mai Luxhøj EDDY
2010/LH///
LYK 0 53,50
3 3
Silje Dalgaard RUGHAVENS FLINT
2010/KN/BROOMELLS MANTOVANI/RUGHAVENS PRIMA/SOKRATES AF MESBALLE
HDR 0 43,00
3 3
Ninna Larsen CHICO
2001/LH///
NÅR 0 63,50
3 3
Julia Johanne Jørgensen DREAM COME TRUE
2004/LH///
ROOR 0 63,00
3 3
Lea Brink Vandel MARILLA
1999/LU/FLAMME OX/STINE ELMEBJERG/RASMUS
JSR 0 49,30
3 3
Mark Frederik Holst CAMILLA
2010/BL/KARLOS//
TURK 0 46,50
3 3
Lea Brink Vandel MARILLA
1999/LU/FLAMME OX/STINE ELMEBJERG/RASMUS
JSR 0 48,90
3 3
Maya Yung Gotfredsen NORDBYGAARDS RAPUNZEL
2014/SP/TAI CALIDO/NORDBYGAARDS CHANELL/PEDRO
HER 0 51,00
3 3
Celina Jannsen Christensen HOLMGAARDENS REMEMBER LYN
2009/WE/CEFN LYN/GRIBSVADS ROLLY/SPRINGBOURNE HERIAN
HRR 0 48,50
3 3
Silja Hyllested Berthelsen BLUE TIANNA A' MOUR
2007/SP/POUR AMOUR/SKÆRGÅRDENS BLUE FIGHTER/UFFE KORSHØJGAARD
DBR 0 47,70
3 3
Maria Nina Jensen SNOWBALL
1997/LH///
FSRK 0 51,30
3 3
Mark Frederik Holst CAMILLA
2010/BL/KARLOS//
TURK 0 44,10
3 3
Silja Hyllested Berthelsen BLUE TIANNA A' MOUR
2007/SP/POUR AMOUR/SKÆRGÅRDENS BLUE FIGHTER/UFFE KORSHØJGAARD
DBR 0 46,60
3 3
Sara Bertelsen SPIRIT
2002/LH///
UK 0 50,00
3 3
Tanja Helle Jensen LEONHARDT'S MR CLOONEY
2013/WE/ARVALON CANDY MAN (IA) (DEU)/LEONHARDT'S PROUD MARY/GÆRSHØJ CHAREAUN
FSRK 4 64,90
bianca dalby hansen AMADEUS
1997/DR///
HRR 4 74,10
Ninna Larsen CHICO
2001/LH///
NÅR 4 71,10
Louise Gargas Madsen RØGILD'S JEANETT
2013/SP/NOTRE BAC/RØGILD'S CIZETTE/TORNADO XX
LYK 4 51,10
bianca dalby hansen AMADEUS
1997/DR///
HRR 4 74,70
Ditte Frederiksen TONNIE
2000/BL///
BIS 4 59,30
Louise Gargas Madsen RØGILD'S JEANETT
2013/SP/NOTRE BAC/RØGILD'S CIZETTE/TORNADO XX
LYK 4 51,20
Emma Brøchner Mortensen BLACK VELVET
2010/LH///
UK 4 68,40
Lærke Orelius LYNGDALS COSMIA
2008/LU/DOUCAN/COSMIC/
EUR 8 72,90
Emily Krarup-Bendixen GRIBSVADS LADY MIA
2009/WE/REDPOOLS GATSBY/GRIBSVADS LADY LOOK II/TALON TORETH
AAR Udg.