apr
2019
Fra 18-04-2019 til 21-04-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

RIC's B stævne Spring Hest med C-D/klasser torsdag (B)

Stævnenummer
Prop00033529

Dato for resultat d. 03-05-2019

Resultatbehandling færdig

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Henrik Maarlev, Christian Eilschou Holm
Dommere
Dorte Ziegler Simonsen, Tom Nielsen, Charlotte Petersen, Lena Aagaard, Niels True, Rasmus Birk
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

5. LB2* Springning Heste (110 cm) B0 (D)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B0 (SVH 1)

Opdateret: 03-05-2019
Antal starter:
45
Antal placeringer:
22

Dommere: Henrik Maarlev, Charlotte Petersen, Christian Eilschou Holm, Dea Rockhill Lysgaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Karen Møller Rohde FINETTE ASK
2014/DV/QUINTERO/FELINE ASK/CARTHAGO
FYR 0 71,46
3 Ingen fejl
Rikke Andersen QUINCIDENCE DWB
2013/DV/CHARLESTON K/QUILOTTE/QUIDAM DE REVEL
VIR 0 74,18
3 Ingen fejl
Julie Syskind LIWESTREAM LL
2012/OLD/LIWE STAR/SIMPLY GOOD/SILVIO I
LYK 0 68,49
3 Ingen fejl
Mathilde Lind Skjøtt EMERALDA AX
2014/IRH/EMERALD VAN RUYTERSHOF/TISARA/CRUISING
LYK 0 74,51
3 Ingen fejl
Mikala Colberg Jensen LAURENTIUS JUSTICE (LANDANO)
2009/DV/LANDOR S/EXCENTIA/PABLO
RIC 0 70,06
3 Ingen fejl
Rikke Haastrup Kristensen COPY CHAMP
2014/DS/COPYRIGHT 17/CHARLOTTE/CHAMBERTIN
LYK 0 71,34
3 Ingen fejl
Julie Skjeldborg LIBAK'S LAMENTOS
2008/DV/LAMBRUSCO ASK/PINOT/A'KHAN Z
BAR 0 72,16
3 Ingen fejl
Rikke Andersen JADE K
2014/KW/KANNAN/ZIRCONIA/NUMERO UNO
VIR 0 73,21
3 Ingen fejl
Søren Møller Rohde FIDELIO ASK
2014/DV/FAVORIT ASK/FILOU ASK/CI CI SENJOR ASK
FYR 0 72,19
3 Ingen fejl
Thomas Velin QUIDAMO-D
2011/CSL/QUIDAM DE REVEL/TINA/CALATO
SPR 0 70,74
3 Ingen fejl
Liva Nedergaard Madsen OUNBØL FLORINA
2005/DV/LADAS/OUNBØL FINESSE/LIMEBRAND
HASP 0 67,82
3 Ingen fejl
Celina Jessen KILDELUNDS CALLISTO
2005/DV/LANCASTER ASK/CAPELLA/ROLEX
ODR 0 64,56
3 Ingen fejl
Puk Harkjær Kornbo FUSAGERS FLORENTINE
2011/DV/FAVORIT ASK/FUSAGER´S COROA/CORONADO
NSR 0 66,17
3 Ingen fejl
Melissa Fobian DALBÆKS LIVA
2010/LU/CHELLYS Z/DALBÆK'S LUNA/CAMPBELL
SPR 0 72,65
3 Ingen fejl
Martin Dahlmann ALLADYN
2005/BL/CANTANIS/ALABAMA/ELMERO B
CSC 0 72,23
3 Ingen fejl
Rikke Andersen CASSIOPEIA 119
2012/ME/CELLESTIAL/CURLY SUE F/CADMON
VIR 0 72,05
3 Ingen fejl
Celine Hviid Espersen FLORBOE'S CASIA
2008/LU/CASIR ASK/BERGS CHARLOTTE/
NSR 0 65,50
3 Ingen fejl
Millie Jahmiilla Dennoires DEL PIERO
2008/KWPN/ARD VDL DOUGLAS/ZASSARA/C-INDOCTRO
NØR 0 65,16
3 Ingen fejl
Stine Søgaard Normann HUSSMANNS CAYENNE
2008/DV/CARMARGUE/HEDEGAARDENS NADINAH/A'KHAN Z
MSR 0 68,97
3 Ingen fejl
Kiah Andersen VALENTINA
2012/DV/ACOLINO/HYGGEBO´S DONNA/CASTRO
MSR 0 67,85
3 Ingen fejl
Rikke Andersen IMPULS
2013/KW/ETOULON VDL/RICARDA XV/CORIANDER
VIR 0 70,52
3 Ingen fejl
Søren Møller Rohde KANANGO ASK
2014/DV/KANNAN/UPTOWN GIRL/QUICK STAR
FYR 0 72,43
3 Ingen fejl
Maria Bjørnkjær Asferg CAPRICE ASK
2014/DV/FAVORIT ASK/CHARETT ASK (CHARETT)/CARETINO
FYR 4 76,62
Mollie Rosa Møller ÅRUP MØLLES CHIRAS
2008/LU/CARMARGUE/K-CORNELLE/CONTAGO
EGE 4 80,37
Celina Schönemann - Paul CAN-CAN
2000/DV/CAJUS/ELIPSE/EXCELLENS
RIC 4 71,85
Nanna Ellefsen HOELGAARD'S TAKE QUANDO
2008/OLD/QUANDO-QUANDO/ATTIKA/ASTEK
SPR 4 67,49
Thalia Pitzner QUALITY SUN AX
2013/DV/QUALITY TIME/SUNNY GIRL/CORNETTO
SPR 4 77,29
Kartni Nielsen BALOU'S CENTO Z
2013/DV/BALOU DU ROUET/CENTINA 10/CENTO
RIC 4 74,15
Monica Sørensen BACKFISCH K
2009/HO/CANTO/KATRINEBJERG SOTTO VOCE/CORIANDER
NVR 4 73,15
Victoria Weisbjerg MADAME HIMMELBLÅ
2012/DV/HEARTBEAT/MADAME BLUE/CAJUS
DRK 4 63,73
Mathilde Lind Skjøtt COUNT DOWN
2013/HN/VISCOUNT/SO NICE P/STAKKATO
LYK 4 78,60
Lilianna Sørensen JOHNNY CASH
2008/HO/CARMARGUE/GISELA I/CARTHAGO
NVR 4 69,29
Pernille Stribolt LANTANO
2012/HO/LASINO/MARSCHGRAEFIN/GRAF GRANNUS
SPR 4 70,32
Connie Jørgensen COM TESSA
2001/DV/COME BACK II/LINKA/LAGANO
MBRK 4 73,48
Anne Lindgreen CARAMBA
2004/HO/CASSINI II/MY CANEO/CAMPESINO
RKV 6 86,23
Trine Straegaard Emig D'ACCORD TDS
2012/HO/CONNOR/OCARINA/ACORADO I
NSR 8 74,00
Bernt Støvring Spanggaard CORNET
2014/OS/CORNET'S PRINZ/CELINA/CLARIMO
MORK 8 71,85
Katja Riberholdt LANDLYST VOY CONTIGO
2014/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/SANEL MANDØ/SOLOS CAREX
TSC 8 78,53
Katarina Kristensen CHANTILLY DE REVEL
2014/HO/CHRISTIAN/S-CURLY SUE/CALVADOS II
NSR 8 67,53
frederikke Wilhjelm JS CALITTO
2014/HO/CASSIN/HIMALAJA/LORD
EGE 12 75,33
Nathali V. Hansen GINGER
2002/BL/CALETTO III/GRACE KELLY 60/GRAND CRU
RKV 12 79,12
jean ferdinand kluge STORLUNDS SUN-LIGHT
2008/LU/SUNSET HIT/GELSÅDALENS STARLIGHT/JAZZ
ØSR 14 85,35
Nancy Lauritzen Melby LARCHMONT XX (DEN)
2007/XX/ACADEMY AWARD XX (IRE)/WINGS OF A DOVE XX (GB)/HERNANDO XX (FR)
HKR 16 65,00
Chantalle Kappenberger HUSSMANNS SIR RUBIN
2009/DV/SIR DONNERHALL I/HOLT'S GUAPA/HESLEGÅRD'S RUBIN
HRK 20 68,87
Mathias Kofoed Larsen OEDIPE ST LOIS
2002/SF/QUIDAM DE REVEL/AZALEE DE MAI II/MUGUET DU MANOIR
HASP Udg.