apr
2019
Fra 18-04-2019 til 21-04-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

RIC's B stævne Spring Hest med C-D/klasser torsdag (B)

Stævnenummer
Prop00033529

Dato for resultat d. 03-05-2019

Resultatbehandling færdig

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Henrik Maarlev, Christian Eilschou Holm
Dommere
Dorte Ziegler Simonsen, Tom Nielsen, Charlotte Petersen, Lena Aagaard, Niels True, Rasmus Birk
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

9. LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 03-05-2019
Antal starter:
42
Antal placeringer:
11
Dotering:
1: 600 2: 480 3: 360 4: 240 5: 200 6: 200

Dommere: Henrik Maarlev, Lena Aagaard, Christian Eilschou Holm, Dea Rockhill Lysgaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Lone Linding 4 EVER SMILLA
2012/DV/PARTY DANCE/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
HASP 0 40,34 0 30,53 30,53 1
1 1
Maria Hjorth Frederiksen ACCURAT HS
2011/DV/D´ACCORD/MADAME HS/MANTOVANI
SPR 0 43,52 0 32,56 32,56 1
2 2
Rasmine Laudrup NADAL M
2013/BWP///
CSC 0 45,15 0 32,68 32,68 1
3 3
Emil Vestergaard DERLANIEKE T.S.
2008/KWPN/LUPICOR H/PARLANIEKE/LIBERO H
HASP 0 39,52 0 34,53 34,53 1
4 4
Georgia Timmermann HAPPY THOUGHTS
2013/OLD/MESSENGER/CORDINA/CORDIAL MEDOC
SVRK 0 43,05 0 34,81 34,81 1
5 5
Emma Hedenskog QUICKBORN Q (SWB)
2010/SWB/QUINTENDER/STAR Q (55) (SWB)/STAKKATO
RIC 0 37,20 0 35,11 35,11 1
6 6
Anita Jane Cordrey ZACHS FAIRFIGHT
2010/DV/ZACHAROV/FAIRPLAY/ALICANTE
NSR 0 42,55 0 35,26 35,26 1
7 7
Stine Søgaard Normann HUSSMANNS CAYENNE
2008/DV/CARMARGUE/HEDEGAARDENS NADINAH/A'KHAN Z
MSR 0 42,72 0 36,46 36,46 1
8 8
Marie Lunding Hansen WHY NOT
2013/DS/VAN GOGH/WHOOPIE/DORNADO
LYK 0 42,34 0 38,63 38,63 1
9 9
Rikke Andersen QUINCIDENCE
2013/DV/CHARLESTON K/QUILOTTE/QUIDAM DE REVEL
VIR 0 43,68 0 39,30 39,3 1
10 10
Mille Lykke Jørgensen BELLE AMOUR
2011/DV/BALOUBET DU ROUET/STALINA SP/STAKKATO GOLD
FKR 0 40,73 4 30,57 30,57
11 11
Malene Seerup S. Frandsen ULOVE DES LA'CUBA AX
2013/DV/ULOVE DES CHARMES/LACORA-EM/CORONADO
ESP 0 39,05 4 32,68 32,68
Søren Møller Rohde ACTION MAN ASK Z
2014/DV/ACTION-BREAKER/CAMILLA Z/CALVADOS Z
FYR 0 41,91 4 34,57 34,57
Mathilde De Neergaard LIBERTINA
1996/DR/Libertino/Gamina/Calando I
STRÅ 0 42,13 4 35,66 35,66
Louise Søgaard CHELSEA
2013/HO/CORMINT/CHANIA/CORRADO I
SOLR 0 43,29 4 36,82 36,82
David Rosendahl Rasmussen HALIFAX RAVNBJERG
2012/DV/FAVORIT ASK/CASABLANCA/VAILLANT
OHR 0 44,92 4 37,73 37,73
Anna Pico Larsen STILETTEN
2011/DV/FAVORIT ASK/SACONTA/CONTINUE
SLRK 0 38,69 8 32,35 32,35
Mikkel Rasmussen INIVERSE
2013/KW/FALAISE DE MUZE/DE GOGO/NUMERO UNO
AAGS 0 42,84 8 34,36 34,36
Kiah Andersen VALENTINA
2012/DV/ACOLINO/HYGGEBO´S DONNA/CASTRO
MSR 0 39,71 8 35,18 35,18
Nikoline Dalsro Jørgensen CHAPLIN SKOU
2008/DV/CARMARGUE/CHALOT SKOU/CAJUS
OHR 0 44,65 12 34,52 34,52
Sofie Birkø RAYPAWERS HOLLYWOOD
2010/HO/HERMES D'AUTHIEUX/KIVA/CASSINI I
SPR 0 40,44 12 58,24 58,24
Cirkeline Sille Sia Lundtorp Olsen DM'S HEARTCORE
2009/DV/HEARTBEAT/SEJLGAARDS VICTORIA/CASIR ASK
BRN Udg.
Emma Stengelshøj Jørgensen UNICORN'S WILMA
2011/DV/WILLEMOES/UNICORN'S LARISSA/LINARO
SLRK 4 39,83
Victoria Weisbjerg MADAME HIMMELBLÅ
2012/DV/HEARTBEAT/MADAME BLUE/CAJUS
DRK 4 40,11
Simone Vinther ABILDGAARDS SYNERGI
2014/DV/CAPE TOWN S./ABILDGAARDS SAVANHA/LORENTIN I
SPR 4 41,04
Signe Mathilde Pedersen DUELUND'S BEATBOX
2012/DV/HEARTBEAT/MIDTGAARDENS FANTANA/A-DUR
SPR 4 41,74
Karoline Florentz Stæhr CLASSIC LADY LOVE
2013/DV/COLMAN/OPIMO L/GAMBLER'S CUP XX (USA)
HIS 4 41,83
Sara Skovgaard Christensen HAMERIS
2004/BL///
RIC 4 41,88
Marcus Bach Jensen KHARTOUM.PP
2010/BWP/NABAB DE REVE/WAMI VAN DE GULDENNAGEL/LATANO
RIC 4 42,19
Sofie Kjer Gregersen BAILEY'S
2006/KW/UNANIEM/ORCHID'S M/
NSR 4 42,59
Rikke Andersen JADE K
2014/KW/KANNAN/ZIRCONIA/NUMERO UNO
VIR 4 42,80
Kamilla Flemming Hansen CARBON RAVNES-HAVE
2005/DV/CARSON ASK/AMIEL RAVNESHAVE/A-DUR
RKV 4 43,90
Pedro Gosk COLANDO
2014/HO/COLMAN/USCHI IX/CON AIR
SPR 4 48,32
Louise Søgaard CASILLO
2014/DV/CASALL/CAMBODIA/CARMARGUE
SOLR 8 40,03
Simone Vinther STENVÆNGE POLISE
2009/DV/BACCARAT XX/STENVÆNGE POULA/VOLTAIRE
SPR 8 41,74
Stephanie Jones EMIR PP Z
2014/ZA/EMERALD VAN 'T RUYTERSHOF/CALINE/CLAUDIO'S SON
RIC 9 49,64
Sandra Enemark UNION STAR Z
2014/ZA/UNTOUCHABLE/DARLYNN.PP/QUICK STAR
RIC 10 54,08
Katarina Kristensen CHANTILLY DE REVEL
2014/HO/CHRISTIAN/S-CURLY SUE/CALVADOS II
NSR 12 42,22
Bernt Støvring Spanggaard CORNET
2014/OS/CORNET'S PRINZ/CELINA/CLARIMO
MORK 12 63,75
Mathilde Lindorff Pedersen CARRY CONADO
2005/OS/CARRY GOLD/GLORINA/PLAISIR D 'AMOUR
MSR Udg.
Kamilla Grauff Albrektsen GROUPIE 3
2014/HO/COLMAN/RIVIERA II/PAINTERS ROW XX
CSK Udg.
Julie Lund Boskovski HAIR'S BALOUCA
2010/DV/BALOU AGG./CANTANA/COME BACK II
SLR Udg.