apr
2019
Fra 18-04-2019 til 21-04-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

RIC's B stævne Spring Hest med C-D/klasser torsdag (B)

Stævnenummer
Prop00033529

Dato for resultat d. 03-05-2019

Resultatbehandling færdig

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Henrik Maarlev, Christian Eilschou Holm
Dommere
Dorte Ziegler Simonsen, Tom Nielsen, Charlotte Petersen, Lena Aagaard, Niels True, Rasmus Birk
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

9. LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 03-05-2019
Antal starter:
46
Antal placeringer:
12

Dommere: Henrik Maarlev, Christian Eilschou Holm, Dea Rockhill Lysgaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Cecillie Stensnæs FERRARI (SWB)
2010/SWB/FETCHER N (SWB)/GHUBERTA/JOOST
OHR 0 39,54 0 30,63 30,63 1
1 1
Alma Alberte Greiffenberg CARA MIA
2007/SWB/CAREFUL/NOLLY/GOLDEN GRANNUS
NSR 0 41,24 0 30,81 30,81 1
2 2
Alma Alberte Greiffenberg FAYOLATERMA TK
2010/KWPN/HARLEY VDL/OFIETERMA/KARANDASJ
NSR 0 37,87 0 30,93 30,93 1
3 3
Mona Hyldahl Birck FAVORIT LAS VEGAS
2011/LU/FAVORIT ASK/CALABRIA/WILLEMOES
KAR 0 42,31 0 31,18 31,18 1
4 4
Josephine Bøgh CORAMO LN
2014/DV/CORMINT/CATONETT LN/CATOKI
NSPR 0 42,04 0 32,15 32,15 1
5 5
Lotte Holm Christensen PROSTITUTE GIRL DM
2009/DV/PARTY DANCE/CROOKED DANCE/ROYAL MI LORD SØNDERSKOV
RKV 0 39,00 0 32,25 32,25 1
6 6
Henrik Lidsmoes KJÆR'S CAJSAR
2011/DV/CAJUS/CHER/CARANO
MBRK 0 39,04 0 34,67 34,67 1
7 7
Signe Mathilde Pedersen NEWTON VITSEROEL
2013/BWP/ACARDI DU HOUSSOIT Z/JOLIE - VITSEROEL/FIDJY OF COLORS
SPR 0 43,35 0 35,13 35,13 1
8 8
Rikke Andersen CASSIOPEIA 119
2012/ME/CELLESTIAL/CURLY SUE F/CADMON
VIR 0 43,23 0 35,15 35,15 1
9 9
Søren Møller Rohde FIDELIO ASK
2014/DV/FAVORIT ASK/FILOU ASK/CI CI SENJOR ASK
FYR 0 44,67 0 36,17 36,17 1
10 10
Søren Møller Rohde KANANGO ASK
2014/DV/KANNAN/UPTOWN GIRL/QUICK STAR
FYR 0 43,01 0 36,38 36,38 1
11 11
Anne-Kathrine Hjorthøj LUCKY STAR
2007/DV/LIBERTYMAN/TIENNA/LEONCE
ØSR 0 41,34 0 36,86 36,86 1
12 12
Sofie Yderstræde Bucka LADY MADAME
2013/DV/LUDWIGS CONCEPT/MADAME HS/MANTOVANI
HER 0 41,89 0 37,96 37,96 1
Maria Bjørnkjær Asferg CAPRICE ASK
2014/DV/FAVORIT ASK/CHARETT ASK (CHARETT)/CARETINO
FYR 0 45,58 0 38,07 38,07 1
Lykke Andersen GREDSTEDGAARDS CHEVALIER
2013/DV/CAVALL ASK/N-CASSIOPEIA/CONCERTO II
RIC 0 45,35 0 39,01 39,01 1
Nadia Rosendahl Christensen ENGERUPGAARDS BALOUVIRA
2008/DV/BALOU DU ROUET/HEVIRA/MYTENS XX
CSC 0 34,07 4 27,80 27,8
Laura Kjer Gregersen BIJOU
2007/HN/BARONCELLI/DIRTY DANCING/DAVIGNON I
NSR 0 41,79 4 31,09 31,09
Julie Henriksen FAVORITA FP
2011/DV/FAVORIT ASK/LEENET/LEENDERT
NSPR 0 39,21 4 32,67 32,67
Freja Højgaard Pedersen CANVEY ISLAND
2006/HO/CONTENDER/PIA PRISCA/CANDILLO
RIC 0 38,50 4 33,08 33,08
Ina Mønsted Pedersen MØNSTEDS MACHO MAN
2014/DV/MESSENGER/MØNSTEDS PRICELESS/CAJUS
SPR 0 41,46 4 33,86 33,86
Martine Sandberg LOUGHANROE LADY
2004/IRH/RICARDO Z/COOREVAN ROYALE/CAVALIER
EGE 0 36,31 8 36,23 36,23
Camilla Als Horn COPENHAGEN Z
2010/DV/CANDILLO/ELIZA-BARONG/LANTHANID
BAL 0 40,06 8 61,09 61,09
Nicoline Vitting Frandsen MARY D.
2004/DV/CASIR ASK/ROYAL LANETT/ROYAL Z II
SPR 4 39,22
Kia Wallin Jørgensen ARDYNA
2005/KW/CARTIER VD HEFFINCK/DOUBLETTE/JASPER
RKV 4 41,08
Anita Jane Cordrey GITANO VAN'T SMISHOF
2006/BWP/JOKINAL DE BORNIVAL/UMBA BIG JUMPER VOSCOLINE 3/BIGARREAU DU CAP
NSR 4 41,40
Martin Mose Knudsen UNITED S
2014/DV/UNTOUCHABLE/COCO CHANELL S/CASSINI I
LYK 4 41,82
Melissa Fobian DALBÆKS LIVA
2010/LU/CHELLYS Z/DALBÆK'S LUNA/CAMPBELL
SPR 4 42,13
Amalie Rosenstand LORD CALYPSO
2002/HO/LORD CALIDOS/KARO/CORNETTO
SPR 4 42,49
Janne Bach Falkenberg GENEVA
2014/HO/CONNOR/PRISCILLA/LORD CALIDOS
SPR 4 43,29
Dina Hansen KALISTO VAN HET BERNARDSHOF
2010/BWP/NONSTOP/TOSCANA/CEVIN
SPR 4 43,83
Pedro Gosk MR. GRAY
2014/HN/ZIROCCO BLUE/CAPRIC/CALETTO I
SPR 4 45,00
Christina Kruse MILD SEVEN
2006/DV/CARSON ASK/SANDRA HØJVANG/LUCKY LIGHT
SPR 5 52,33
Camilla Knudsen CHURCHTOWN PITTSBURG
2009/IHR/EUROCOMMERCE PITTSBURG/ALICE DEAR/PARKMORE NIGHT
LYK 8 38,23
Alberte Viktoria Hrynczuk CARAMINO
2007/HO/CARMARGUE/PARETINO/CARETINO
DSM 8 42,79
Matilde Skov IVO
2013/KW/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE/DORINE/TENERIFE VDL
RIC 8 44,26
Mia Thomassen WILDDANCER
2003/KWPN/PATIJN/PRUDANCE/FABRICIUS
HGRK 9 51,56
Sandra Enemark COMME CI COMME CA
2014/HO/COMME IL FAUT/UPSTREAM/CONTENDER
RIC 9 65,94
Sabine Munksgaard LAJGÅRDENS CASANOVA
2012/DV/CANNAVAROS/LAJGÅRDENS COSMONOVA/CORNETTO
OHR 10 56,48
Karen Møller Rohde FINETTE ASK
2014/DV/QUINTERO/FELINE ASK/CARTHAGO
FYR 10 70,97
Pernille Hindkjær ARCHELLIUS
2007/LH///
RKV 12 45,82
jean ferdinand kluge STORLUNDS SUN-LIGHT
2008/LU/SUNSET HIT/GELSÅDALENS STARLIGHT/JAZZ
ØSR 14 55,60
Charlotte Kondrup UNCONDITIONALLY LOVED
2014/OS/UNTOUCHABLE/LA BELL/LANDLORD
SPR 14 69,75
Katja Riberholdt LANDLYST VOY CONTIGO
2014/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/SANEL MANDØ/SOLOS CAREX
TSC 15 73,19
Lone Linding SIMPLY A STAR
2008/DV/COSMEO/EMILIA/SEMPER ODEM
HASP Opg.
Emma-Sofie Florin Jonassen HOPLA'S DIAMOND STAR
2010/DV/DIAMANT DE REVEL/LINDVEDGÅRD´S COCKTAIL/RATIO
RIC Udg.
Una Broe-brøndum TIME 4 U
2003/HO/CLEARWAY/KAPRICE/LINARO
NSPR Udg.