apr
2019
Fra 18-04-2019 til 21-04-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

RIC's B stævne Spring Hest med C-D/klasser torsdag (B)

Stævnenummer
Prop00033529

Dato for resultat d. 03-05-2019

Resultatbehandling færdig

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Henrik Maarlev, Christian Eilschou Holm
Dommere
Dorte Ziegler Simonsen, Tom Nielsen, Charlotte Petersen, Lena Aagaard, Niels True, Rasmus Birk
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

10. LA1* Springning Heste (115 cm) B7 (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) B7 (SVH 2)

Opdateret: 03-05-2019
Antal starter:
65
Antal placeringer:
16
Dotering:
1: 1200 DKK 2: 960 DKK 3: 720 DKK 4: 480 DKK 5: 300 DKK 6: 300 DKK

Dommere: Henrik Maarlev, Lena Aagaard, Christian Eilschou Holm, Dea Rockhill Lysgaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Sofie Fredslund CURIE
2011/DV/WILLEMOES/NIKITA/RACOT
ALS 0 51,68 0 24,32 24,32 1
1 1
Cecilie Nathalie Schack Lord ZATINA
2004/KW/NAMELUS R/TATINKA/GOODTIMES
STRK 0 52,13 0 24,32 24,32 1
1 1
Matilde Skov SARTORS TIAMO
2008/DV/BALOU DU ROUET/CINDY SARTOR/CASTRO
RIC 0 55,88 0 24,43 24,43 1
3 3
Nicole Christiansen LIME LIGHT (SWB)
2004/SWB/LAURIN/PRIM VAN´T GRILHOF/SADENIO
RIC 0 51,15 0 24,94 24,94 1
4 4
Anne Sofie Hjelm Hansen GAME BOY F
2011/KW/BUSTIQUE/ALETTA/ATHLET Z
KONG 0 52,04 0 25,47 25,47 1
5 5
Signe Mathilde Pedersen BIGRO
2003/DV/NEGRO/BIJOU/DUNHILL H
SPR 0 54,14 0 25,64 25,64 1
6 6
Charlotte Kondrup DITHMARSIA
2011/HO/CLARIMO/SONATE I/CON AIR
SPR 0 55,47 0 26,38 26,38 1
7 7
Anja Lunn CA'UZI
2012/DV/USTINOV/JÆGERSMINDE´S CASANDRO/CARANO
RIC 0 49,88 0 26,68 26,68 1
8 8
Henrik Lidsmoes KJÆR'S CAJSAR
2011/DV/CAJUS/CHER/CARANO
MBRK 0 54,24 0 26,76 26,76 1
9 9
Anne Sofie Hjelm Hansen QUINAR BOY
2004/HO/QUINAR/NADJA V/LIMBUS
KONG 0 52,63 0 26,98 26,98 1
10 10
Rikke Andersen IMPULS
2013/KW/ETOULON VDL/RICARDA XV/CORIANDER
VIR 0 51,35 0 27,22 27,22 1
11 11
Line Nilsson BON VIVANT B.
2006/KWPN/LARINO/MICHELLE B/LAURIN HOLSTEIN
RIC 0 52,14 0 27,23 27,23 1
12 12
Cirkeline Sille Sia Lundtorp Olsen DM'S HEARTCORE
2009/DV/HEARTBEAT/SEJLGAARDS VICTORIA/CASIR ASK
BRN 0 50,69 0 27,46 27,46 1
13 13
Sofie Kjer Gregersen BAILEY'S
2006/KW/UNANIEM/ORCHID'S M/
NSR 0 54,60 0 27,58 27,58 1
14 14
Karen Møller Rohde FINETTE ASK
2014/DV/QUINTERO/FELINE ASK/CARTHAGO
FYR 0 54,79 0 28,10 28,1 1
16 16
Louise Søgaard DETROIT
2010/DV/DIAMANT DE REVEL/CHANIA/CORRADO I
SOLR 0 54,15 0 28,39 28,39 1
17 17
Søren Møller Rohde ACTION MAN ASK Z
2014/DV/ACTION-BREAKER/CAMILLA Z/CALVADOS Z
FYR 0 56,21 0 29,21 29,21 1
Katrine Daugaard Jørgensen UPGRADE S
2011/WP/UNTOUCHED S/SONJA II/CISCO
SLR 0 51,91 0 29,24 29,24 1
Martin Mose Knudsen GØRKLINTGÅRDS MILA
2013/DV/CASSINI II/GØRKLINTGÅRDS MALIN/QUIDAM'S RUBIN
LYK 0 55,94 0 29,94 29,94 1
Amalie Rosenstand LORD CALYPSO
2002/HO/LORD CALIDOS/KARO/CORNETTO
SPR 0 55,21 1 35,92 35,92
Michela B. Frederiksen HASSELGÅRDENS COOPER
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/HASSELGAARDENS CELINA/CORONADO
LYK 0 51,19 4 25,55 25,55
Rikke Haastrup Kristensen COPY CHAMP
2014/DS/COPYRIGHT 17/CHARLOTTE/CHAMBERTIN
LYK 0 56,35 4 26,65 26,65
Signe Nørgård Pedersen EMPIRE
2009/KW/INDORADO/VURIOSA R./FURIOSO II
SLR 0 52,56 4 27,25 27,25
Rikke Riknagel ACCOLITTO
2006/HO/ACODETTO I/BALLERINA/SILVESTER
BRN 0 52,13 4 27,66 27,66
Cecilie Høj Rasmussen HAGASLÄTT'S LAMBADA
2005/GHH/LIMBUS/CASSANDRA/CASCADEUR
ROR 0 55,49 4 28,49 28,49
Melissa Fobian DALBÆKS LIVA
2010/LU/CHELLYS Z/DALBÆK'S LUNA/CAMPBELL
SPR 0 54,99 4 28,57 28,57
Michelle Dewi Nielsen BARONESSE GERSDORF
2005/DV/CHARMONIX V/VIRKELYSTS BENIDA/LEANDRO
GEK 0 56,08 4 30,16 30,16
Kia Wallin Jørgensen ARDYNA
2005/KW/CARTIER VD HEFFINCK/DOUBLETTE/JASPER
RKV 0 48,95 8 26,50 26,5
Maria Hjorth Frederiksen ACCURAT HS
2011/DV/D´ACCORD/MADAME HS/MANTOVANI
SPR 0 54,53 8 27,59 27,59
Josephine Bøgh CORAMO LN
2014/DV/CORMINT/CATONETT LN/CATOKI
NSPR 0 54,77 8 28,57 28,57
Søren Møller Rohde FIDELIO ASK
2014/DV/FAVORIT ASK/FILOU ASK/CI CI SENJOR ASK
FYR 0 54,21 8 30,62 30,62
Maria Bjørnkjær Asferg CAPRICE ASK
2014/DV/FAVORIT ASK/CHARETT ASK (CHARETT)/CARETINO
FYR 1 57,65
Mathilde Holm HELANVILLE VAN DE DERKES
2007/BWP/ELANVILLE/KRAZIANA VAN DE MOEREN/PRIMO DES BRUYERS
BAR 1 58,20
Søren Møller Rohde KANANGO ASK
2014/DV/KANNAN/UPTOWN GIRL/QUICK STAR
FYR 1 58,34
Mona Hyldahl Birck FAVORIT LAS VEGAS
2011/LU/FAVORIT ASK/CALABRIA/WILLEMOES
KAR 1 59,70
Dennis Steffenauer CORSINA 2
2008/HO/CORRADO I/TANSANIA/CASSINI I
RIC 1 60,57
Donatella Broglia IROCCO VH.
2008/BWP/CARDENTO/THOWRA VAN DE STERRE/QUIDAM DE REVEL
SLR 2 61,25
Malene Lykke Nielsen NEW STAR V/H RUSSELTVELD
2013/BWP/ECHO VAN 'T SPIEVELD/KUSIJGE V/H RUSSELTVELD/SANDRO BOY
SPR 4 51,00
Matilde Skov THIN THIN
2000/KW/PHIN PHIN/CATROUCHOLIEN/KATOUCHON X
RIC 4 52,48
Emma Groot EMMELIE OF FOREST
2013/DV/COME BACK II/BLEJSBJERGS CARRIE/CALATO
STRK 4 53,09
Cecillie Stensnæs FERRARI (SWB)
2010/SWB/FETCHER N (SWB)/GHUBERTA/JOOST
OHR 4 53,76
Sofie Birkø RAYPAWERS HOLLYWOOD
2010/HO/HERMES D'AUTHIEUX/KIVA/CASSINI I
SPR 4 55,68
Lone Svendsen FRANCESCA HILLOCK
2013/DV/FAVORIT ASK/WALINA III/CONTENDRO I
DDHS 4 56,06
Rasmine Laudrup NADAL M
2013/BWP/DEL PERIO P&B/MARANDA M/CANTUS
CSC 5 57,76
Ida Mundberg Hansen MUNDBERG'S SANDRINO BOY
2013/DV/SANDRO BOY/SOURIS/LORAN
ØSR 5 58,58
Robin Grauff Jacobsen SANDRO BE GOOD
2011/DV/SANDRO BOY/COMTESS/COME BACK II
CSK 6 61,01
Nanett Larsen CLARICO 3
2011/HO/CLARIMO/ODESSA XIII/CORIANO
SVRK 6 62,55
Mathilde Lind Skjøtt COUNT DOWN
2013/HN/VISCOUNT/SO NICE P/STAKKATO
LYK 6 62,82
Tanja Gyldensted Edvardsen CABALLERO
2010/OS/CANDIRO/BRISBANE W/BALOU DU ROUET
KRK 8 56,13
Mette Højsted Eriksen ATLANTA RAS
2012/DV/FAVORIT ASK/ASTRID/ASTON
GBR 8 69,46
Anja Lykke Nielsen FIGARO LETH
2012/DV/FAVORIT ASK/LADIS LETH/LADAS
SPR 8 72,12
Sofie Kjer Gregersen CSF VALERIE
2009/IRH/ARS VIVENDI/CSF OLYMPIC CRUISE/CRUISING
NSR 9 57,19
Mathilde Lind Skjøtt EMERALDA AX
2014/IRH/EMERALD VAN RUYTERSHOF/TISARA/CRUISING
LYK 9 57,80
Nikoline Dalsro Jørgensen CHAPLIN SKOU
2008/DV/CARMARGUE/CHALOT SKOU/CAJUS
OHR 9 73,58
Nadia Rosendahl Christensen ENGERUPGAARDS BALOUVIRA
2008/DV/BALOU DU ROUET/HEVIRA/MYTENS XX
CSC 12 45,49
Caroline Laura Pedersen QUITE LA BRYERE
2006/HO/QUITE CAPITOL/DECORA/COR DE LA BRYÈRE
CSC 12 54,54
Marcus Bach Jensen KHARTOUM.PP
2010/BWP/NABAB DE REVE/WAMI VAN DE GULDENNAGEL/LATANO
RIC 15 81,19
Julie Syskind LIWESTREAM LL
2012/OLD/LIWE STAR/SIMPLY GOOD/SILVIO I
LYK 18 78,37
Cecilie Høj Rasmussen N.O.H.'S HEART DREAM
2007/DV/Heartbeat/Wirbelkrone Ii/Waldstern
ROR 22 94,80
Sille Kúre Danielsen HENDERSON
2007/DV/HEARTBEAT/BERMUDA/RACOT
CSC Udg.
Sabine Munksgaard LAJGÅRDENS CASANOVA
2012/DV/CANNAVAROS/LAJGÅRDENS COSMONOVA/CORNETTO
OHR Udg.
Alma Alberte Greiffenberg FAYOLATERMA TK
2010/KWPN/HARLEY VDL/OFIETERMA/KARANDASJ
NSR Udg.
Christian Lygum MONA-LIGHT AF OMMESTRUP
2000/DV/MOSEGÅRDENS DILIGHT/MONA-LISA AF OMMESTRUP/LATINO
FHSR Udg.
Julie Lund Boskovski HAIR'S BALOUCA
2010/DV/BALOU AGG./CANTANA/COME BACK II
SLR Opg.
Mia Thomassen WILDDANCER
2003/KWPN/PATIJN/PRUDANCE/FABRICIUS
HGRK Udg.