apr
2019
Fra 18-04-2019 til 21-04-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

RIC's B stævne Spring Hest med C-D/klasser torsdag (B)

Stævnenummer
Prop00033529

Dato for resultat d. 03-05-2019

Resultatbehandling færdig

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Henrik Maarlev, Christian Eilschou Holm
Dommere
Dorte Ziegler Simonsen, Tom Nielsen, Charlotte Petersen, Lena Aagaard, Niels True, Rasmus Birk
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

11. LA2** Springning Heste (120 cm) A (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 03-05-2019
Antal starter:
71
Antal placeringer:
17
Dotering:
1: 1200 DKK 2: 960 DKK 3: 720 DKK 4: 480 DKK 5: 300 DKK 6: 300 DKK

Dommere: Henrik Maarlev, Niels True, Christian Eilschou Holm, Dea Rockhill Lysgaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Matilde Skov SARTORS TIAMO
2008/DV/BALOU DU ROUET/CINDY SARTOR/CASTRO
RIC 0 63,44 1
2 2
Christel May-worre VALLØS PICCOLO DIAVOLO
2007/DV/D´ACCORD/VALLØS LUCKY LADY/CARANO
SPR 0 64,02 1
3 3
Josefine Voss Madsen HONEY DE´LUXE
2009/DV/HEARTBEAT/DYRSLUNDS CHANEL/COME BACK II
SAR 0 64,18 1
4 4
Frederik Fensholt QUICK JACK
2004/IRH/O.B.O.S. QUALITY 004/RARE CLOVER/CLOVER HILL
EGE 0 64,68 1
5 5
Malou Houmark Hansen ARMANI
2005/KW/UTIN/TANAGRA/VOLTAIRE
SPR 0 64,90 1
6 6
Peter Lykke Svendsen PS CONAMOR
2011/DV/CONTO 4/NYKILDEGÅRDS LA'KI/LANCIER
BAR 0 65,33 1
7 7
Sofie Fredslund CURIE
2011/DV/WILLEMOES/NIKITA/RACOT
ALS 0 66,25 1
8 8
Melissa Fobian CATHLEEN HORSENÆS
2006/DV/Carano/Corleen/Leendert
SPR 0 69,65 1
9 9
Hanne Håkonsen COR DE ASK
2012/DV/CI CI SENJOR ASK/LONNI ASK/LAMBRUSCO ASK
FYR 0 70,66 1
10 10
Hanna-Sofie Dahle CASPER
2002/DR/Chalan/Nora Ix/Calido I
SPR 0 71,06 1
11 11
Martin Mose Knudsen FIRST CHOICE
2011/HO/CASALL/ORCHIDE 0006/HERALDIK XX (CZE)
LYK 0 71,67 1
12 12
Pedro Gosk DINARD H
2010/HO/DIARADO/ROWEENA/CORRADO I
SPR 0 71,77 1
13 13
Caroline Lebech Petersen ASSENDRUPLUNDS GROSSES HERBIE
2008/DV/GROSSO'S ERBE/RONJA/LUCKY LIGHT
RIC 0 72,38 1
14 14
Sofie Kjer Gregersen CSF VALERIE
2009/IRH/ARS VIVENDI/CSF OLYMPIC CRUISE/CRUISING
NSR 0 73,20 1
15 15
Puk Harkjær Kornbo HANG ON
2008/DV/HEARTBEAT/AIRBAG/ALCATRAZ
NSR 0 73,55 1
16 16
Anne Sofie Hjelm Hansen QUINAR BOY
2004/HO/QUINAR/NADJA V/LIMBUS
KONG 0 73,64 1
17 17
Niels Rørdam Holm AB'S CAROLINA
2004/DV/CARANO/CLAIER DE LUNE/CACAO COURCELLE
BAR 0 74,10 1
18 18
Maria Bjørnkjær Asferg ALEGRA ASK
2013/HO/CANSTAKKO/K-ALICIA/ACORD II
FYR 0 74,21 1
Georgia Timmermann STUKA 3
2012/HN/STAKKATO/GRANATE/GRAF GRANNUS
SVRK 0 75,21 1
Malene Lykke Nielsen NEW STAR V/H RUSSELTVELD
2013/BWP/ECHO VAN 'T SPIEVELD/KUSIJGE V/H RUSSELTVELD/SANDRO BOY
SPR 0 75,86 1
Mathilde Holm HELANVILLE VAN DE DERKES
2007/BWP/ELANVILLE/KRAZIANA VAN DE MOEREN/PRIMO DES BRUYERS
BAR 0 77,00 1
Kathrine Brohus CHECKMOON ASK
2012/OS/CONTHARGOS/CAYENN PEPPER PEBA/CELLESTIAL
LYK 0 77,37 1
Leonore Catrine Christiansen NASH D'ARCHONFOSSE Z
2004/ZA/NELSON Z//
NSR 0 78,27 1
Freya Strandby Møller LOTTO KING KARL P.D
2009/HO/LASINO/GINA T/CALATO
SPR 0 79,03 1
Maria Thrane Jensen CARLOU
2005/OS/CARTOON/GOLOUBET/BALOUBET DU ROUET
RIC 0 79,29 1
Nikoline Dahle CC CATCH
2002/DR/Calando V/Naomi Xxxiii/Catano
SPR 0 79,30 1
Nicole Christiansen CHICO-VITZ
2013/DV/CABACHON/NIRVANA-VITZ/SUNSET BOULEVARD XX (GB)
RIC 1 82,79
Trine Kjersgaard FMR'S FREJA
2007/DV/KRAKE ASK/FMR'S GIPSY/GIPSY D'ASK
FMR 4 68,95
Henrik Lidsmoes KJÆR'S CARSANO
2007/DV/CARSON ASK/CHER/CARANO
MBRK 4 69,14
Malene Lykke Nielsen ACORADA 13
2002/OS/Acorado Ii/Zimnia/Landego
SPR 4 69,16
Pernille Nielsen LUKAS
2010/DV/BØGEGÅRDENS LANSINI/ABELONE/BØGEGÅRDENS APOLLO
KER 4 69,28
Rikke Riknagel ACCOLITTO
2006/HO/ACODETTO I/BALLERINA/SILVESTER
BRN 4 69,40
Gabriella Buttenschøn Valentin SYVHØJEGÅRDS ELEGANT CACA
2010/DV/CASIR ASK/CALLIA/CARANO
RIC 4 70,38
Signe Mathilde Pedersen NANNA Z
2011/ZA/NABAB DE REVE/SKOVMOSEGÅRD´S COOL GIRL/COLMAN
SPR 4 71,16
Jannie Tuekær Andersen KRAGBECH´S HILLMAN
2007/DV/HEARTBEAT/BJERGMOSES CORVETTE/COME BACK II
RIC 4 71,28
Petra Wittendorff HVID'S CAVALLINA
2012/LU/CAVALL ASK/LA DUCHESSE/MALITO DE REVES
RIC 4 72,06
Anja Lunn CA'UZI
2012/DV/USTINOV/JÆGERSMINDE´S CASANDRO/CARANO
RIC 4 72,31
Ann Langgaard LE BEAU
1997/DV/Le Mont-H/Cornelia/Churchill
UK 4 75,01
Anja Lykke Nielsen FIGARO LETH
2012/DV/FAVORIT ASK/LADIS LETH/LADAS
SPR 4 75,22
Karen Møller Rohde COSMEO'S CROCODILEDUNDEE
2009/LU/COSMEO/KATHLEEN V/CASSINI I
FYR 4 75,29
Peter Lykke Svendsen MP AFTER 8
2010/DV/CONTO 4/NYKILDEGÅRDS LA'KI/LANCIER
BAR 4 76,59
Christine Krogh Frausing MONTANA -S
2005/DV/Carson Ask/Cést Si Bon/Churchill
KER 4 76,95
Christel May-worre FRODO ASK
2012/DV/FAVORIT ASK/BIRKEGÅRDENS CHIQUITA/CORONADO
SPR 4 77,47
Mathilde Leinøe FIOLA KILEN
2008/DV/HEARTBEAT/FILIPPA KILEN/CARANO
CSC 4 78,00
Martin Mose Knudsen LUGRANDA
2013/DV/LUGANER/RANKEGÅRDS GRANDESSA/LAURENZ
LYK 4 78,96
Lone Svendsen FRANCESCA HILLOCK
2013/DV/FAVORIT ASK/WALINA III/CONTENDRO I
DDHS 4 79,03
Emile Louis Hartmann CLOONEY ASK
2012/DV/CAVALL ASK/CONSMILLA/CONTENDER
LYK 5 81,29
Kathrine Brohus TAQUITA BANANA
2010/DV/COSMEO/GLAVENDRUPLUNDS TATJANA/CHOPIN DANE
LYK 5 83,23
Ulrich Gaarslev 4EVER BLACK JACK
2013/LU/FAVORIT ASK/SMEDEGAARDS UKULEIA/ULRICH Z
HIS 6 84,92
Rikke Andersen IMPULS
2013/KW/ETOULON VDL/RICARDA XV/CORIANDER
VIR 6 85,04
Julie Voldgaard Hansen CARANTINA
2012/HO/CANNAVAROS/PRIDE/LIATOS
LYK 7 88,29
Ina Mønsted Pedersen MØNSTEDS CONTESS
2007/DV/CARMARGUE/SASJA AF LUNDSGÅRD/EFFEKT
SPR 8 67,41
Anne Sofie Hjelm Hansen GAME BOY F
2011/KW/BUSTIQUE/ALETTA/ATHLET Z
KONG 8 70,98
Maria Rosendahl Christensen CRELINA
2008/DV/CRELIDO/KROGSKÆRS BALINA/BAJAZZO XX
CSC 8 72,81
Emma-Sofie Florin Jonassen M.B. CARON (CARON)
2006/DV/Carson Ask/Dalila/Coronado
RIC 8 73,21
Michelle Dewi Nielsen BARONESSE GERSDORF
2005/DV/CHARMONIX V/VIRKELYSTS BENIDA/LEANDRO
GEK 8 79,19
Mette Højsted Eriksen ATLANTA RAS
2012/DV/FAVORIT ASK/ASTRID/ASTON
GBR 8 79,50
Cecilie Høj Rasmussen HAGASLÄTT'S LAMBADA
2005/GHH/LIMBUS/CASSANDRA/CASCADEUR
ROR 8 93,49
Hanna-Sofie Dahle GOLDIKA V/H DINGESHOF
2006/BWP/NONSTOP/BELIA/LAKAI
SPR 8 95,25
Tina Andersen IXION PP Z
2011/ZA/C-INDOCTRO/NOBERLINA/NIMMERDOR
BAR 9 80,27
Tanja Edvardsen CABALLERO
2010/OS/CANDIRO/BRISBANE W/BALOU DU ROUET
KRK 9 82,22
Josephine Bøgh ZINETT LN
2013/DV/ZAVALL VDL/RINETT LN/RAGAZZO
NSPR 9 83,01
Signe Nørgård Pedersen EMPIRE
2009/KW/INDORADO/VURIOSA R./FURIOSO II
SLR 10 86,67
Charlotte Kondrup DITHMARSIA
2011/HO/CLARIMO/SONATE I/CON AIR
SPR 12 71,43
Sille Kúre Danielsen HENDERSON
2007/DV/HEARTBEAT/BERMUDA/RACOT
CSC 12 76,94
Cecilie Høj Rasmussen N.O.H.'S HEART DREAM
2007/DV/Heartbeat/Wirbelkrone Ii/Waldstern
ROR 12 93,08
Dennis Steffenauer T
2000/KWPN/CAVALIER/MARGAUX/GLENNRIDGE
RIC 14 84,82
Signe Voldgaard Hansen LUCIL E
2010/DV/LUGANER/CELESTE/COME BACK II
VRK 16 92,92
Julie Zoëga Søndergaard JIVARO DE LAUBRY
2009/BWP/INDORADO/MAGESTUEUSE BEGIJNAKKER/SKIPPY II
SVRK 24 93,66
Caroline Laura Pedersen QUITE LA BRYERE
2006/HO/QUITE CAPITOL/DECORA/COR DE LA BRYÈRE
CSC Opg.
Line Nilsson BON VIVANT B.
2006/KWPN/LARINO/MICHELLE B/LAURIN HOLSTEIN
RIC Opg.