apr
2019
Fra 18-04-2019 til 21-04-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

RIC's B stævne Spring Hest med C-D/klasser torsdag (B)

Stævnenummer
Prop00033529

Dato for resultat d. 03-05-2019

Resultatbehandling færdig

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Henrik Maarlev, Christian Eilschou Holm
Dommere
Dorte Ziegler Simonsen, Tom Nielsen, Charlotte Petersen, Lena Aagaard, Niels True, Rasmus Birk
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

15. LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 03-05-2019
Antal starter:
52
Antal placeringer:
15
Dotering:
1: 600 2: 480 3: 240 4: 240 5: 200 6: 200

Dommere: Henrik Maarlev, Dorte Ziegler Simonsen, Tom Nielsen, Christian Eilschou Holm, Dea Rockhill Lysgaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Amalie König AAQUA (SWB)
2008/SWB/HIP HOP (SWB)/TIFFANY (SWB)/TAMBURIN
FUR 0 41,93 0 27,76 27,76 1
1 1
Mia Thomassen WILDDANCER
2003/KWPN/PATIJN/PRUDANCE/FABRICIUS
HGRK 0 42,75 0 28,51 28,51 1
2 2
Jessica Toelstang BISGAARD'S JIU JITSU
2012/LU/VOLSTRUPS CASH/ARABELLA 319/AZARRO
RIC 0 45,47 0 30,38 30,38 1
3 3
Maria Nørregaard Langhoff BIRKEGÅRDENS CONCHITA
2014/DV/CAVALL ASK/BIRKEGÅRDENS CELINA/CALATO
HDR 0 44,46 0 30,85 30,85 1
4 4
Cecilie Kjær AAGAARDENS CHICA
2013/DV/C-INDOCTRO/LAJGÅRDENS CHICOTA/CHICO'S BOY
HRB 0 42,89 0 31,98 31,98 1
5 5
Ulrik Kjær CHINTANO
2013/OS/CHINTAN/CLITANA/CLINTON II
HRB 0 44,17 0 32,28 32,28 1
6 6
Ina Mønsted Pedersen MØNSTEDS MACHO MAN
2014/DV/MESSENGER/MØNSTEDS PRICELESS/CAJUS
SPR 0 48,59 0 32,79 32,79 1
7 7
Rikke Andersen UNILIMITED OLYMPIC
2014/HO/UNTOUCHABLE/PLAISIR DU LYS/CHAMPION DU LYS
VIR 0 45,56 0 34,27 34,27 1
8 8
Martin Mose Knudsen UNITED S
2014/DV/UNTOUCHABLE/COCO CHANELL S/CASSINI I
LYK 0 45,08 0 34,67 34,67 1
9 9
Rikke Haastrup Kristensen CRAZY DAISY Z
2011/ZA/CROWN Z/BALUGA/ZIWAGO
LYK 0 48,83 0 35,56 35,56 1
10 10
Rikke Andersen JADE K
2014/KW/KANNAN/ZIRCONIA/NUMERO UNO
VIR 0 46,34 0 36,13 36,13 1
11 11
Maria Thrane Jensen CARACHO
2013/HO/CASCADELLO I/ROSENSTOLZ 3/LA ZARRAS
RIC 0 48,27 0 38,01 38,01 1
12 12
Marie Lunding Hansen WHY NOT
2013/DS/VAN GOGH/WHOOPIE/DORNADO
LYK 0 45,27 0 38,46 38,46 1
13 13
Silje Frederikke Kristoffersen PLAY GIRL
2009/DV/PARTY DANCE/CAROLA/CALATO
EGE 0 41,32 4 27,65 27,65
14 14
Emma Groot EMMELIE OF FOREST
2013/DV/COME BACK II/BLEJSBJERGS CARRIE/CALATO
STRK 0 41,38 4 29,65 29,65
15 15
Georgia Timmermann HAPPY THOUGHTS
2013/OLD/MESSENGER/CORDINA/CORDIAL MEDOC
SVRK 0 47,14 4 30,49 30,49
Dina Hansen KALISTO VAN HET BERNARDSHOF
2010/BWP/NONSTOP/TOSCANA/CEVIN
SPR 0 46,41 4 31,66 31,66
Louise Søgaard CHELSEA
2013/HO/CORMINT/CHANIA/CORRADO I
SOLR 0 47,90 4 32,94 32,94
Martine Sandberg LOUGHANROE LADY
2004/IRH/RICARDO Z/COOREVAN ROYALE/CAVALIER
EGE 0 43,90 4 33,28 33,28
Kartni Nielsen BALOU'S CENTO Z
2013/DV/BALOU DU ROUET/CENTINA 10/CENTO
RIC 0 46,53 4 34,30 34,3
Emma Stengelshøj Jørgensen UNICORN'S WILMA
2011/DV/WILLEMOES/UNICORN'S LARISSA/LINARO
SLRK 0 44,20 4 34,55 34,55
Emil Vestergaard DERLANIEKE T.S.
2008/KWPN/LUPICOR H/PARLANIEKE/LIBERO H
HASP 0 44,63 4 34,84 34,84
Sofie Yderstræde Bucka LADY MADAME
2013/DV/LUDWIGS CONCEPT/MADAME HS/MANTOVANI
HER 0 45,78 4 36,69 36,69
Kartni Nielsen BELLIS GISA Z
2013/ZA/BALOU DU ROUET/GRETA-GISA/GROSSADMIRAL
RIC 0 44,23 5 44,63 44,63
Stine Søgaard Normann HUSSMANNS CAYENNE
2008/DV/CARMARGUE/HEDEGAARDENS NADINAH/A'KHAN Z
MSR 0 44,72 7 52,89 52,89
Maja Juhl Sørensen FLIK FLAK 4'EVER
2011/DV/FAVORIT ASK/FUN 4' EVER/SHINDLER DE MUZE (E.T.)
SLRK 0 47,92 8 32,32 32,32
Louise Søgaard CASILLO
2014/DV/CASALL/CAMBODIA/CARMARGUE
SOLR 0 48,69 8 40,05 40,05
Bernt Støvring Spanggaard CORNET
2014/OS/CORNET'S PRINZ/CELINA/CLARIMO
MORK 1 49,48
Sandra Enemark UNION STAR Z
2014/ZA/UNTOUCHABLE/DARLYNN.PP/QUICK STAR
RIC 1 50,10
Sandra Enemark COMME CI COMME CA
2014/HO/COMME IL FAUT/UPSTREAM/CONTENDER
RIC 1 50,84
Pedro Gosk MR. GRAY
2014/HN/ZIROCCO BLUE/CAPRIC/CALETTO I
SPR 1 51,54
Matilde Hansen MY RANDOM SWEETHEART
2007/LH///
VOSK 4 40,47
jean ferdinand kluge STORLUNDS SUN-LIGHT
2008/LU/SUNSET HIT/GELSÅDALENS STARLIGHT/JAZZ
ØSR 4 41,97
David Rosendahl Rasmussen HALIFAX RAVNBJERG
2012/DV/FAVORIT ASK/CASABLANCA/VAILLANT
OHR 4 43,08
Trine Kjersgaard FMR'S BALOO
2014/DV/BARACUDA/FMR'S JULIE/LEANDRO
FMR 4 48,25
Katja Riberholdt LANDLYST VOY CONTIGO
2014/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/SANEL MANDØ/SOLOS CAREX
TSC 4 48,51
Amalie Rosenstand LORD CALYPSO
2002/HO/Lord Calidos/Karo/Cornetto
SPR 4 48,56
Janne Bach Falkenberg GENEVA
2014/HO/CONNOR/PRISCILLA/LORD CALIDOS
SPR 5 50,31
Mollie Rosa Møller ÅRUP MØLLES CHIRAS
2008/LU/CARMARGUE/K-CORNELLE/CONTAGO
EGE 5 50,35
Christina Madsen ZILVER ZAZU
2013/DV/ZILVERSTAR T/WINNY THE BLUE D'IVE/MR. BLUE
CSK 5 52,26
Robin Grauff Jacobsen GROUPIE 3
2014/HO/COLMAN/RIVIERA II/PAINTERS ROW XX
CSK 8 48,11
Pedro Gosk COURAGE
2014/HO/COLMAN/TESSA/CHELLO I
SPR 9 51,38
Trine Straegaard Emig FORMAN V/D DONKHOEVE
2005/BWP/VIGO D´ARSOUILLES/VIENNA DE CARME ET04/IROKO
NSR 10 69,06
Camilla Als Horn COPENHAGEN Z
2010/DV/CANDILLO/ELIZA-BARONG/LANTHANID
BAL 11 57,46
Mathilde Springer LORIANO B
1997/BL/LORD Z/ROMINA/RASPUTIN
NSPR 12 47,27
Anne-Charlotte Bøgh-Sørensen ZILVER BLUE
2013/DV/ZILVERSTAR T/WINNY THE BLUE D'IVE/MR. BLUE
SPR 14 71,79
Mie Mundberg MUNDBERGS SAMIRA
2014/DV/SANDRO BOY/SOURIS/LORAN
ØSR 16 44,50
Freja Højgaard Pedersen CANVEY ISLAND
2006/HO/CONTENDER/PIA PRISCA/CANDILLO
RIC 18 72,68
Martin Dahlmann ALLADYN
2005/BL/Cantanis/Alabama/Elmero B
CSC 19 76,29
Mathilde Lindorff Pedersen CARRY CONADO
2005/OS/CARRY GOLD/GLORINA/PLAISIR D 'AMOUR
MSR 20 42,90
Emma-Sofie Florin Jonassen HOPLA'S DIAMOND STAR
2010/DV/DIAMANT DE REVEL/LINDVEDGÅRD´S COCKTAIL/RATIO
RIC Udg.
Nadia Rosendahl Christensen ENGERUPGAARDS BALOUVIRA
2008/DV/BALOU DU ROUET/HEVIRA/MYTENS XX
CSC Udg.