apr
2019
Fra 18-04-2019 til 21-04-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

RIC's B stævne Spring Hest med C-D/klasser torsdag (B)

Stævnenummer
Prop00033529

Dato for resultat d. 03-05-2019

Resultatbehandling færdig

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Henrik Maarlev, Christian Eilschou Holm
Dommere
Dorte Ziegler Simonsen, Tom Nielsen, Charlotte Petersen, Lena Aagaard, Niels True, Rasmus Birk
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

13. MA1* Springning Heste (135 cm) A (B)

Spring: MA1* Springning Heste (135 cm) A (SVH 4)

Opdateret: 03-05-2019
Antal starter:
28
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 1800 2: 1500 3: 1200 4: 900 5: 450 6: 450

Dommere: Henrik Maarlev, Charlotte Petersen, Christian Eilschou Holm, Dea Rockhill Lysgaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Lars Nørgaard Pedersen CHESTER 318
2011/OLD/CORLENSKY G/UN/CONTENDER
VRK 0 66,92 1
1 1
Rikke Haastrup Kristensen BURBERRY MAK
2009/LU/CARTANI/TAKE ON ME MAK/TABASCO LA SILLA
LYK 0 67,20 1
2 2
Christel May-worre CABALLERO 80
2000/WP/CHAMPION DU LYS/ACONDA/ACORD II
SPR 0 67,79 1
3 3
Robin Grauff Jacobsen EGELUND'S MISS UNIQUE
2012/DV/NUMERO UNO/CAJA SEM/CAJUS
CSK 0 67,93 1
4 4
Michela B. Frederiksen VOLSTRUPS CHRISTOBAL
2009/DV/CHURCHILL/FRISHOLTS KALVINA/CALETTO I
LYK 0 69,42 1
5 5
Pernille Stribolt AIRBORN
2007/HO/CON AIR/MARSCHGRAEFIN/GRAF GRANNUS
SPR 0 69,51 1
6 6
Lars Nørgaard Pedersen LORDENTRO
2010/HN/LORD Z/CONROSE/CONTENDRO I
VRK 0 69,75 1
7 7
Rikke Haastrup Kristensen CACIDO L.
2009/DV/COME BACK II/LUCIENNE-WUNDER/LUCKY LIGHT
LYK 0 70,10 1
Rikke Haastrup Kristensen FIRST CHOICE HT
2011/DV/FAVORIT ASK/CONFETTI/CONTENDRO I
LYK 0 70,87 1
Ulrich Gaarslev GABY ASK
2011/DV/CRIS ASK/GAZETTE ASK/BALOUBET DU ROUET
HIS 0 71,53 1
Georgia Timmermann PUGE MØLLES SIF
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/HESTEHAVENS SILKE/HELENIKOS XX (IRE)
SVRK 0 73,89 1
Ulrich Gaarslev GO QUASI
2011/KW/QUASIMODO VD MOLENDREEF/CHARLOTTE/TOLAN R
HIS 0 74,45 1
Mille Bisgaard-Maarup CANCARA-C
2011/HO/CANCARA/UDINA/LIMBUS
HIS 0 74,90 1
Rikke Andersen LUCKY NUMBER SLEVIN 3
2009/OS/LEVISTANO/FIRLEPERLE/FIREBIRD
VIR 0 75,90 1
Marie Lunding Hansen LICARDO
2004/HO/LIMBUS/DIANA XVIII/CARETINO
LYK 0 77,06 1
Mathilde Lind Skjøtt BØGEGÅRDENS GRAF-TOP
2009/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/BØGEGÅRDENS ANNELINN/BØGEGÅRDENS APOLLO
LYK 0 77,35 1
Sofie Yderstræde Bucka CHAMPION DE QUIDAM RV
2007/KW/QUIDAM DE REVEL/NINKE R/EMILION
HER 1 79,41
Martin Mose Knudsen EMPIRE 197
2008/HN/EDGAR/FLORA/FALKNER
LYK 1 81,42
Sofie Yderstræde Bucka LA BELLE
2010/HN/LORD PEZI/FOR OLYMPIA/FOR PLEASURE
HER 1 81,46
Lærke Olesen ZARINA VII
2007/HO/CARTANI/ORTEGA I/CARETINO
ØMKR 4 68,18
Maria Hjorth Frederiksen A. MIRA LIWE
2011/DV/LIWE STAR/A'MIE "C"/A-DUR
SPR 4 69,65
Kamilla Grauff Albrektsen HATTRICK
2010/DV/HEARTBEAT/DIANA/DIAMANT DE SEMILLY
CSK 4 73,73
Mie Stuhr-Petersen F.A. RUCCULA
2011/DV/CHELLTHAGO Z/RUANDA I/QUINAR
HGS 4 73,80
Nanett Larsen DINARO
2008/DV/CARDINO/CRELINA/CRELIDO
SVRK 4 75,17
Thomas Velin QUIDMAN DENFER
2008/HO/QUIDAM DE REVEL/SALINA IV/CENTO
SPR 4 93,05
Charlotte Engdal Pedersen CALIBRO
2006/DV/Cardento/Chantell/Come Back Ii
SPR 6 82,48
Christina Fobian FALOOLA HORSENÆS
2011/DV/FAVORIT ASK/CALEELOO HORSENÆS/CARANO
SPR 8 71,72
Mie Stuhr-Petersen CHAPALEUFU
2010/WP/COMME IL FAUT/VAMIRA/CELANO
HGS 9 80,33