apr
2019
Fra 18-04-2019 til 21-04-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

RIC's B stævne Spring Hest med C-D/klasser torsdag (B)

Stævnenummer
Prop00033529

Dato for resultat d. 03-05-2019

Resultatbehandling færdig

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Henrik Maarlev, Christian Eilschou Holm
Dommere
Dorte Ziegler Simonsen, Tom Nielsen, Charlotte Petersen, Lena Aagaard, Niels True, Rasmus Birk
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

26. MB2** Springning Heste (130 cm) A (B)

Spring: MB2** Springning Heste (130 cm) A (SVH 3)

Opdateret: 03-05-2019
Antal starter:
53
Antal placeringer:
14
Dotering:
1: 1500 2: 1200 3: 900 4: 600 5: 450 6: 450

Dommere: Henrik Maarlev, Lena Aagaard, Rasmus Birk, Christian Eilschou Holm, Dea Rockhill Lysgaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Christian Jansen MADEA
2007/DV/HEARTBEAT/MARIELUNDS RIGHT CHOICE/RACOT
SIR 0 57,88 1
1 1
Rikke Andersen CHAINA - BLUE P
2010/ME/CHACCOMO/GLANNA/GRANNOX
VIR 0 60,13 1
3 3
Lars Nørgaard Pedersen LORDENTRO
2010/HN/LORD Z/CONROSE/CONTENDRO I
VRK 0 60,34 1
4 4
Josefine Voss Madsen HONEY DE´LUXE
2009/DV/HEARTBEAT/DYRSLUNDS CHANEL/COME BACK II
SAR 0 63,02 1
5 5
Lars Nørgaard Pedersen BØGEGÅRDEN GLADIOLA
2012/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/BØGEGÅRDENS ACORONA/BØGEGÅRDENS APOLLO
VRK 0 63,34 1
6 6
Robin Grauff Jacobsen EGELUND'S MISS UNIQUE
2012/DV/NUMERO UNO/CAJA SEM/CAJUS
CSK 0 63,39 1
7 7
Signe Mathilde Pedersen NANNA Z
2011/ZA/NABAB DE REVE/SKOVMOSEGÅRD´S COOL GIRL/COLMAN
SPR 0 65,32 1
8 8
Emma Groot DIAMANDA DIADEMA
2009/DV/CHELLYS Z/BELLONA JEAN/CARANO
STRK 0 66,21 1
9 9
Emilie Niebuhr CATWALK
2007/LU/"CAPRI"/ZULEIKA/LORD
SLR 0 66,68 1
10 10
Maria Bjørnkjær Asferg HENNI ASK
2011/DV/FAVORIT ASK/HENNA ASK/KANNAN
FYR 0 69,03 1
11 11
Martin Mose Knudsen COLEEN GERSDORF
2010/DV/CACHAS/CALINA/CARANO
LYK 0 69,05 1
12 12
Josephine Bøgh ATLANTICO 12
2001/WP/ACORD II/LOUSIANA/LANDADEL
NSPR 0 69,76 1
13 13
Georgia Timmermann STUKA 3
2012/HN/STAKKATO/GRANATE/GRAF GRANNUS
SVRK 0 70,15 1
14 14
Sigurd Nielsen FAVORIT'S BACK NØRGAARD
2012/DV/FAVORIT ASK/BIANCA NØRGAARD/COME BACK II
EGE 0 70,85 1
15 15
Maria Bjørnkjær Asferg FELINE ASK
2000/DV/CARTHAGO/FLORENCE ASK (FLORENCE IV)/VOLTAIRE
FYR 0 71,17 1
Peter Lykke Svendsen MP AFTER 8
2010/DV/CONTO 4/NYKILDEGÅRDS LA'KI/LANCIER
BAR 0 71,44 1
Karen Møller Rohde CORNETTINO ASK
2010/DV/CORNET´S STERN/CANDY GIRL/CHACCO-BLUE
FYR 0 71,60 1
Anja Lykke Nielsen FIGARO LETH
2012/DV/FAVORIT ASK/LADIS LETH/LADAS
SPR 0 71,67 1
Christian Vang-lauridsen JE M' APPELLE DE MUZE
2009/BWP/ERCO VAN'T ROOSAKKER/FARFELU DE LA POMME/VIGO D´ARSOUILLES
SPR 2 79,98
Jessica Vinther Jensen HILTON DES BRUYERES
2007/BWP/CLINTON/CHRISTINE DES BRUYERES/FUEGO DU PRELET
SAS 4 68,31
Rikke Haastrup Kristensen NOMANEE
2012/DV/NONSTOP/P-CORONA/CARTHAGO
LYK 4 69,12
Sofie Halling TOFTEHØJS CARAT
2006/DV/CORONET ASK/DITTE/DIAMANT
LYK 4 70,19
Mille Bisgaard-Maarup CANCARA-C
2011/HO/CANCARA/UDINA/LIMBUS
HIS 4 71,15
Hanna-Sofie Dahle CASPER
2002/HO/CHALAN/NORA IX/CALIDO I
SPR 5 74,20
Emilie Niebuhr CHINATOWN
2010/HO/CI CI SENJOR ASK/LADY PLEASURE/FOR PLEASURE
SLR 5 74,96
Emile Louis Hartmann CI BEAU ASK
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/CILLA ASK/LAMBRUSCO ASK
LYK 5 75,90
Kathrine Brohus QUICKSON ASK Z
2007/ZA/QUIDAM DE REVEL/LALUNA Z/LANDLORD
LYK 6 78,35
Cecilie Kjær HUNGRY HEART DE LUX
2007/DV/HEARTBEAT/VIENNA (BODDUMS BELPHAGOR)/ROLEX
HRB 6 78,78
Marie Lunding Hansen LICARDO
2004/HO/LIMBUS/DIANA XVIII/CARETINO
LYK 7 82,31
Christian Jansen EMILY DESCHANEL MAK
2008/GHH/CASSINI II/ASLING ÅRUP/ASTON
SIR 8 62,04
Cecilie C. Ravn V-MAX Z
2003/ZA/VIGARO Z/NAOMI/ARGUS
KAR 8 66,35
Signe Nordahl BAKKEGAARDENS MADDIESON
2008/LU/CRELIDO/MADDIE/
OHR 8 68,26
Mathilde Lind Skjøtt DUSTY DEVIL
2011/HO/CARPACCIO/CORONADI II M/CORONADO
LYK 8 69,69
Peter Lykke Svendsen PS CONAMOR
2011/DV/CONTO 4/NYKILDEGÅRDS LA'KI/LANCIER
BAR 8 71,02
Ida Mundberg Hansen GAZELLE
2011/KW/WARRANT/VORETTE/HEARTBREAKER
ØSR 8 71,31
Julie Voldgaard Hansen CARANTINA
2012/HO/CANNAVAROS/PRIDE/LIATOS
LYK 9 72,09
Lisa Møller Andersen HEARTLAND PRYDSHOLM
2007/DV/Heartbeat/Frigóla Prydsholm/Lobster
RKV 9 73,30
Claudia Pedersen CORNET LIGHT
2011/OS/CORNET´S STERN/CANNETT Z/CANVADO Z
VRK 9 73,43
Amalie König LINSE KESSLER MAK
2012/DV/LUGANER/URO'S IRIS/CALVADOS
FUR 9 73,93
Karen Møller Rohde COSMEO'S CROCODILEDUNDEE
2009/LU/COSMEO/KATHLEEN V/CASSINI I
FYR 9 74,63
Cecilie May Lauridsen VESTERGAARD'S BEA JEAN
2012/DV/WILLEMOES/BELLONA JEAN/CARANO
NSPR 11 82,12
Signe Voldgaard Hansen LUCIL E
2010/DV/LUGANER/CELESTE/COME BACK II
VRK 12 86,14
Josephine Bøgh ZINETT LN
2013/DV/ZAVALL VDL/RINETT LN/RAGAZZO
NSPR 15 96,90
Maja Johansen Spøhr HEDEGAARDENS AIDAH
2001/DV/ASTON/DAVINA/BLUE HORS AGENT
HSK 16 68,55
Ulrik Kjær LUGANA E
2011/DV/LUGANER/CELESTE/COME BACK II
HRB 17 88,71
Kathrine Brohus CHECKMOON ASK
2012/OS/CONTHARGOS/CAYENN PEPPER PEBA/CELLESTIAL
LYK 21 105,76
Trine Kjersgaard FMR'S FREJA
2007/DV/KRAKE ASK/FMR'S GIPSY/GIPSY D'ASK
FMR 24 67,40
Nikoline Dahle CC CATCH
2002/HO/CALANDO V/NAOMI XXXIII/CATANO
SPR 26 94,79
Dennis Steffenauer T
2000/KWPN/CAVALIER/MARGAUX/GLENNRIDGE
RIC Udg.
Sandra Enemark CONWAY
2004/ME/Contact Me/Chantara/Chambertin
RIC Opg.
Maria Nørregaard Langhoff DIARADA S
2011/HO/DIARADO/CASABLANCA S/CASSINI I
HDR Udg.
Aenea Sara Ulrich Bøge CAVA Z
2010/ZA/CHIANTI'S DREAM/GORA ALFARVAD Z/ALFARVAD GRUNDGOLD II
HAS Udg.
Cecilie König VIVALDI
2002/DR/Heartbreaker/Goldsonne/Acord Ii
FUR Udg.