apr
2019
Fra 18-04-2019 til 21-04-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

RIC's B stævne Spring Hest med C-D/klasser torsdag (B)

Stævnenummer
Prop00033529

Dato for resultat d. 03-05-2019

Resultatbehandling færdig

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Henrik Maarlev, Christian Eilschou Holm
Dommere
Dorte Ziegler Simonsen, Tom Nielsen, Charlotte Petersen, Lena Aagaard, Niels True, Rasmus Birk
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

27. MA2** Springning Heste (140 cm) B4 (B)

Spring: MA2** Springning Heste (140 cm) B4 (SVH 4)

Opdateret: 03-05-2019
Antal starter:
19
Antal placeringer:
5
Dotering:
1: 1800 2: 1500 3: 1200 4: 900 5: 450 6: 450

Dommere: Henrik Maarlev, Lena Aagaard, Rasmus Birk, Christian Eilschou Holm, Dea Rockhill Lysgaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Christel May-worre CABALLERO 80
2000/WP/CHAMPION DU LYS/ACONDA/ACORD II
SPR 0 44,49 0 28,56 28,56 1
1 1
Sofie Yderstræde Bucka CHAMPION DE QUIDAM RV
2007/KW/QUIDAM DE REVEL/NINKE R/EMILION
HER 0 44,47 0 29,68 29,68 1
2 2
Michela B. Frederiksen VOLSTRUPS CHRISTOBAL
2009/DV/CHURCHILL/FRISHOLTS KALVINA/CALETTO I
LYK 0 43,97 0 29,89 29,89 1
3 3
Robin Grauff Jacobsen CHASSÉ
2008/DV/COSMEO/QVISTORF CASSININA/CASSINI II
CSK 0 44,89 0 31,28 31,28 1
4 4
Lars Nørgaard Pedersen GRAFITTI P
2010/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/CHAKIRA/CASSINI II
VRK 0 48,50 4 25,00 25
5 5
Lærke Olesen ZARINA VII
2007/HO/CARTANI/ORTEGA I/CARETINO
ØMKR 0 44,62 4 29,34 29,34
Dennis Steffenauer BOY-S
2006/KWPN/KREATOR XX (POL)/JAKACIA/PILOT
RIC 0 45,93 4 32,57 32,57
Cecilie Kjær DARCON II Z
2009/ZA/DARCO/CAMILLA/CONTENDER
HRB 0 45,15 8 31,22 31,22
Mathias Bernt Sørensen HEART-QUEEN
2009/DV/HEARTBEAT/PAULA/CHURCHILL
HRB 4 44,02
Rikke Andersen COLAKLI BOY
2012/HO/FOR EVER JUMP/V-SELINA/CATOKI
VIR 4 44,10
Rikke Haastrup Kristensen CACIDO L.
2009/DV/COME BACK II/LUCIENNE-WUNDER/LUCKY LIGHT
LYK 4 44,62
Mille Bisgaard-Maarup CANCARA-C
2011/HO/CANCARA/UDINA/LIMBUS
HIS 4 45,06
Maria Thrane Jensen CLOI
2010/HO/QUIRADO/ROSENSTOLZ 3/LA ZARRAS
RIC 4 45,07
Simone Hansen Scherff WATOKIA G
2006/HO/CATOKI/B-SATASCHA/SILVESTER
SPR 4 46,44
Jessica Vinther Jensen HILTON DES BRUYERES
2007/BWP/CLINTON/CHRISTINE DES BRUYERES/FUEGO DU PRELET
SAS 8 44,13
Lars Nørgaard Pedersen CHESTER 318
2011/OLD/CORLENSKY G/UN/CONTENDER
VRK 8 45,73
Sofie Yderstræde Bucka LA BELLE
2010/HN/LORD PEZI/FOR OLYMPIA/FOR PLEASURE
HER 8 47,10
Martin Mose Knudsen EMPIRE 197
2008/HN/EDGAR/FLORA/FALKNER
LYK 9 49,57
Georgia Timmermann PUGE MØLLES SIF
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/HESTEHAVENS SILKE/HELENIKOS XX (IRE)
SVRK 10 53,99