apr
2019
Fra 18-04-2019 til 21-04-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

RIC's B stævne Spring Hest med C-D/klasser torsdag (B)

Stævnenummer
Prop00033529

Dato for resultat d. 03-05-2019

Resultatbehandling færdig

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Henrik Maarlev, Christian Eilschou Holm
Dommere
Dorte Ziegler Simonsen, Tom Nielsen, Charlotte Petersen, Lena Aagaard, Niels True, Rasmus Birk
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

19. MA1* Springning Heste (135 cm) A (B)

Spring: MA1* Springning Heste (135 cm) A (SVH 4)

Opdateret: 03-05-2019
Antal starter:
34
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 1800 2: 1500 3: 1200 4: 900 5: 450 6: 450

Dommere: Henrik Maarlev, Charlotte Petersen, Christian Eilschou Holm, Dea Rockhill Lysgaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Alexander Godsk BUKATA
2006/KWPN/UKATO/GINGER/BOREAS
SVRK 0 50,37 1
1 1
Lars Nørgaard Pedersen LORDENTRO
2010/HN/LORD Z/CONROSE/CONTENDRO I
VRK 0 51,16 1
2 2
Jessica Toelstang DISCO LADY 23
2011/OS/DIARADO/FINAL REPLY/CANABIS Z
RIC 0 52,27 1
3 3
Pernille Stribolt AIRBORN
2007/HO/CON AIR/MARSCHGRAEFIN/GRAF GRANNUS
SPR 0 52,89 1
4 4
Lars Nørgaard Pedersen GRAFITTI P
2010/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/CHAKIRA/CASSINI II
VRK 0 56,01 1
5 5
Robin Grauff Jacobsen EGELUND'S MISS UNIQUE
2012/DV/NUMERO UNO/CAJA SEM/CAJUS
CSK 0 56,52 1
6 6
Robin Grauff Jacobsen CHASSÉ
2008/DV/COSMEO/QVISTORF CASSININA/CASSINI II
CSK 0 57,00 1
7 7
Georgia Timmermann PUGE MØLLES SIF
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/HESTEHAVENS SILKE/HELENIKOS XX (IRE)
SVRK 0 58,84 1
9 9
Christina Fobian FALOOLA HORSENÆS
2011/DV/FAVORIT ASK/CALEELOO HORSENÆS/CARANO
SPR 0 58,98 1
Jessica Toelstang QUARTEL DU MAZES
2004/SF/MR. BLUE/GERALDA D'AUTHIEUX/SURCOUF DE REVEL
RIC 0 59,61 1
Sofie Yderstræde Bucka CHAMPION DE QUIDAM RV
2007/KW/QUIDAM DE REVEL/NINKE R/EMILION
HER 0 60,55 1
Maria Hjorth Frederiksen A. MIRA LIWE
2011/DV/LIWE STAR/A'MIE "C"/A-DUR
SPR 0 61,01 1
Emil Vestergaard VIRTUOSE DU REVERDY
2009/SF/GRIM ST. CLAIR/SABA DU REVERDY/ALLEGRETO
HASP 0 61,14 1
Louise Høj QUINTA 92
2006/HO/QUALITY/F-LUCIA/LEUTHEN I
HRB 0 61,25 1
Ulrich Gaarslev GO QUASI
2011/KW/QUASIMODO VD MOLENDREEF/CHARLOTTE/TOLAN R
HIS 0 62,25 1
Martin Mose Knudsen EMPIRE 197
2008/HN/EDGAR/FLORA/FALKNER
LYK 0 63,89 1
Cecilie Kjær HUNGRY HEART DE LUX
2007/DV/HEARTBEAT/VIENNA (BODDUMS BELPHAGOR)/ROLEX
HRB 4 57,83
Mathilde Lind Skjøtt DUSTY DEVIL
2011/HO/CARPACCIO/CORONADI II M/CORONADO
LYK 4 59,13
Ulrich Gaarslev GABY ASK
2011/DV/CRIS ASK/GAZETTE ASK/BALOUBET DU ROUET
HIS 4 60,58
Lærke Isabell Godsk MISS ELLIE
2008/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/GAIA/GRACIEUX
SVRK 4 60,80
Rikke Haastrup Kristensen NOMANEE
2012/DV/NONSTOP/P-CORONA/CARTHAGO
LYK 4 61,49
Cecilie Kjær DARCON II Z
2009/ZA/DARCO/CAMILLA/CONTENDER
HRB 4 62,18
Alexander Godsk CABRIO
2007/KW/UKATO/OWISTA/MYTENS XX (USA)
SVRK 4 63,20
Sigurd Nielsen FAVORIT'S BACK NØRGAARD
2012/DV/FAVORIT ASK/BIANCA NØRGAARD/COME BACK II
EGE 5 66,62
Dennis Steffenauer BOY-S
2006/KWPN/KREATOR XX (POL)/JAKACIA/PILOT
RIC 8 54,75
Mathias Bernt Sørensen HEART-QUEEN
2009/DV/HEARTBEAT/PAULA/CHURCHILL
HRB 8 60,45
Emma Pietta Schou KISMO DE L'ESKU
2010/BWP/C-INDOCTRO/AJORKA VH GRAVENHOF/AHORN Z
HRK 8 63,39
Maria Nørregaard Langhoff DIARADA S
2011/HO/DIARADO/CASABLANCA S/CASSINI I
HDR 9 64,37
Charlotte Engdal Pedersen CALIBRO
2006/DV/Cardento/Chantell/Come Back Ii
SPR 9 64,53
Ulrik Kjær LUGANA E
2011/DV/LUGANER/CELESTE/COME BACK II
HRB 9 69,39
Emma Groot DIAMANDA DIADEMA
2009/DV/CHELLYS Z/BELLONA JEAN/CARANO
STRK 12 60,36
Marie Louise Horstmann ACAMORKA
2005/KW/TENERIFE VDL/UCAMORKA/ORAMÉ
FYR 12 61,71
Karen Møller Rohde CORNETTINO ASK
2010/DV/CORNET´S STERN/CANDY GIRL/CHACCO-BLUE
FYR 12 79,53
Line Pagh Nielsen GØRKLINTGÅRDS HENNESSY
2011/OS/HEARTBEAT/GØRKLINTGÅRDS MALIN/QUIDAM'S RUBIN
HRB Opg.