apr
2019
Fra 18-04-2019 til 21-04-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

RIC's B stævne Spring Hest med C-D/klasser torsdag (B)

Stævnenummer
Prop00033529

Dato for resultat d. 03-05-2019

Resultatbehandling færdig

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Henrik Maarlev, Christian Eilschou Holm
Dommere
Dorte Ziegler Simonsen, Tom Nielsen, Charlotte Petersen, Lena Aagaard, Niels True, Rasmus Birk
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

1. Springning Sløfeklasse - Hest & Pony (70 cm ) B0 (D)

Spring: Springning Showklasse - Hest & Pony B0 (SVH 0)

Opdateret: 03-05-2019
Antal starter:
63
Antal placeringer:
40
Dotering:
1: 1800 2: 1500 3: 1200 4: 900 5: 450 6: 450

Dommere: Henrik Maarlev, Lena Aagaard, Christian Eilschou Holm, Dea Rockhill Lysgaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Patricia Conell BIENE MAJA 19
2009/HO/ARAGORN/OMARA III/RAMIRADO
EGE 0 58,10
3 3
Camilla Holmegaard REMIS
2000/DR///
SRK 0 57,30
3 3
Patricia Conell BIENE MAJA 19
2009/HO/ARAGORN/OMARA III/RAMIRADO
EGE 0 56,40
3 3
Filippa My QUESTION K.
2005/OS/QUALITY/GRANNY/GRANNUS
OHR 0 59,10
3 3
Camilla Holmegaard REMIS
2000/DR///
SRK 0 47,80
3 3
Sarah Binau Vermont KENAGH LAD
2004/IHR///
EGE 0 64,60
3 3
Filippa My QUESTION K.
2005/OS/QUALITY/GRANNY/GRANNUS
OHR 0 58,20
3 3
Kasper Munk-Andersen Glibstrup LUCAS
2001/FJ/KASTANJEGÅRDENS FELIX/RIKKE/
KER 0 56,70
3 3
Lea Maria Bredahl Jensen STARKATZ
2010/DV/TAILORMADE STARDUST/FEMALE FELLOW/FERRO
UK 0 53,40
3 3
Emma Josefine Camitz CHARMØR
2009/LU/GOLDEN EMPIRE/CRICCIETH FAME/CRICCIETH TRYDAR
RIC 0 53,40
3 3
Caroline Mie Blæsbjerg HØRDUM ATHENA
2007/SP/PEDRO/HØRDUM SHEILA/
FKR 0 51,40
3 3
Edith Paludan Seedorff MOSEBO'S SIMON
2009/WB/MØLLEGÅRDS SPARTACUS (OS)/MOSEBO'S JULIE/LLANARTH SHELLEY
RSR4 0 62,10
3 3
Emma Josefine Camitz CHARMØR
2009/LU/GOLDEN EMPIRE/CRICCIETH FAME/CRICCIETH TRYDAR
RIC 0 50,50
3 3
Caroline Mie Blæsbjerg HØRDUM ATHENA
2007/SP/PEDRO/HØRDUM SHEILA/
FKR 0 52,20
3 3
Amalie Breum-Harild MILLION DOLLAR BABY
2000/BL///
EGE 0 55,50
3 3
Michala Lindegaard Vilson JACKIE
2002/LH///
RØSK 0 54,00
3 3
Amalie Breum-Harild MILLION DOLLAR BABY
2000/BL///
EGE 0 47,00
3 3
Victoria Lykke Juul Hastrup TILLY
2001/BL///
TPRK 0 60,20
3 3
Noah lund MISS FITZ
2009/BL///
SSR 0 54,40
3 3
Emilie Mathilda Kastrup MY LITTLE FELLOW
2003/LH///
NSR 0 65,70
3 3
Emilie Mathilda Kastrup MY LITTLE FELLOW
2003/LH///
NSR 0 67,90
3 3
Ida Noer MARGUERITE AF VEDDINGE
2011/NF/POLSBURY POPOV/GLENWOOD MICHELLE/LL.MØLLEGÅRD NERO
RIR 0 53,70
3 3
Ester Paludan Seedorff KOKKEDAL'S INITIAL B
2002/WE/RYTTERBJERGETS INFINITY/DE BUSIES BLACK BESS OF ZEALAND/CALERUX BLACK PRINCE
RSR4 0 56,40
3 3
Nicole Isaksen JARIS LOKIRO
2004/WC/LORINA'S CAMEO/PEGASUS ROSELYN/CRUMPWELL CARWYN
RØSK 0 47,32
3 3
Rikke Friis EGEHØJS SAFIR
1999/SP/Bolero/Santa/
AAGS 0 56,53
3 3
Freja Riisager Bargfeldt PLUTO
2000/DR///
HKR 0 58,99
3 3
Nicole Isaksen JARIS LOKIRO
2004/WC/LORINA'S CAMEO/PEGASUS ROSELYN/CRUMPWELL CARWYN
RØSK 0 45,78
3 3
Filippa Jeremiassen FUNNY'S FANTASIA
2001/SR/DERANO/FUNNY/
EGE 0 56,35
3 3
Regitze Klausen Ralsted MISS BIGWIG TC
2010/LH///
BRN 0 48,64
3 3
Louise Sarah Jensen EGEBALLES KADETZSKI
2001/NF/MONDAY'S MOSCAN/ODBJERGS ITIQUE/ANYDALE MARTIEN
SLR 0 55,15
3 3
Mille Andersen BALLINDEREEN LASS
2010/CO/LISHMAR SHADOW/MANNINARD RUA/GANTY BLAZER
ØSR 0 58,64
3 3
Louise Sarah Jensen EGEBALLES KADETZSKI
2001/NF/MONDAY'S MOSCAN/ODBJERGS ITIQUE/ANYDALE MARTIEN
SLR 0 54,73
3 3
Freya Nordstrøm Mandrupsen FIRST CHOICE
2013/NF/CHAMPIZ/NYGAARDS FRIGG/BAKKEGAARDS PINPOINT
STRÅ 0 57,21
3 3
Marie Skyum Klamer VUITTON DK
2001/LH///
TSR 0 55,88
3 3
Sarah Linnemand Andersen GRAFETTI
2009/IHR///
FRKS 0 53,77
3 3
Gry Noes Vistisen AUBURN BOBBY
2006/BL///
BRN 0 52,16
3 3
Julie Maj Lindorff CAROLA
2013/BL///
HASP 0 51,95
3 3
Gry Noes Vistisen AUBURN BOBBY
2006/BL///
BRN 0 53,73
3 3
Julie Jacobsen STENVÆNGE SARKA
1994/SP/HOLMGAARDS BENJAMIN/LIV/
SLR 0 61,53
3 3
Julie Jacobsen STENVÆNGE SARKA
1994/SP/HOLMGAARDS BENJAMIN/LIV/
SLR 0 59,36
3 3
patricia petersen RINGSGAARDS CANDI
2007/DV/CANDILLO/KASSANDRA I/LINARO
ØSR 4 56,80
patricia petersen RINGSGAARDS CANDI
2007/DV/CANDILLO/KASSANDRA I/LINARO
ØSR 4 61,70
Kasper Munk-Andersen Glibstrup LUCAS
2001/FJ/KASTANJEGÅRDENS FELIX/RIKKE/
KER 4 61,90
Sarah Binau Vermont KENAGH LAD
2004/IHR///
EGE 4 59,90
Victoria Greve ROMINA (MERCI)
2006/GHH/ARCUS/JOVINA/AKZENT II
RKV 4 54,60
Emma Clifford Lunden THUNDER
2006/LH///
VIMR 4 60,50
Emma Clifford Lunden THUNDER
2006/LH///
VIMR 4 55,70
Nathalie Lindegaard Vilson CAPTAIN MORGAN
2011/LH///
RØSK 4 57,50
Viola Torp Frederiksen TOP ROBIN 2
1997/DR/Willoway Topic/Queenie/Rikkie
RVV 4 58,45
Freja Riisager Bargfeldt PLUTO
2000/DR///
HKR 4 61,15
Amanda Bonnevie Christophersen SPRENGJA HORSKILDE
2002/IS/ATLÍ LAVEN/KLUKKA HVÍTEYRUM/KALDI VINDÁSI
NSPR 4 50,08
Chanel Blixenkrone Møller Hansen HOEJBJERG ROSE-BERRY (DNK)
2012/WC/PARVADEAN THE GIGOLO/OAKMILL BETSY/OAKMILL BURLINGTON
RIC 4 59,45
Diana Holm Johansen ROMEO'S HARLEY
2007/NF/RONALD/BORUPS FLORISSA/PEDRO
RIR 4 58,38
Diana Holm Johansen ROMEO'S HARLEY
2007/NF/RONALD/BORUPS FLORISSA/PEDRO
RIR 4 54,02
Maja Emilie Jensen KÆRGAARDENS CAYENNE
2002/NF/POLSBURY POPOV/BAKKEGAARDS FAIRY BELL/STAPLECROSS SPITFIRE
RIC 4 46,93
Lærke Jonsson HILKENS MAY LASSIE
2002/SP/BRANDUARDI M/MAHRDORF MARY/DINO B
HKR 4 50,08
Victoria Lykke Juul Hastrup TILLY
2001/BL///
TPRK 8 61,70
Nathalie Lindegaard Vilson CAPTAIN MORGAN
2011/LH///
RØSK 8 58,00
Astrid Holmgaard Bjerring FIRFOD JEZABEL
2008/NF/GAY COUNT SHETAN/FIRFOD JALOUX/FIRFOD FACON
HKR 14 79,90
Michala Lindegaard Vilson JACKIE
2002/LH///
RØSK 16 87,80
Regitze Klausen Ralsted HAAHR'S TOCCATA
2005/SP/RØGILD'S KIDOGO/HAAHR'S TOOTSIE/TOOTLE U
BRN 21 89,92
August Dall JHON
2003/BL///
NSPR Udg.
August Dall JHON
2003/BL///
NSPR Udg.