apr
2019
Fra 18-04-2019 til 21-04-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

RIC's B stævne Spring Hest med C-D/klasser torsdag (B)

Stævnenummer
Prop00033529

Dato for resultat d. 03-05-2019

Resultatbehandling færdig

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Henrik Maarlev, Christian Eilschou Holm
Dommere
Dorte Ziegler Simonsen, Tom Nielsen, Charlotte Petersen, Lena Aagaard, Niels True, Rasmus Birk
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

3. Springning Sløjfeklasse - Hest & Pony (90 cm) B0 (D)

Spring: Springning Showklasse - Hest & Pony B0 (SVH 0)

Opdateret: 03-05-2019
Antal starter:
50
Antal placeringer:
27
Dotering:
1: 1800 2: 1500 3: 1200 4: 900 5: 450 6: 450

Dommere: Henrik Maarlev, Charlotte Petersen, Christian Eilschou Holm, Dea Rockhill Lysgaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Stephan Holst Pedersen VEHLSGAARDS HURRICANE
2013/DV/FAVORIT ASK/STARLIGHT ELM/MOSEGÅRDENS DILIGHT
SLR 0 50,23
3 3
Emilie Buch HUPILOT
2012/KW/EPILOT/TESSA/PION
BRN 0 50,42
3 3
Tulle Lund ENGEPLET CHESTER
2009/DV/COSMEO/PARISETTE/FRÜHLING
FKR 0 49,26
3 3
Rikke Gyldensted Edvardsen CAZELLO 88
2014/HO/CLARCON/ZELINA IV/CLARIMO
KRK 0 57,04
3 3
Maria Brødsgaard KIELS QUÉBEC
2004/DV/Bøgegårdens "Quattro"/Retina/Ratio
VÆR 0 52,13
3 3
Kristina Nielsen BØGEVANGS LADY GAGA
2010/DV/CARMARGUE/KERMO´S LADY WARKANTINA/WARKANT
BRN 0 55,56
3 3
Signe Lyneborg NELLI
2011/HO/LAVALL I/GRANIT/SILBERSEE
HGR 0 53,06
3 3
Anna-Sofie Olsen COCO
2008/DV/HEARTBEAT/BALADINE XX/RICHARD OF YORK XX (GB)
SØG 0 48,40
3 3
Liv Rahbek Kamp BAKKEGÅRDENS LA CILLA
2011/DV/CONNOR/BAKKEGÅRDENS LAICA/CAPE TOWN S.
KRK 0 50,47
3 3
Rikke Andersen UNILIMITED OLYMPIC
2014/HO/UNTOUCHABLE/PLAISIR DU LYS/CHAMPION DU LYS
VIR 0 57,39
3 3
Julie Jacobsen FRESH PRINCE
2003/BL///
SLR 0 54,85
3 3
Karoline Sloth Kjær WRAPGAARDENS MAGIC
2011/LU/ANTARIO N/BRINK´S EDELWEIS/COMM´S FOREST MISTLETOE
SLRK 0 54,26
3 3
Clara Hanke MONMORE MARTIN
2009/BL///
FHSR 0 50,12
3 3
Clara Hanke MONMORE MARTIN
2009/BL///
FHSR 0 49,03
3 3
Carla Sandberg Nielsen CORBEAGH CLAIRE
2003/CO/SILVER CLOUD/CURRABAWN CLARE/ARAN FLIGHT
EGE 0 52,42
3 3
Marie-Louise Hensel Milling ADEPT
2007/BL///
ESP 0 47,25
3 3
Augusta Michaela Jungersen LOUIS WALSH
1999/IRH///
EGE 0 51,21
3 3
Chanel Blixenkrone Møller Hansen DREAM FIELDS
2000/IHR///
RIC 0 49,61
3 3
Alberte Folman Bach MANNINARD EARNÁN
2010/CO/GLENCARRIG SEA BISCUIT/TILLY/ORMOND BOBBY
CSC 0 54,93
3 3
Carla Sandberg Nielsen CORBEAGH CLAIRE
2003/CO/SILVER CLOUD/CURRABAWN CLARE/ARAN FLIGHT
EGE 0 54,12
3 3
Emma Josefine Camitz SALSA SUGARLUMB
2012/LH///
RIC 0 50,94
3 3
Alberte Folman Bach MANNINARD EARNÁN
2010/CO/GLENCARRIG SEA BISCUIT/TILLY/ORMOND BOBBY
CSC 0 56,00
3 3
Karoline Sloth Kjær BJERREGÅRDS QLIMAX
2009/WE/HEIDEWINDE'S JARNO/MENAI STARLIGHT HELZINA/MENAI COSMOS
SLRK 0 58,23
3 3
Julie Stampe Skov ROBE DUSTER
2004/CO/EARLSON/ROBE DAWN MIST/CAPERANN RANGER
EGE 0 50,87
3 3
ida andersen MAGIC SKYWALKER
2012/SP/MAGIC DANCER H./HIBBUHL SIKA/NØRLUNDS CARRERAS
NVR 0 59,90
3 3
Celina Jessen HEDEMAND´S BECKHAM
2007/SP/RØGILD´S ARTAX/TAI TANICONI/TAI TANICO
ODR 0 51,05
3 3
ida andersen MAGIC SKYWALKER
2012/SP/MAGIC DANCER H./HIBBUHL SIKA/NØRLUNDS CARRERAS
NVR 0 57,92
3 3
Tulle Lund ENGEPLET CHESTER
2009/DV/COSMEO/PARISETTE/FRÜHLING
FKR 4 52,96
Jørgen Mortensen HØGHOLM'S CAPELLO
2009/DV/CAJUS/HØGHOLM'S FOLIA/CARANO
SPR 4 50,06
Alberte Viktoria Hrynczuk CARAMINO
2007/HO/CARMARGUE/PARETINO/CARETINO
DSM 4 53,75
Emilie Buch CATCH ME
2014/DV/CI CI SENJOR ASK/PRIDE/LIATOS
BRN 4 50,79
Mathilde Lindskov Stang CYRANO
2006/HO/CASSIANO/PICCOLINA VII/RHEINSBERG
MSR 4 59,52
Augusta Michaela Jungersen LOUIS WALSH
1999/IRH///
EGE 4 50,50
Emma Maj Lindorff HALLELEVGÅRDENS CHILI
2012/NF/ELMHOLTS RAKET/ELMHOLTS BARBETH/BAVIAN
HASP 4 52,92
Emma Josefine Camitz SALSA SUGARLUMB
2012/LH///
RIC 4 47,83
Frederikke Rahbæk Alsbæk SPRINGERS CASSINI
2009/LU/KIPPURE CASHEL/BAUNELY´S DAPHNE/RAVNSHOLT'S DIABLO
SYR 4 51,80
Cecilie König VERYS GIRL
2005/IPS///
FUR 4 58,56
Rikke Friis BALLYHOWLEY GIRL
2010/CO/ROBE RIVER MIST/SALSA LADY/KYLEMORE ROCKY
AAGS 4 55,69
Cecilie König VERYS GIRL
2005/IPS///
FUR 4 58,44
Søs Munk-Andersen Glibstrup KARLOS
2010/FJ/MERKUR SKOVÅ/KIRSE/BIRK HALSNÆS
KER 4 49,62
Ida Marie Bronnée Møller GOLDEN BOY
2008/LH///
UK 4 55,14
Emma Hedenskog QUICKBORN Q (SWB)
2010/SWB/QUINTENDER/STAR Q (55) (SWB)/STAKKATO
RIC 5 69,77
Lars Frederiksen OSAGERS TIBACCO
2007/DV/Baccarat Xx/Tirana/Carano
RVV 8 53,47
Frederikke Rahbæk Alsbæk SPRINGERS CASSINI
2009/LU/KIPPURE CASHEL/BAUNELY´S DAPHNE/RAVNSHOLT'S DIABLO
SYR 8 47,23
Emilie Niebuhr LADYLIKE
2013/DV/CARPENTER/STOLPEGÅRDENS LADY L./LUCKY LIGHT
SLR 11 75,12
Sarah Amalie Jensen CHERRI
2007/LH///
ISR 12 50,75
Lisa-Maria Sterr-Sørensen BARCARDI
2000/DR///
DSM 16 81,99
Selma Sofie Allerup HAAHR´S PRINCESS LEIA
2009/SP/ANTARIO N/HAAHR´S TOOTSIE/TOOTLE U
NSR 19 91,33
Susanne Mathiesen CHEVAL
2009/DV/COSMEO/LIVA/LANCIER
HAS Udg.
Selma Sofie Allerup HAAHR´S PRINCESS LEIA
2009/SP/ANTARIO N/HAAHR´S TOOTSIE/TOOTLE U
NSR Udg.