apr
2019
Fra 18-04-2019 til 21-04-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

RIC's B stævne Spring Hest med C-D/klasser torsdag (B)

Stævnenummer
Prop00033529

Dato for resultat d. 03-05-2019

Resultatbehandling færdig

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Henrik Maarlev, Christian Eilschou Holm
Dommere
Dorte Ziegler Simonsen, Tom Nielsen, Charlotte Petersen, Lena Aagaard, Niels True, Rasmus Birk
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

4. Springning Sløfeklasse - Hest & Pony (100 cm) B0 (D)

Spring: Springning Showklasse - Hest & Pony B0 (SVH 0)

Opdateret: 03-05-2019
Antal starter:
62
Antal placeringer:
39
Dotering:
1: 1800 2: 1500 3: 1200 4: 900 5: 450 6: 450

Dommere: Henrik Maarlev, Charlotte Petersen, Christian Eilschou Holm, Dea Rockhill Lysgaard

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Mille Andersen CARNHILL BERTAS LAD
2005/IHR/MOORES CLOVER/BROWN BERTA/
ØSR 0 55,63
3 3
Celina Jessen HEDEMAND´S BECKHAM
2007/SP/RØGILD´S ARTAX/TAI TANICONI/TAI TANICO
ODR 0 52,75
3 3
Mille Andersen CARNHILL BERTAS LAD
2005/IHR/MOORES CLOVER/BROWN BERTA/
ØSR 0 56,25
3 3
Julie Stampe Skov ROBE DUSTER
2004/CO/EARLSON/ROBE DAWN MIST/CAPERANN RANGER
EGE 0 53,57
3 3
Maria Thrane Jensen CARACHO
2013/HO/CASCADELLO I/ROSENSTOLZ 3/LA ZARRAS
RIC 0 63,23
3 3
Pernille Stribolt LANCINO
2011/HO/LASINO/MARSCHGRAEFIN/GRAF GRANNUS
SPR 0 53,94
3 3
Bernt Støvring Spanggaard CORNET
2014/OS/CORNET'S PRINZ/CELINA/CLARIMO
MORK 0 58,01
3 3
Sarah Sofie Lundgreen LYKKEGAARDS CELLA
2014/DV/CELLESTIN SEKT/TROYKA/CORSAIRE DE VAUBAN
KTR 0 55,67
3 3
Mia Langeskov Jacobsen LANGESKOV'S MA CHEVEL
2009/DV/QUADRIGO/MA CHERIE/ESPOIR DE L´ALARIC
MSR 0 62,53
3 3
Henriette Stampe Ladegaard STORBANK'S DARLING
2007/DV/HEARTBEAT/ROFINO/ROSSI XX
RKV 0 57,39
3 3
Stephan Holst Pedersen VEHLSGAARDS HURRICANE
2013/DV/FAVORIT ASK/STARLIGHT ELM/MOSEGÅRDENS DILIGHT
SLR 0 56,60
3 3
Josefine Cady KINGSTEAD ANGIE
2005/IRH/RICARDO Z/MARCH ROSE XX (IRE)/GOOD THYNE XX (USA)
AAGS 0 52,96
3 3
Monica Sørensen BACKFISCH K
2009/HO/CANTO/KATRINEBJERG SOTTO VOCE/CORIANDER
NVR 0 61,20
3 3
Nathalie Milton ELECTRIC
2001/DR///
SLR 0 52,22
3 3
Maria Brødsgaard KIELS QUÉBEC
2004/DV/Bøgegårdens "Quattro"/Retina/Ratio
VÆR 0 55,18
3 3
Nanna Ellefsen HOELGAARD'S TAKE QUANDO
2008/OS/QUANDO-QUANDO/ATTIKA/ASTEK
SPR 0 55,52
3 3
Maria Thrane Jensen DJANGO REIMERS
2014/HO/DIARADO/VARONESS/CON AIR
RIC 0 55,52
3 3
Mollie Rosa Møller ÅRUP MØLLES CHIRAS
2008/LU/CARMARGUE/K-CORNELLE/CONTAGO
EGE 0 65,97
3 3
Heidi Friis NEKTINO
2007/HO/NEKTON/MELISSA V/LIBERTINO I
NFRK 0 60,77
3 3
Rikke Andersen JADE K
2014/KW/KANNAN/ZIRCONIA/NUMERO UNO
VIR 0 60,20
3 3
Nikoline Dalsro Jørgensen CHAPLIN SKOU
2008/DV/CARMARGUE/CHALOT SKOU/CAJUS
OHR 0 59,71
3 3
Signe Lyneborg NELLI
2011/HO/LAVALL I/GRANIT/SILBERSEE
HGR 0 60,78
3 3
Julie Skjeldborg LIBAK´S LAMENTOS
2008/DV/LAMBRUSCO ASK/PINOT/A'KHAN Z
BAR 0 59,18
3 3
Natasja Kock Mogensen EXTRA D'YSENBEECK Z
2014/ZA/ELVIS TER PUTTE/PIN UP VAN DE PADENBORRE/QUIDAM DE REVEL
NSR 0 61,79
3 3
Nikoline Dalsro Jørgensen CHAPLIN SKOU
2008/DV/CARMARGUE/CHALOT SKOU/CAJUS
OHR 0 58,45
3 3
Anna-Sofie Olsen COCO
2008/DV/HEARTBEAT/BALADINE XX/RICHARD OF YORK XX (GB)
SØG 0 55,71
3 3
Natasja Kock Mogensen EXTRA D'YSENBEECK Z
2014/ZA/ELVIS TER PUTTE/PIN UP VAN DE PADENBORRE/QUIDAM DE REVEL
NSR 0 61,31
3 3
Anna Ravn EMMALI
2010/TR/HERZRUF/EOS II/ROCKEFELLER
CEP 0 54,95
3 3
Katja Riberholdt LANDLYST VOY CONTIGO
2014/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/SANEL MANDØ/SOLOS CAREX
TSC 0 60,15
3 3
Erica Daverkosen TANHOLMS KHAKI
2004/DV/Rockland/Esprit/Saskibard Ii
NFRK 0 58,15
3 3
Emilie Buch HEART OF GOLD
2009/DV/HEARTBEAT/LANDTINA/SOLOS LANDTINUS
BRN 0 55,79
3 3
Kartni Nielsen BELLIS GISA Z
2013/ZA/BALOU DU ROUET/GRETA-GISA/GROSSADMIRAL
RIC 0 58,47
3 3
Janni Krygermeier LL. VOLDBYHOLMS CONFETTI
2008/DV/COSMEO/STOKBROENS KARINA/COME BACK II
MBRK 0 61,31
3 3
Celina Jessen KILDELUNDS CALLISTO
2005/DV/LANCASTER ASK/CAPELLA/ROLEX
ODR 0 52,28
3 3
Mathias Kofoed Larsen OEDIPE ST LOIS
2002/DR/Quidam De Revel/Azalee De Mai Ii/Muguet Du Manoir
HASP 0 64,33
3 3
Katarina Kristensen CHANTILLY DE REVEL
2014/HO/CHRISTIAN/S-CURLY SUE/CALVADOS II
NSR 0 53,36
3 3
Thalia Pitzner QUALITY SUN AX
2013/DV/QUALITY TIME/SUNNY GIRL/CORNETTO
SPR 0 62,22
3 3
Anne Lindgreen CARAMBA
2004/HO/CASSINI II/MY CANEO/CAMPESINO
RKV 0 60,68
3 3
Rikke Andersen UNILIMITED OLYMPIC
2014/HO/UNTOUCHABLE/PLAISIR DU LYS/CHAMPION DU LYS
VIR 0 64,67
3 3
Stephanie Jones EMIR PP Z
2014/ZA/EMERALD VAN 'T RUYTERSHOF/CALINE/CLAUDIO'S SON
RIC 2 74,50
Sarah Sofie Lundgreen LYKKEGAARDS CELLA
2014/DV/CELLESTIN SEKT/TROYKA/CORSAIRE DE VAUBAN
KTR 4 54,95
Josefine Cady KINGSTEAD ANGIE
2005/IRH/RICARDO Z/MARCH ROSE XX (IRE)/GOOD THYNE XX (USA)
AAGS 4 52,47
Stephanie Jones EMIR PP Z
2014/ZA/EMERALD VAN 'T RUYTERSHOF/CALINE/CLAUDIO'S SON
RIC 4 66,51
Connie Jørgensen COM TESSA
2001/DV/Come Back Ii/Linka/Lagano
MBRK 4 55,49
Lone Linding 4 EVER SMILLA
2012/DV/PARTY DANCE/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
HASP 4 58,41
Alberte Viktoria Hrynczuk CARAMINO
2007/HO/CARMARGUE/PARETINO/CARETINO
DSM 4 64,13
Nathali V. Hansen GINGER
2002/BL/Caletto Iii/Grace Kelly 60/Grand Cru
RKV 4 61,54
Celina Schönemann - Paul CAN-CAN
2000/DV/Cajus/Elipse/Excellens
RIC 4 61,31
Victoria Weisbjerg MADAME HIMMELBLÅ
2012/DV/HEARTBEAT/MADAME BLUE/CAJUS
DRK 4 49,41
Janni Krygermeier LL. VOLDBYHOLMS CONFETTI
2008/DV/COSMEO/STOKBROENS KARINA/COME BACK II
MBRK 4 59,72
Emilie Niebuhr LADYLIKE
2013/DV/CARPENTER/STOLPEGÅRDENS LADY L./LUCKY LIGHT
SLR 4 52,29
Melissa Fobian DALBÆKS LIVA
2010/LU/CHELLYS Z/DALBÆK'S LUNA/CAMPBELL
SPR 4 62,34
Puk Harkjær Kornbo FUSAGERS FLORENTINE
2011/DV/FAVORIT ASK/FUSAGER´S COROA/CORONADO
NSR 5 71,88
Heidi Friis NEKTINO
2007/HO/NEKTON/MELISSA V/LIBERTINO I
NFRK 6 73,46
frederikke Wilhjelm JS CALITTO
2014/HO/CASSIN/HIMALAJA/LORD
EGE 7 76,50
Chantalle Kappenberger HUSSMANNS SIR RUBIN
2009/DV/SIR DONNERHALL I/HOLT´S GUAPA/HESLEGÅRD´S RUBIN
HRK 8 60,47
Cecilie Raahauge MISS SWANSEA XX
2011/XX/PISTACHIO XX (GB)/MISS CHELSEA XX/RICHARD OF YORK XX (GB)
NSR 8 61,44
Liva Nedergaard Madsen OUNBØL FLORINA
2005/DV/LADAS/OUNBØL FINESSE/LIMEBRAND
HASP 10 72,95
Erica Daverkosen TANHOLMS KHAKI
2004/DV/Rockland/Esprit/Saskibard Ii
NFRK 12 80,81
Nathalie Milton ELECTRIC
2001/DR///
SLR 14 72,81
Anna Ravn EMMALI
2010/TR/HERZRUF/EOS II/ROCKEFELLER
CEP 18 72,76
Cecilie Raahauge MISS SWANSEA XX
2011/XX/PISTACHIO XX (GB)/MISS CHELSEA XX/RICHARD OF YORK XX (GB)
NSR 20 60,91