jul
2019
Fra 18-07-2019 til 21-07-2019 -
  • Spring
, Hest

RIC's B-stævne inkl. Agria DRF-holdmesterskab præsenteret af Walber og Stutteri Ask (B)

Stævnenummer
Prop00033532

Dato for resultat d. 23-07-2019

Resultatbehandling færdig

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Dommere
Charlotte Petersen, Tom Nielsen, Karen Ballegaard, Niels Meincke, Dorte Ziegler Simonsen
Teknisk Delegerede
Claus Skov, Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

1. Warm Up til Championats klasser Åben for alle - Hest B0 90-100-110-120-130cm (C)

Spring: Springning Showklasse - Hest B0 (SVH 0)

Opdateret: 23-07-2019
Antal starter:
23
Antal placeringer:
9

Dommere: Dorte Ziegler Simonsen, Claus Skov, Pernille Winzentsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Natashia Wöhliche COMMADORE
2006/DV/COME BACK II/MADIGAN/DOLOMIT
VÆR 0 69,29 1
3 Ingen fejl
Rikke Andersen UNILIMITED OLYMPIC
2014/HO/UNTOUCHABLE/PLAISIR DU LYS/CHAMPION DU LYS
DDHS 0 79,10 1
3 Ingen fejl
Victor Lica Larsen ELIPS
2014/AES/E-STAR/ZALOU/BALOUBET DU ROUET
RÆV 0 76,77 1
3 Ingen fejl
Josephine Bøgh CORAMO LN
2014/DV/CORMINT/CATONETT LN/CATOKI
RIC 0 75,56 1
3 Ingen fejl
Marie Mødekjær HOLMGAARD'S CONTES
2009/DV/COLMAN/CARMEN THAIS/CASINO
RIS 0 72,67 1
3 Ingen fejl
Maria Bjørnkjær Asferg FINETTE ASK
2014/DV/QUINTERO/FELINE ASK/CARTHAGO
FYR 0 75,01 1
3 Ingen fejl
Janne Bach Falkenberg GENEVA
2014/HO/CONNOR/PRISCILLA/LORD CALIDOS
SPR 0 73,49 1
3 Ingen fejl
Martin Mose Knudsen QUINCY II
2013/DV/HEARTBEAT/QUELINA/QUEBEC
LYK 0 70,30 1
3 Ingen fejl
Sandra Enemark COMME CI COMME CA
2014/HO/COMME IL FAUT/UPSTREAM/CONTENDER
RIC 0 72,26 1
3 Ingen fejl
Ebba Larsson FLEUR
2013/HO/DIARADO/VARONESS/CON AIR
RIC 1 81,21
Martin Mose Knudsen JOY
2014/KW/HARLEY VDL/UNPREDICTABLE/LAGUNAS
LYK 4 67,21
Mikkel Laursen NIKE VD DONKHOEVE
2013/BWP/ZIROCCO BLUE/DONNA VD DONKHOEVE/PRESLEY BOY
KARR 4 76,41
Kathrine Nielsen CARMANDIA
2014/DV/CABACHON/TIA/QUITE-L
HJR 4 71,68
Ina Mønsted Pedersen MØNSTEDS MACHO MAN
2014/DV/MESSENGER/MØNSTEDS PRICELESS/CAJUS
SPR 4 76,80
Maria Thrane Jensen CHARLI
2013/DV/CHANDLER/CHILI CORNET/CORNET OBOLENSKY
RIC 4 73,50
Natasja Kock Mogensen EXTRA D'YSENBEECK Z
2014/ZA/ELVIS TER PUTTE/PIN UP VAN DE PADENBORRE/QUIDAM DE REVEL
NSR 4 78,25
Nadia Siesbye Suhr MR. GRAY
2014/HN/ZIROCCO BLUE/CAPRIC/CALETTO I
SPR 4 73,50
Ebba Larsson LEVANTO
2012/HO/LARIMAR/GARTENROSE/LESOTHO
RIC 4 75,95
Iselin (norsk) Andersen GRANADA SDS
2006/BWP/CORLANDO/URANIA V.D. HOOGSTRAAT/NIVEAU
KARR 8 92,13
Tina Andersen AK'S NOBEL WINE
2007/DS/NOBLE SIRE/CERRIE/CALYPSO I
FUR 9 81,67
Rikke Andersen JADE K
2014/KW/KANNAN/ZIRCONIA/NUMERO UNO
DDHS 13 98,42
Pernille Hoff JULIETTE
2014/KW/DALLAS VDL/PINO/VOLTAIRE
EGE 17 81,15
Emilie Dupont NEMO
2006/LU/CARTANI/NADJA/NABAB DE REVE
SPR Udg.