jul
2019
Fra 18-07-2019 til 21-07-2019 -
  • Spring
, Hest

RIC's B-stævne inkl. Agria DRF-holdmesterskab præsenteret af Walber og Stutteri Ask (B)

Stævnenummer
Prop00033532

Dato for resultat d. 23-07-2019

Resultatbehandling færdig

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Dommere
Charlotte Petersen, Tom Nielsen, Karen Ballegaard, Niels Meincke, Dorte Ziegler Simonsen
Teknisk Delegerede
Claus Skov, Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

5. LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 23-07-2019
Antal starter:
51
Antal placeringer:
13
Dotering:
1: 600 2: 480 3: 360 4: 240 5: 200 6: 200

Dommere: Tom Nielsen, Claus Skov, Pernille Winzentsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Ida Mundberg Hansen CLONGUISH CASSANOVA
2012/IRH/WOMANIZER/CLONGUISH GOLD/TANAOS XX
ØSR 0 60,31 0 29,73 29,73 1
1 1
Marie Ida Hocke ZATORI
2008/OS/LORDANOS/LA LUNA II/CARTHAGO
NVR 0 59,58 0 30,69 30,69 1
2 2
Georgia Timmermann HAPPY THOUGHTS
2013/OLD/MESSENGER/CORDINA/CORDIAL MEDOC
SVRK 0 60,77 0 30,79 30,79 1
3 3
Kia Wallin Jørgensen ARDYNA
2005/KW/CARTIER VD HEFFINCK/DOUBLETTE/JASPER
RKV 0 60,71 0 30,80 30,8 1
4 4
Maria Rosendahl Christensen CRELINA
2008/DV/CRELIDO/KROGSKÆRS BALINA/BAJAZZO XX
CSC 0 61,59 0 30,99 30,99 1
5 5
Nanna Ellefsen HOELGAARD'S TAKE QUANDO
2008/OLD/QUANDO-QUANDO/ATTIKA/ASTEK
SPR 0 60,76 0 31,91 31,91 1
6 6
Gitte Dahl HEINSGAARDENS SIF
2014/HN/CHECK IN/HEINSGÅRDENS CALENA/CALIDO I
CSK 0 67,67 0 32,08 32,08 1
7 7
Helena Graungaard LA DIVA
2012/LU/PARTY DANCE/TWINLIGHT/LIMBUS
SOLR 0 64,10 0 32,95 32,95 1
8 8
Mille Bisgaard-Maarup CANDELA VERITAS
2013/DV/COSMEO/WINCETT/LADAS
SPR 0 66,64 0 33,11 33,11 1
10 10
Anne Sofie Hjelm Hansen QUINAR BOY
2004/HO/QUINAR/NADJA V/LIMBUS
KONG 0 63,88 0 33,16 33,16 1
11 11
Maria Thrane Jensen CHARLI
2013/DV/CHANDLER/CHILI CORNET/CORNET OBOLENSKY
RIC 0 63,22 0 33,73 33,73 1
12 12
Anita Jane Cordrey GITANO VAN'T SMISHOF
2006/BWP/JOKINAL DE BORNIVAL/UMBA BIG JUMPER VOSCOLINE 3/BIGARREAU DU CAP
NSR 0 63,14 0 33,83 33,83 1
13 13
Mikkel Friedrich UNITY F
2014/HO/URIKO/MY LARA/LINARO
AOR 0 62,52 0 34,12 34,12 1
14 14
Mie Mundberg MUNDBERGS SAMIRA
2014/DV/SANDRO BOY/SOURIS/LORAN
CSK 0 61,17 0 34,60 34,6 1
Freja Høyer Pedersen GOLDDATE
2011/OLD/GOLDFEVER/IN TO DATE/LORD
HIS 0 66,87 0 34,67 34,67 1
Mille Bisgaard-Maarup HAVANA
2012/AES//EMAILLE/WARRANT
SPR 0 61,57 0 34,95 34,95 1
Freja Høyer Pedersen GYPSY ROSE
2011/KW/USTINOV/OPERETTA/PETER PAN
HIS 0 65,08 0 35,15 35,15 1
Martin Mose Knudsen QUINCY II
2013/DV/HEARTBEAT/QUELINA/QUEBEC
LYK 0 60,68 0 36,33 36,33 1
Mathilde Lind Skjøtt COPY LIGHT
2013/HN/COPYRIGHT 17/LITTLE MISS S/LEMON XX (GER)
LYK 0 63,85 0 38,23 38,23 1
Nanna Pedersen ARONA 20
2008/HO/QUO VADOS I/KIMBA/LASINO
HRK 0 62,21 0 38,83 38,83 1
Victor Lica Larsen ELIPS
2014/AES/E-STAR/ZALOU/BALOUBET DU ROUET
RÆV 0 67,14 0 43,71 43,71 1
Nadia Rosendahl Christensen ENGERUPGAARDS BALOUVIRA
2008/DV/BALOU DU ROUET/HEVIRA/MYTENS XX
CSC 0 49,42 4 30,79 30,79
Mathilde Springer LORIANO B
1997/BL/LORD Z/ROMINA/RASPUTIN
NSPR 0 63,01 4 42,21 42,21
Laura Kjer Gregersen BIJOU
2007/HN/BARONCELLI/DIRTY DANCING/DAVIGNON I
NSR 0 64,09 6 49,09 49,09
Jacob Scheel Lystrup BONIQUE
2006/KWPN/ULTIMO/DOMINIQUE/LE MEXICO
SLRK 0 60,48 6 51,41 51,41
Maria Bjørnkjær Asferg CITELLO ASK (ROYAL SENSATION)
2013/DV/CI CI SENJOR ASK/SENTINA Z/ROYAL Z II
FYR 1 70,62
Sofie Kjer Gregersen BAILEY'S
2006/KW/UNANIEM/ORCHID'S M/
NSR 4 60,54
Rikke Gyldensted Edvardsen CAZELLO 88
2014/HO/CLARCON/ZELINA IV/CLARIMO
KRK 4 61,59
Amalie Rosenstand LORD CALYPSO
2002/HO/LORD CALIDOS/KARO/CORNETTO
SPR 4 62,48
Kathrine Kjær ALEXANDRA (NWB)
2009/NV/KINGSLAND SM/NADANA/CONCORDE
LYK 4 62,91
Rikke Andersen IMPULS
2013/KW/ETOULON VDL/RICARDA XV/CORIANDER
DDHS 4 63,21
Ida Skovgaard Larsen COMPONIST
2007/KWPN/VERDI/OLFUGA/GOODWILL
HSK 4 63,43
Anja Lunn CA'UZI
2012/DV/USTINOV/JÆGERSMINDE´S CASANDRO/CARANO
RIC 4 63,48
Rikke Rasmussen ØSTERGAARDENS CASEN
2009/DV/LERTEVANG'S COLEIR/RISKY BUSINESS/ITS THE BUSINESS
RKV 4 66,14
Martin Mose Knudsen JOY
2014/KW/HARLEY VDL/UNPREDICTABLE/LAGUNAS
LYK 4 66,53
Ebba Larsson LAGRETTO
2014/DV/LAGAVULIN/GRETA-GISA/GROSSADMIRAL
RIC 4 66,74
Tina Andersen AK'S NOBEL WINE
2007/DS/NOBLE SIRE/CERRIE/CALYPSO I
FUR 4 67,85
Isabel Jasmin Kristoffersen HECAS CARTANO
2011/DV/CARRICO/LANDTANA/LANDOR S
SPR 8 63,77
Mille Bisgaard-Maarup CASILLO
2014/DV/CASALL/CAMBODIA/CARMARGUE
SPR 8 63,79
Gitte Dahl B-USIENA
2006/KW/C-INDOCTRO/USIENA/VOLTAIRE
CSK 8 64,62
Sandra Enemark 3Q QUINTANA
2014/OS/ZINEDINE/POLLY/POLYDOR
RIC 8 66,02
Lykke Harms FLIK FLAK
2013/DV/FAVORIT ASK/GAVNHOLTS BAQUI/AQUILINO
RKV 8 68,95
Mathilde De Neergaard LIBERTINA
1996/DR/Libertino/Gamina/Calando I
STRÅ 9 70,75
Emma Hedenskog QUICKBORN Q (SWB)
2010/SWB/QUINTENDER/STAR Q (55) (SWB)/STAKKATO
RIC 9 86,21
Christina Kruse MILD SEVEN
2006/DV/CARSON ASK/SANDRA HØJVANG/LUCKY LIGHT
SPR 10 73,41
Louise Helkan AB'S CONQUEST
2006/DV/CORONADO/A QUESTION OF LOVE/QUIDAM DE REVEL
UK 12 57,58
Rikke Haastrup Kristensen CRAZY DAISY Z
2011/ZA/CROWN Z/BALUGA/ZIWAGO
LYK 12 98,02
Kamilla Ladefoged Rasmussen VOLSTRUPS CANTON
2014/DV/VOLSTRUPS CASILLAS/VOLSTRUPS CORONA/CHURCHILL
DDHS Udg.
Una Broe-brøndum TIME 4 U
2003/HO/CLEARWAY/KAPRICE/LINARO
NSPR Udg.
Rikke Rasmussen TOFTEGÅRD'S BOUNTY
2003/DV/LORAN/LANITA/LANTHANID
RKV Udg.
Shannon Ketterle QUASIM DWB
2014/DV/QUIET PLEASE/THY'S LA'MI/LADOGA
RIC Udg.