jul
2019
Fra 18-07-2019 til 21-07-2019 -
  • Spring
, Hest

RIC's B-stævne inkl. Agria DRF-holdmesterskab præsenteret af Walber og Stutteri Ask (B)

Stævnenummer
Prop00033532

Dato for resultat d. 23-07-2019

Resultatbehandling færdig

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Dommere
Charlotte Petersen, Tom Nielsen, Karen Ballegaard, Niels Meincke, Dorte Ziegler Simonsen
Teknisk Delegerede
Claus Skov, Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

9. MA1* Springning Heste (135 cm) B4 (B)

Spring: MA1* Springning Heste (135 cm) B4 (SVH 4)

Opdateret: 23-07-2019
Antal starter:
50
Antal placeringer:
13
Dotering:
1: 1800 DKK 2: 1500 DKK 3: 1200 DKK 4: 900 DKK 5: 450 DKK 6: 450 DKK

Dommere: Niels Meincke, Claus Skov, Pernille Winzentsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Rikke Andersen CHAINA - BLUE P
2010/ME/CHACCOMO/GLANNA/GRANNOX
DDHS 0 48,56 0 31,67 31,67 1
1 1
Ulrich Gaarslev GO QUASI
2011/KW/QUASIMODO VD MOLENDREEF/CHARLOTTE/TOLAN R
HIS 0 50,32 0 31,81 31,81 1
2 2
Nadia Siesbye Suhr KLØVERGÅRDS DIRTY DANCER
2012/DV/FAVORIT ASK/JESSIE ASK/LAMBRUSCO ASK
SPR 0 52,93 0 32,07 32,07 1
3 3
Astrid Svenstrup CASILA
2008/DV/VOLSTRUPS CASILLAS/MEGARA/CONCORDE
DDHS 0 50,45 0 32,13 32,13 1
4 4
Martin Mose Knudsen COLEEN GERSDORF
2010/DV/CACHAS/CALINA/CARANO
LYK 0 48,72 0 32,92 32,92 1
5 5
Cecilie Amdi Juul CUVERDO Z
2008/ZA/CICERO Z/SARILLA VAN DE KIEKENHOEF/CAPRILLI
AAR 0 51,20 0 32,93 32,93 1
6 6
Astrid Svenstrup DIAMANTE
2009/DV/DIAMANT DE REVEL/MEGARA/CONCORDE
DDHS 0 49,25 0 34,51 34,51 1
7 7
Maria Thrane Jensen CARLOU
2005/OS/CARTOON/GOLOUBET/BALOUBET DU ROUET
RIC 0 52,13 0 36,15 36,15 1
8 8
Mia Hovgaard Jessen SIKITA
2009/DV/STOLZENBERG/LAVITTA/LAMBRUSCO ASK
KONG 0 44,94 0 37,01 37,01 1
9 9
Rikke Haastrup Kristensen NOMANEE
2012/DV/NONSTOP/P-CORONA/CARTHAGO
LYK 0 53,10 0 37,70 37,7 1
10 10
Erik Fogh Mortensen CAMBRINUS
2004/DV/CORRATUS/INDIANA/LATINO
NDRK 0 52,93 0 37,80 37,8 1
11 11
Gitte Dahl BELLEVUE
2006/KWPN/NUMERO UNO/VERDINE/HOLD UP PREMIER
CSK 0 48,90 4 31,40 31,4
12 12
Victor Lica Larsen GLORIA
2011/KW/HARLEY VDL/CHIMENE/C-INDOCTRO
RÆV 0 50,95 4 31,40 31,4
12 12
Trine Hjorth CARRICK
2006/HO/CARTANI/NELLY VI/CONTENDER
SPR 0 48,78 4 31,47 31,47
Pernille Stribolt AIRBORN
2007/HO/CON AIR/MARSCHGRAEFIN/GRAF GRANNUS
SPR 0 47,99 4 31,52 31,52
Alexandra Wibholm Nobel DUBLIN TH
2011/HO/CARETINO/COSTA RICA 32/CASSINI I
TSC 0 49,02 4 33,18 33,18
Martin Neergaard FAVORIT'S BACK NØRGAARD
2012/DV/FAVORIT ASK/BIANCA NØRGAARD/COME BACK II
LYK 0 51,08 4 33,29 33,29
Cecilie Amdi Juul LANDLYSTS VALIAN
2006/DV/SOLOS LANDTINUS/EYE Q/CASH AND CARRY
AAR 0 50,81 4 34,07 34,07
Kamilla Grauff Albrektsen HATTRICK
2010/DV/HEARTBEAT/DIANA/DIAMANT DE SEMILLY
CSK 0 53,46 4 38,60 38,6
Christina Madsen ZILVER BLUE
2013/DV/ZILVERSTAR T/WINNY THE BLUE D'IVE/MR. BLUE
CSK 0 53,56 4 40,66 40,66
Peter Lykke Svendsen MP AFTER 8
2010/DV/CONTO 4/NYKILDEGÅRDS LA'KI/LANCIER
BAR 0 50,06 8 35,25 35,25
Tina Lund DOYLLON
2006/OS/DOYEN/LUTINE ROUGE/PAPILLON ROUGE
RIC 0 50,13 10 49,21 49,21
Anne-Charlotte Bøgh-Sørensen PICOBELLO JUDARCO
2009/BWP/UDARCO VAN OVERIS/RAMONA/NABAB DE REVE
SPR 0 48,99 11 55,56 55,56
Tina Lund CARALLO
2009/HO/CORRADO I/VARONESS/CON AIR
RIC Udg.
Tina Lund CLOI
2010/HO/QUIRADO/ROSENSTOLZ 3/LA ZARRAS
RIC Opg.
Morten Bennetsen CARLISCO M.
2008/OS/CARTANI/DRYADE V/JALISCO B
NDRK 4 36,98
Lærke Olesen ZARINA VII
2007/HO/CARTANI/ORTEGA I/CARETINO
ØMKR 4 47,38
Martin Neergaard CLEAR THE WAY
2012/HO/CLEARWAY/S-CAROUBA/CORONADO
LYK 4 49,54
Lærke Olesen BOMBAY 36
2009/HO/CASALL/TAARIQ/QUIDAM DE REVEL
ØMKR 4 50,94
Emil Vestergaard VIRTUOSE DU REVERDY
2009/SF/GRIM ST. CLAIR/SABA DU REVERDY/ALLEGRETO
HASP 4 52,24
Peter Lykke Svendsen LINTOP
2008/WP/LINTON/GINA BLUE/BALOUBET DU ROUET
BAR 4 54,40
Christian Vang-lauridsen JE M' APPELLE DE MUZE
2009/BWP/ERCO VAN'T ROOSAKKER/FARFELU DE LA POMME/VIGO D´ARSOUILLES
SPR 4 54,77
Maria Bjørnkjær Asferg FELINE II ASK
2012/DV/FAVORIT ASK/BØGEGÅRDENS ANNA STASIA/BØGEGÅRDENS APOLLO
FYR 4 55,09
Georgia Timmermann PUGE MØLLES SIF
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/HESTEHAVENS SILKE/HELENIKOS XX (IRE)
SVRK 5 56,15
Frederik Fensholt QUICK JACK
2004/IRH/O.B.O.S. QUALITY 004/RARE CLOVER/CLOVER HILL
EGE 6 61,18
Ane Pedersen Mylin QUAX 47
2006/HO/QUO VADOS I/ATINE/LORD
NSR 8 49,19
Mille Bisgaard-Maarup LIBERTY DANCE
2009/DV/PARTY DANCE/HAPPY DANCE/CHABLIS
SPR 8 49,41
Line Pagh Nielsen GØRKLINTGÅRDS HENNESSY
2011/OS/HEARTBEAT/GØRKLINTGÅRDS MALIN/QUIDAM'S RUBIN
SPR 8 49,87
Alexia Tsangaratos HEDENS MADONNA
2011/LH///
DDHS 8 50,17
Kathrine Nielsen PONTIAC NØRGAARD
2009/DV/HEARTBEAT/BIANCA NØRGAARD/COME BACK II
HJR 8 51,07
Amalie König LINSE KESSLER MAK
2012/DV/LUGANER/URO'S IRIS/CALVADOS
FUR 8 51,33
Frederikke Smed Busse FIRLEFANZ
2007/HN/FOR SUCCESS/ANELI/ACORD II
NDRK 8 51,93
Mikkel Laursen CLOONEY ASK
2012/DV/CAVALL ASK/CONSMILLA/CONTENDER
KARR 8 52,80
Louise Stenvang HARMONIE
2006/SWB/CAMARO M/MORGANA KILLIGREW (SWB)/IRCO MENA
SPR 9 58,74
Trine Hjorth ATLANTA 524
2007/NR/AL PACINO W/FURISIA/MAYKEL
SPR 11 66,56
Sara Spåbæk Johansen RAABJERGS GAZELLA
2011/DV/FAVORIT ASK/GAJALUNA/GOODMAN
KSRK 12 48,73
Anna Victoria Weilsby CHICAGO TM
2007/HO/CONTENDER/CURRANT/CORRADO II
NVR 12 50,37
Ulrich Gaarslev GABY ASK
2011/DV/CRIS ASK/GAZETTE ASK/BALOUBET DU ROUET
HIS 12 53,50
Mikkel Friedrich A.CORNELIS Z
2007/ZA/AIR JORDAN Z/LADY'S OPSTALAN/ELMSHORN
AOR 12 53,52
Filippa Sand Ibsen LEVIS
2005/HO/LEVISTO/P-LINA/LINARO
RESR Opg.