jul
2019
Fra 18-07-2019 til 21-07-2019 -
  • Spring
, Hest

RIC's B-stævne inkl. Agria DRF-holdmesterskab præsenteret af Walber og Stutteri Ask (B)

Stævnenummer
Prop00033532

Dato for resultat d. 23-07-2019

Resultatbehandling færdig

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Dommere
Charlotte Petersen, Tom Nielsen, Karen Ballegaard, Niels Meincke, Dorte Ziegler Simonsen
Teknisk Delegerede
Claus Skov, Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

11. LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 23-07-2019
Antal starter:
56
Antal placeringer:
14
Dotering:
1: 600 2: 480 3: 360 4: 240 5: 200 6: 200

Dommere: Claus Skov, Pernille Winzentsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Ida Mundberg Hansen CLONGUISH CASSANOVA
2012/IRH/WOMANIZER/CLONGUISH GOLD/TANAOS XX
ØSR 0 48,35 0 28,08 28,08 1
1 1
Marie Ida Hocke ZATORI
2008/OS/LORDANOS/LA LUNA II/CARTHAGO
NVR 0 50,69 0 30,36 30,36 1
2 2
Anne Sofie Hjelm Hansen QUINAR BOY
2004/HO/QUINAR/NADJA V/LIMBUS
KONG 0 49,06 0 31,64 31,64 1
3 3
Helena Graungaard LA DIVA
2012/LU/PARTY DANCE/TWINLIGHT/LIMBUS
SOLR 0 47,35 0 32,68 32,68 1
4 4
Caroline Vestergaard ULTIMATE DU REVERDY
2008/SF/QUIDAM DE REVEL/HELVETII/OBERON DU MOULIN
HASP 0 52,18 0 33,25 33,25 1
5 5
Ebba Larsson LEVANTO
2012/HO/LARIMAR/GARTENROSE/LESOTHO
RIC 0 48,21 0 33,48 33,48 1
6 6
Rikke Haastrup Kristensen CRAZY DAISY Z
2011/ZA/CROWN Z/BALUGA/ZIWAGO
LYK 0 50,65 0 33,83 33,83 1
7 7
Maria Bjørnkjær Asferg CITELLO ASK (ROYAL SENSATION)
2013/DV/CI CI SENJOR ASK/SENTINA Z/ROYAL Z II
FYR 0 53,36 0 35,09 35,09 1
9 9
Trine Tærsker CASSIAMO Z
2009/ZA/CUSINNI/ANDIAMA M Z/ANDIAMO Z
SYK 0 51,75 0 35,30 35,3 1
10 10
Victor Lica Larsen ELIPS
2014/AES/E-STAR/ZALOU/BALOUBET DU ROUET
RÆV 0 52,77 0 36,24 36,24 1
11 11
Maria Thrane Jensen QUASIMODO
2007/HO/CASSINI II/TIARA/CASH AND CARRY
RIC 0 52,19 0 36,42 36,42 1
12 12
Kamilla Ladefoged Rasmussen VOLSTRUPS CANTON
2014/DV/VOLSTRUPS CASILLAS/VOLSTRUPS CORONA/CHURCHILL
DDHS 0 53,30 1 38,04 38,04
13 13
Amalie Lebech Petersen ZANDOR
2004/KW/LUPICOR H/JIRENE/FRUHLING (LANDJONKER)
UK 0 49,82 2 42,86 42,86
14 14
Kristina Stilling CARRIE
2005/HO/CORONADO/KATHLEEN V/CASSINI I
RIC 0 54,59 4 30,06 30,06
15 15
Freja Høyer Pedersen GYPSY ROSE
2011/KW/USTINOV/OPERETTA/PETER PAN
HIS 0 48,67 4 31,23 31,23
Kathrine Kjær ALEXANDRA (NWB)
2009/NV/KINGSLAND SM/NADANA/CONCORDE
LYK 0 46,47 4 32,57 32,57
Laura Johansen Skov TONADA
1999/DV/MOSEGÅRDENS DILIGHT/MAYBRITT/MARCH XX
HKR 0 48,32 4 36,13 36,13
Sandra Enemark 3Q QUINTANA
2014/OS/ZINEDINE/POLLY/POLYDOR
RIC 0 50,91 5 39,34 39,34
Freja Høyer Pedersen GOLDDATE
2011/OLD/GOLDFEVER/IN TO DATE/LORD
HIS 0 51,32 8 30,82 30,82
Maria Rosendahl Christensen CRELINA
2008/DV/CRELIDO/KROGSKÆRS BALINA/BAJAZZO XX
CSC 0 50,28 8 32,84 32,84
Laura Kjer Gregersen BIJOU
2007/HN/BARONCELLI/DIRTY DANCING/DAVIGNON I
NSR 0 48,92 9 53,54 53,54
Mathilde Lind Skjøtt COPY LIGHT
2013/HN/COPYRIGHT 17/LITTLE MISS S/LEMON XX (GER)
LYK 0 47,49 11 45,66 45,66
Celina Schönemann - Paul CAN-CAN
2000/DV/CAJUS/ELIPSE/EXCELLENS
RIC 0 49,94 16 31,78 31,78
Mia Maj Kruuse Larsen KK'S UNLIMITED
2010/DV/ROCKLAND/NO LIMET J/CONCORDE
GLK Udg.
Louise Lindegaard Petersen CLARIMAR
2010/HO/LARIMAR/WANDA XV/QUITE CAPITOL
AAGS 1 56,06
Georgia Timmermann HAPPY THOUGHTS
2013/OLD/MESSENGER/CORDINA/CORDIAL MEDOC
SVRK 4 48,13
Emma Stengelshøj Jørgensen UNICORN'S WILMA
2011/DV/WILLEMOES/UNICORN'S LARISSA/LINARO
SLRK 4 48,54
Mie Mundberg MUNDBERGS SAMIRA
2014/DV/SANDRO BOY/SOURIS/LORAN
CSK 4 48,59
Rikke Andersen CARAMEL DES TERDRIX Z
2012/ZA/CHAMBERLAIN Z/UTANJA/MANHATTAN
DDHS 4 49,23
Trine Straegaard Emig D'ACCORD TDS
2012/HO/CONNOR/OCARINA/ACORADO I
NSR 4 49,29
Inge Hansen LAFAYETTE SJÆLSTOFTE
2009/TR/KAISERDOM/LALANDIA/SCHWADRONEUR
RIC 4 49,41
Martin Mose Knudsen JOY
2014/KW/HARLEY VDL/UNPREDICTABLE/LAGUNAS
LYK 4 49,68
Sofie Kjer Gregersen BAILEY'S
2006/KW/UNANIEM/ORCHID'S M/
NSR 4 50,04
Liva Nedergaard Madsen OUNBØL FLORINA
2005/DV/LADAS/OUNBØL FINESSE/LIMEBRAND
HASP 4 50,20
Frederikke Mikkelsen STÆREBOGÅRDS QUICK STAR
2006/DV/Quite Easy/Stærebogård´s Papilon/Come Back Ii
SPR 4 51,20
Jacob Scheel Lystrup BONIQUE
2006/KWPN/ULTIMO/DOMINIQUE/LE MEXICO
SLRK 4 51,77
Line Juul Pedersen TÅGERUPS MAVERICK
2011/LH///
SYK 4 51,88
Mathilde De Neergaard LIBERTINA
1996/DR/Libertino/Gamina/Calando I
STRÅ 4 52,62
Lykke Harms FLIK FLAK
2013/DV/FAVORIT ASK/GAVNHOLTS BAQUI/AQUILINO
RKV 4 52,66
Marie Schou CAVA S
2013/DV/CAVALL ASK/LUCILLE/LAMBRUSCO ASK
MBRK 4 52,72
Mikael Kofoed LUCKY STARLIGHT
2007/OLD/LUCKY LIGHT/PRETTY BROWNY/PONTICELLO XX
HESK 4 53,27
Gitte Dahl HEINSGAARDENS SIF
2014/HN/CHECK IN/HEINSGÅRDENS CALENA/CALIDO I
CSK 4 53,72
Christina Kruse MILD SEVEN
2006/DV/CARSON ASK/SANDRA HØJVANG/LUCKY LIGHT
SPR 4 53,77
Louise Rye Svendsen KARISMA KILDEMARK
2004/DV/Carpaccio/Komtesse Kildemark/Come Back Ii
NSR 4 54,59
Maria Thrane Jensen DJANGO REIMERS
2014/HO/DIARADO/VARONESS/CON AIR
RIC 5 57,22
Kamilla Flemming Hansen CARBON RAVNES-HAVE
2005/DV/CARSON ASK/AMIEL RAVNESHAVE/A-DUR
RKV 6 62,63
Matilde Skov IVO
2013/KW/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE/DORINE/TENERIFE VDL
RIC 8 49,08
Rikke Stephanie Steenslev KITO BELLISSIMO
2010/BWP/ERCO VAN'T ROOSAKKER/RIDAME T/QUIDAM DE REVEL
CSC 8 49,82
Emilie Buch HUPILOT
2012/KW/EPILOT/TESSA/PION
BRN 8 51,06
Mia Langeskov Jacobsen CORNET-IB
2004/DV/Cornetto/Diana Aagaard/Diamond
MSR 8 52,48
Sabine Munksgaard LAJGÅRDENS CASANOVA
2012/DV/CANNAVAROS/LAJGÅRDENS COSMONOVA/CORNETTO
OHR 12 70,11
Nadia Rosendahl Christensen ENGERUPGAARDS BALOUVIRA
2008/DV/BALOU DU ROUET/HEVIRA/MYTENS XX
CSC 14 62,26
Amalie Rosenstand LORD CALYPSO
2002/HO/LORD CALIDOS/KARO/CORNETTO
SPR 16 48,20
Gitte Dahl B-USIENA
2006/KW/C-INDOCTRO/USIENA/VOLTAIRE
CSK 16 49,31
Elisabeth Julianna Fransson Inzsöl GOA MB (SWB)
2009/SWB/LASANDOS/GRÄFIN 036/GOLDSTRAND
KRK Udg.
Oliver Skjøt CHARLY M
2008/HN/CHARILAN/CLARA/CALYPSO II
OHR Udg.