jul
2019
Fra 18-07-2019 til 21-07-2019 -
  • Spring
, Hest

RIC's B-stævne inkl. Agria DRF-holdmesterskab præsenteret af Walber og Stutteri Ask (B)

Stævnenummer
Prop00033532

Dato for resultat d. 23-07-2019

Resultatbehandling færdig

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Dommere
Charlotte Petersen, Tom Nielsen, Karen Ballegaard, Niels Meincke, Dorte Ziegler Simonsen
Teknisk Delegerede
Claus Skov, Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

12. LA1* Springning Heste (115 cm) A (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 23-07-2019
Antal starter:
71
Antal placeringer:
19
Dotering:
1: 800 2: 640 3: 480 4: 320 5: 200 6: 200

Dommere: Claus Skov, Pernille Winzentsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Shannon Ketterle FUNGHI
2010/KW/SINGAPORE/BAKKERTJE/BURGGRAAF
RIC 0 51,58 1
1 1
Mia Maj Kruuse Larsen CASTELLO
2007/KW/WITTINGER VDL/JOY/ELMSHORN
GLK 0 52,25 1
2 2
Kamilla Ladefoged Rasmussen FABIËNNE
2010/KW/ZAMBESI/TWISTER/BALOUBET DU ROUET
DDHS 0 53,51 1
3 3
Sofie Kjer Gregersen CSF VALERIE
2009/IRH/ARS VIVENDI/CSF OLYMPIC CRUISE/CRUISING
NSR 0 53,57 1
4 4
Freja Høyer Pedersen GYPSY ROSE
2011/KW/USTINOV/OPERETTA/PETER PAN
HIS 0 54,85 1
5 5
Sofie Kjer Gregersen BAILEY'S
2006/KW/UNANIEM/ORCHID'S M/
NSR 0 56,42 1
6 6
Freja Høyer Pedersen GOLDDATE
2011/OLD/GOLDFEVER/IN TO DATE/LORD
HIS 0 56,70 1
7 7
Rikke Riknagel ACCOLITTO
2006/HO/ACODETTO I/BALLERINA/SILVESTER
BRN 0 57,75 1
8 8
Simone Bøgelund Nielsen LAJGÅRDENS CHICO P
2011/DV/CHICO´S BOY/HOT LINE/COME BACK II
CEP 0 58,03 1
9 9
Anja Lunn CA'UZI
2012/DV/USTINOV/JÆGERSMINDE´S CASANDRO/CARANO
RIC 0 58,19 1
10 10
Mette Askham Jensen FLIPPER
2010/KW/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE/UREINA II/ANDIAMO Z
RÆV 0 58,75 1
11 11
Kathrine Kjær ALEXANDRA (NWB)
2009/NV/KINGSLAND SM/NADANA/CONCORDE
LYK 0 58,78 1
12 12
Rikke Haastrup Kristensen CRAZY DAISY Z
2011/ZA/CROWN Z/BALUGA/ZIWAGO
LYK 0 59,65 1
13 13
Martin Mose Knudsen QUINCY II
2013/DV/HEARTBEAT/QUELINA/QUEBEC
LYK 0 60,13 1
14 14
Kristina Stilling CARRIE
2005/HO/CORONADO/KATHLEEN V/CASSINI I
RIC 0 61,61 1
15 15
Maria Bjørnkjær Asferg FINETTE ASK
2014/DV/QUINTERO/FELINE ASK/CARTHAGO
FYR 0 62,10 1
16 16
Andreas Holm CHIARA 305
2009/OS/CATOX/SANTANA/CAMERINO
RIF 0 62,29 1
17 17
Mikkel Friedrich UNITY F
2014/HO/URIKO/MY LARA/LINARO
AOR 0 62,96 1
18 18
Louise Rye Svendsen KARISMA KILDEMARK
2004/DV/CARPACCIO/KOMTESSE KILDEMARK/COME BACK II
NSR 0 63,56 1
19 19
Jacob Theodor Schmidt BØGEGÅRDENS LEONA
1996/DV/Lionell/Cila/Calimero
TSC 0 63,79 1
Mathilde Lind Skjøtt SAN PEDRO 15
2014/HN/STAKKATO/CASSANDRA/CONTENDRO I
LYK 0 63,89 1
Mikkel Laursen CONFIA
2014/WP/CORNET OBOLENSKY/ECLIPS VAN DE MOLENDREEF/CARTIER
KARR 0 64,22 1
Sabine Munksgaard LAJGÅRDENS CASANOVA
2012/DV/CANNAVAROS/LAJGÅRDENS COSMONOVA/CORNETTO
OHR 0 64,63 1
Anne Sofie Hjelm Hansen GAME BOY F
2011/KW/BUSTIQUE/ALETTA/ATHLET Z
KONG 0 67,25 1
Louise Lindegaard Petersen CLARIMAR
2010/HO/LARIMAR/WANDA XV/QUITE CAPITOL
AAGS 0 67,40 1
David Rosendahl Rasmussen HALIFAX RAVNBJERG
2012/DV/FAVORIT ASK/CASABLANCA/VAILLANT
OHR 0 68,36 1
Gitte Dahl HEINSGAARDENS SIF
2014/HN/CHECK IN/HEINSGÅRDENS CALENA/CALIDO I
CSK 1 71,74
Rikke Kjær TEMPTATION 37
2000/KW/NUMERO UNO/IRISH LADY/CALVADOS
SLR 4 56,31
Helena Graungaard LA DIVA
2012/LU/PARTY DANCE/TWINLIGHT/LIMBUS
SOLR 4 56,93
Sandra Tønnesen UN
2005/DV/CORRATUS/FRK. NITOUCHE/FLAMINGO
OHR 4 57,76
Marie Ida Hocke ZATORI
2008/OS/LORDANOS/LA LUNA II/CARTHAGO
NVR 4 57,77
Line Juul Pedersen TÅGERUPS MAVERICK
2011/LH///
SYK 4 58,27
Trine Tærsker CASSIAMO Z
2009/ZA/CUSINNI/ANDIAMA M Z/ANDIAMO Z
SYK 4 58,63
Alexia Tsangaratos GODDESS
2011/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/NINA NARCOS/NARCOS II
DDHS 4 60,45
Signe Mathilde Pedersen NEWTON VITSEROEL
2013/BWP/ACARDI DU HOUSSOIT Z/JOLIE - VITSEROEL/FIDJY OF COLORS
SPR 4 60,61
Maria Rosendahl Christensen CRELINA
2008/DV/CRELIDO/KROGSKÆRS BALINA/BAJAZZO XX
CSC 4 61,24
Georgia Timmermann HAPPY THOUGHTS
2013/OLD/MESSENGER/CORDINA/CORDIAL MEDOC
SVRK 4 62,92
Rikke Andersen JADE K
2014/KW/KANNAN/ZIRCONIA/NUMERO UNO
DDHS 4 63,28
Rikke Andersen UNILIMITED OLYMPIC
2014/HO/UNTOUCHABLE/PLAISIR DU LYS/CHAMPION DU LYS
DDHS 4 64,00
Isabel Jasmin Kristoffersen HECAS CARTANO
2011/DV/CARRICO/LANDTANA/LANDOR S
SPR 4 64,60
Maria Bjørnkjær Asferg CITELLO ASK (ROYAL SENSATION)
2013/DV/CI CI SENJOR ASK/SENTINA Z/ROYAL Z II
FYR 4 65,41
Puk Harkjær Kornbo HANG ON
2008/DV/HEARTBEAT/AIRBAG/ALCATRAZ
NSR 4 67,04
Gitte Dahl B-USIENA
2006/KW/C-INDOCTRO/USIENA/VOLTAIRE
CSK 4 67,86
Freja Højgaard Pedersen CANVEY ISLAND
2006/HO/CONTENDER/PIA PRISCA/CANDILLO
RIC 6 73,15
Ebba Larsson LAGRETTO
2014/DV/LAGAVULIN/GRETA-GISA/GROSSADMIRAL
RIC 8 45,95
Christine Tvedskov Bille CHUCK NORRIS
2011/HN/CANTERBURY/CHARLOTTA/CASHMAN
NVR 8 58,63
Vibeke Korup LOUPACCIO
2001/HO/LOUTANO/KYRA II/CARPACCIO
SLRK 8 62,28
Line Pagh Nielsen ANZU Z
2012/WP/ARPEGGIO/PERLE/PONTIFEX
SPR 8 65,28
Pernille Pilegaard Nielsen VITTRUPGÅRDS AURA
2008/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/BØGELYS LUCKY LINE/LUCKY LIGHT
BAR 8 67,53
Martin Mose Knudsen JOY
2014/KW/HARLEY VDL/UNPREDICTABLE/LAGUNAS
LYK 9 69,05
Oliver Skjøt ROBOTOOL'S QULINA
2007/DV/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"/RIA/RESIDENT
OHR 9 69,60
Emma Stengelshøj Jørgensen UNICORN'S WILMA
2011/DV/WILLEMOES/UNICORN'S LARISSA/LINARO
SLRK 12 59,23
Louise Bruun HIDALGO
2012/KW/MYLORD CARTHAGO/CAMPARI/STAKKATO
EGE 12 60,15
Louise Helkan AB'S CONQUEST
2006/DV/CORONADO/A QUESTION OF LOVE/QUIDAM DE REVEL
UK 12 62,84
Helena Graungaard COCAÏNE DE LA BAILLE ROUGE
2008/SBS/CARDENTO/KIONA/ALCANAR XX (FR)
SOLR 12 64,78
Simone Vinther ABILDGAARDS SYNERGI
2014/DV/CAPE TOWN S./ABILDGAARDS SAVANHA/LORENTIN I
SPR 12 65,05
Victor Lica Larsen ELIPS
2014/AES/E-STAR/ZALOU/BALOUBET DU ROUET
RÆV 12 68,96
Martine Sandberg LOUGHANROE LADY
2004/IRH/RICARDO Z/COOREVAN ROYALE/CAVALIER
EGE 13 71,72
Laura Kjer Gregersen BIJOU
2007/HN/BARONCELLI/DIRTY DANCING/DAVIGNON I
NSR 13 88,96
Frederikke Mikkelsen STÆREBOGÅRDS QUICK STAR
2006/DV/Quite Easy/Stærebogård´s Papilon/Come Back Ii
SPR 16 64,19
Kamilla Flemming Hansen CARBON RAVNES-HAVE
2005/DV/CARSON ASK/AMIEL RAVNESHAVE/A-DUR
RKV 16 84,58
Trine Straegaard Emig D'ACCORD TDS
2012/HO/CONNOR/OCARINA/ACORADO I
NSR 18 76,65
Camilla Eriksen UNION JACK Z
2013/ZA/ULOVE DES CHARMES/SALLY XX/SONGLINE XX (SWE)
HKR 22 91,59
Celina Schönemann - Paul CAN-CAN
2000/DV/CAJUS/ELIPSE/EXCELLENS
RIC 27 96,92
Liva Nedergaard Madsen OUNBØL FLORINA
2005/DV/LADAS/OUNBØL FINESSE/LIMEBRAND
HASP 31 109,23
Rikke Stephanie Steenslev KITO BELLISSIMO
2010/BWP/ERCO VAN'T ROOSAKKER/RIDAME T/QUIDAM DE REVEL
CSC Udg.
Elisabeth Julianna Fransson Inzsöl GOA MB (SWB)
2009/SWB/LASANDOS/GRÄFIN 036/GOLDSTRAND
KRK Udg.
Mollie Rosa Møller ÅRUP MØLLES CHIRAS
2008/LU/CARMARGUE/K-CORNELLE/CONTAGO
EGE Udg.
Nadia Rosendahl Christensen ENGERUPGAARDS BALOUVIRA
2008/DV/BALOU DU ROUET/HEVIRA/MYTENS XX
CSC Udg.
Laura Johansen Skov TONADA
1999/DV/MOSEGÅRDENS DILIGHT/MAYBRITT/MARCH XX
HKR Opg.
Kathrine Nielsen CARMANDIA
2014/DV/CABACHON/TIA/QUITE-L
HJR Opg.