jul
2019
Fra 18-07-2019 til 21-07-2019 -
  • Spring
, Hest

RIC's B-stævne inkl. Agria DRF-holdmesterskab præsenteret af Walber og Stutteri Ask (B)

Stævnenummer
Prop00033532

Dato for resultat d. 23-07-2019

Resultatbehandling færdig

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Dommere
Charlotte Petersen, Tom Nielsen, Karen Ballegaard, Niels Meincke, Dorte Ziegler Simonsen
Teknisk Delegerede
Claus Skov, Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

13. LA2** Springning Heste Riders Cup Sommer Cup (120 cm) B4 (B)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (SVH 2)

Opdateret: 23-07-2019
Antal starter:
68
Antal placeringer:
17
Dotering:
1: 1200 2: 900 3: 800 4: 540 5: 450 6: 450

Dommere: Tom Nielsen, Claus Skov, Pernille Winzentsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Anna Victoria Weilsby CADOS L
2009/WP/CAYETANO L/CAT PENNY L/CORNET OBOLENSKY
NVR 0 47,06 0 27,19 27,19 1
1 1
Ulrich Gaarslev JOY KLT (SWB)
2006/SWB/ETRUSCO/JOEY KLT/GARIBALDI
HIS 0 48,19 0 27,62 27,62 1
2 2
Tina Lund DOYLLON
2006/OS/DOYEN/LUTINE ROUGE/PAPILLON ROUGE
RIC 0 50,52 0 28,00 28 1
3 3
Matilde Skov SARTORS TIAMO
2008/DV/BALOU DU ROUET/CINDY SARTOR/CASTRO
RIC 0 48,11 0 28,52 28,52 1
5 5
Signe Nordahl BAKKEGAARDENS MADDIESON
2008/LU/CRELIDO/MADDIE/
OHR 0 47,03 0 28,60 28,6 1
6 6
Kamilla Ladefoged Rasmussen FABIËNNE
2010/KW/ZAMBESI/TWISTER/BALOUBET DU ROUET
DDHS 0 45,89 0 28,66 28,66 1
7 7
Christina Madsen CATNISS 7
2012/HO/CANSTAKKO/PENNYLANE/LACROS
CSK 0 48,82 0 30,91 30,91 1
8 8
Amalie König TAARUPGAARDS RUBIN
2005/DV/QUIDAM'S RUBIN/TAARUPGAARDS TROJA/SOLOS LANDTINUS
FUR 0 50,87 0 30,97 30,97 1
9 9
Caroline Lebech Petersen ASSENDRUPLUNDS GROSSES HERBIE
2008/DV/GROSSO'S ERBE/RONJA/LUCKY LIGHT
RIC 0 50,12 0 31,89 31,89 1
10 10
Rikke Haastrup Kristensen COPY CHAMP
2014/DS/COPYRIGHT 17/CHARLOTTE/CHAMBERTIN
LYK 0 52,76 0 32,35 32,35 1
11 11
Christina Madsen STENAGERS HARD TO BEAT
2007/DV/HEARTBEAT/STENAGERS LEICA/LEANDRO
CSK 0 53,20 0 32,68 32,68 1
12 12
Lykke Harms CARMIRO C.
2009/DV/CARMARGUE/LUCKY LADY/LUCKY LIGHT
RKV 0 53,77 0 33,66 33,66 1
13 13
Sofie Halling TOFTEHØJS CARAT
2006/DV/CORONET ASK/DITTE/DIAMANT
LYK 0 53,47 0 33,86 33,86 1
14 14
Rikke Andersen CASSIOPEIA 119
2012/ME/CELLESTIAL/CURLY SUE F/CADMON
DDHS 0 51,01 0 36,25 36,25 1
15 15
Ulrich Gaarslev CORELLI 29
2011/HO/CONNOR/RAISA/CARVALLO
HIS 0 52,62 0 36,95 36,95 1
16 16
Alexia Tsangaratos GODDESS
2011/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/NINA NARCOS/NARCOS II
DDHS 0 52,69 0 38,70 38,7 1
17 17
Mathilde Springer LORIANO B
1997/BL/LORD Z/ROMINA/RASPUTIN
NSPR 0 50,51 0 39,52 39,52 1
18 18
Line Lehnshøj CELINE BALSLEV
2012/DV/CONTHARGOS/CONBETTE/CON AIR
AAGS 0 53,38 0 41,78 41,78 1
Sara Spåbæk Johansen RAABJERGS GAZELLA
2011/DV/FAVORIT ASK/GAJALUNA/GOODMAN
KSRK 0 47,66 4 30,42 30,42
Signe Voldgaard Hansen LUCIL E
2010/DV/LUGANER/CELESTE/COME BACK II
VRK 0 50,61 4 30,60 30,6
Tina Lund CARACHO
2013/HO/CASCADELLO I/ROSENSTOLZ 3/LA ZARRAS
RIC 0 51,19 4 30,69 30,69
Sofie Kjer Gregersen CSF VALERIE
2009/IRH/ARS VIVENDI/CSF OLYMPIC CRUISE/CRUISING
NSR 0 49,75 4 32,14 32,14
Shannon Ketterle FUNGHI
2010/KW/SINGAPORE/BAKKERTJE/BURGGRAAF
RIC 0 50,82 4 33,68 33,68
Line Pagh Nielsen ANZU Z
2012/WP/ARPEGGIO/PERLE/PONTIFEX
SPR 0 48,85 4 33,92 33,92
Else Marie Westergaard KOLDKÆRS LONG TIME
2010/DV/CHURCHILL/LA-CHER/CAMPESINO
VROR 0 48,88 4 34,19 34,19
Sofie Smed Thomsen ROYAL
1999/DR/Royalstar/N.N./Graf Grannus
NDRK Udg.
Cecilie Amdi Juul SYVHØJEGÅRDS EYECATCHER
2011/DV/CI CI SENJOR ASK/CALLIA/CARANO
AAR 1 54,79
Simone Hansen Scherff HAPPY GIRLINA GPH
2012/KW/GLASGOW-W VH MERELSNEST/ROSALINA/BURGGRAAF
SPR 1 56,16
Martine Sandberg LOUGHANROE LADY
2004/IRH/RICARDO Z/COOREVAN ROYALE/CAVALIER
EGE 4 45,46
Mette Askham Jensen FLIPPER
2010/KW/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE/UREINA II/ANDIAMO Z
RÆV 4 46,11
Iselin (norsk) Andersen GRANADA SDS
2006/BWP/CORLANDO/URANIA V.D. HOOGSTRAAT/NIVEAU
KARR 4 47,33
Rikke Kjær TEMPTATION 37
2000/KW/NUMERO UNO/IRISH LADY/CALVADOS
SLR 4 47,77
Christine Tvedskov Bille CHUCK NORRIS
2011/HN/CANTERBURY/CHARLOTTA/CASHMAN
NVR 4 47,81
Rikke Riknagel ACCOLITTO
2006/HO/ACODETTO I/BALLERINA/SILVESTER
BRN 4 48,25
Ida Mundberg Hansen CLONGUISH CASSANOVA
2012/IRH/WOMANIZER/CLONGUISH GOLD/TANAOS XX
ØSR 4 48,99
Maria Thrane Jensen CHARLI
2013/DV/CHANDLER/CHILI CORNET/CORNET OBOLENSKY
RIC 4 49,78
Martin Neergaard NIRVANA VD DONKHOEVE
2013/BWP/HUNTERS SCENDRO/FATIMA V/D DONKHOEVE/CALATO
LYK 4 49,78
Ebba Larsson NO NAME Z
2013/ZA/NABAB DE REVE/CENTINA 10/CENTO
RIC 4 50,75
Signe Mathilde Pedersen DUELUND'S BEATBOX
2012/DV/HEARTBEAT/MIDTGAARDENS FANTANA/A-DUR
SPR 4 50,82
Anja Lunn CA'UZI
2012/DV/USTINOV/JÆGERSMINDE´S CASANDRO/CARANO
RIC 4 50,99
Rikke Andersen QUINCIDENCE DWB
2013/DV/CHARLESTON K/QUILOTTE/QUIDAM DE REVEL
DDHS 4 51,40
Mikkel Laursen NUMBER ONE Z
2013/ZA/NUMERO UNO/D.AVOS DEAUVILLE/QUIDAM DE REVEL
KARR 4 51,79
Kamilla Grauff Albrektsen BREDVIG FALLULAH
2013/DV/FAVORIT ASK/BIRKNÆS AQUA/ARCUS
CSK 4 51,82
Freja Højgaard Pedersen CANVEY ISLAND
2006/HO/CONTENDER/PIA PRISCA/CANDILLO
RIC 4 51,94
Kirstine Eis CHARLIE CHAPLIN SB Z
2006/ZA/CHUCK Z/IRENA/JASPER
LØR 4 52,01
Christina Fobian CANSAS
2006/DV/CORRATUS/CANTATA XX (DEN)/QUILTED XX (IRE)
SPR 4 52,10
Anne Sofie Hjelm Hansen GAME BOY F
2011/KW/BUSTIQUE/ALETTA/ATHLET Z
KONG 4 52,26
Amalie König BRISKA BS
2009/HO/STAKKATO/VALENTINA BS/CASSINI II
FUR 4 52,27
Andreas Holm CHIARA 305
2009/OS/CATOX/SANTANA/CAMERINO
RIF 4 53,04
Julie Voldgaard Hansen CLEVER CASH Z
2012/ZA/CLINTO Z/BALUGA/ZIWAGO
LYK 4 53,32
Maria Bjørnkjær Asferg CAPRICE ASK
2014/DV/FAVORIT ASK/CHARETT ASK (CHARETT)/CARETINO
FYR 4 53,47
Christina Madsen ZILVER ZAZU
2013/DV/ZILVERSTAR T/WINNY THE BLUE D'IVE/MR. BLUE
CSK 5 54,38
Signe Voldgaard Hansen LUGANA E
2011/DV/LUGANER/CELESTE/COME BACK II
VRK 5 54,50
Mollie Rosa Møller ÅRUP MØLLES CHIRAS
2008/LU/CARMARGUE/K-CORNELLE/CONTAGO
EGE 8 48,43
Helena Graungaard COCAÏNE DE LA BAILLE ROUGE
2008/SBS/CARDENTO/KIONA/ALCANAR XX (FR)
SOLR 8 49,89
Simone Vinther ABILDGAARDS SYNERGI
2014/DV/CAPE TOWN S./ABILDGAARDS SAVANHA/LORENTIN I
SPR 8 49,97
Pernille Stribolt LANCINO
2011/HO/LASINO/MARSCHGRAEFIN/GRAF GRANNUS
SPR 8 51,19
Mathilde De Neergaard ALONE
2008/WP/AMAGEDDON N. GEK./UNIQUE/UP TO DATE
STRÅ 8 52,44
David Rosendahl Rasmussen HALIFAX RAVNBJERG
2012/DV/FAVORIT ASK/CASABLANCA/VAILLANT
OHR 9 54,07
Simone Bøgelund Nielsen LAJGÅRDENS CHICO P
2011/DV/CHICO´S BOY/HOT LINE/COME BACK II
CEP 12 50,06
Maria Nørregaard Langhoff BIRKEGÅRDENS CONCHITA
2014/DV/CAVALL ASK/BIRKEGÅRDENS CELINA/CALATO
HDR 12 51,77
Oliver Skjøt ROBOTOOL'S QULINA
2007/DV/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"/RIA/RESIDENT
OHR 16 53,44
Sandra Tønnesen UN
2005/DV/CORRATUS/FRK. NITOUCHE/FLAMINGO
OHR 16 82,65
Nadia Siesbye Suhr MR. GRAY
2014/HN/ZIROCCO BLUE/CAPRIC/CALETTO I
SPR 19 63,36
Ebba Larsson FLEUR
2013/HO/DIARADO/VARONESS/CON AIR
RIC 20 53,35
Louise Bruun HIDALGO
2012/KW/MYLORD CARTHAGO/CAMPARI/STAKKATO
EGE Udg.
Shannon Ketterle I.MEVISTA
2013/KW/LEVISTO/MELODIE VIII/LENNON
RIC Udg.
Puk Harkjær Kornbo HANG ON
2008/DV/HEARTBEAT/AIRBAG/ALCATRAZ
NSR Udg.