jul
2019
Fra 18-07-2019 til 21-07-2019 -
  • Spring
, Hest

RIC's B-stævne inkl. Agria DRF-holdmesterskab præsenteret af Walber og Stutteri Ask (B)

Stævnenummer
Prop00033532

Dato for resultat d. 23-07-2019

Resultatbehandling færdig

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Dommere
Charlotte Petersen, Tom Nielsen, Karen Ballegaard, Niels Meincke, Dorte Ziegler Simonsen
Teknisk Delegerede
Claus Skov, Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

14. MB2** Springning Heste (130 cm) A (B)

Spring: MB2** Springning Heste (130 cm) A (SVH 3)

Opdateret: 23-07-2019
Antal starter:
60
Antal placeringer:
16
Dotering:
1: 1500 DKK 2: 1200 DKK 3: 900 DKK 4: 600 DKK 5: 450 DKK 6: 450 DKK

Dommere: Tom Nielsen, Claus Skov, Pernille Winzentsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Lærke Olesen ZARINA VII
2007/HO/CARTANI/ORTEGA I/CARETINO
ØMKR 0 56,38 1
1 1
Tina Lund DOYLLON
2006/OS/DOYEN/LUTINE ROUGE/PAPILLON ROUGE
RIC 0 56,96 1
2 2
Frederikke Smed Busse FIRLEFANZ
2007/HN/FOR SUCCESS/ANELI/ACORD II
NDRK 0 57,12 1
3 3
Tina Lund CALTONA
2005/OS/CALVARO Z/GASTONA (WIZVILINA)/GRANNUS
RIC 0 57,87 1
4 4
Jessica Toelstang BJERGLUNDS CAMPARI
2004/DV/Cajus/Bjerglunds Cabrina/Cantona 2
RIC 0 59,07 1
5 5
Kamilla Ladefoged Rasmussen ERRANDO
2004/BWP/ARGENTINUS/PRESTORIKA ´T SCHAAPHOF/LYS DE DARMEN
DDHS 0 59,98 1
6 6
Mathilde Aborg CONTINA
2007/KWPN/LUPICOR H/PIEN/EDISON
LYK 0 62,91 1
7 7
Katrine Ladefoged Rasmussen CALIBER
2001/DV/CARANO/THY´S LAY OUT/LAURENZ
DDHS 0 63,98 1
8 8
Georgia Timmermann STUKA 3
2012/HN/STAKKATO/GRANATE/GRAF GRANNUS
SVRK 0 66,82 1
9 9
Robin Grauff Jacobsen SANDRO BE GOOD
2011/DV/SANDRO BOY/COMTESS/COME BACK II
CSK 0 67,00 1
10 10
Mikkel Laursen KISS OF TIME
2010/BWP/EMERALD VAN 'T RUYTERSHOF/SHOW-TIME/AYDIN DES MALAIS
KARR 0 68,35 1
11 11
Laura Holck CAYENNE MAIL
2010/LU/JAGUAR MAIL/CHANELL/COME BACK II
HSK 0 68,42 1
12 12
Ulrich Gaarslev GABY ASK
2011/DV/CRIS ASK/GAZETTE ASK/BALOUBET DU ROUET
HIS 0 69,24 1
13 13
Mie Stuhr-Petersen F.A. RUCCULA
2011/DV/CHELLTHAGO Z/RUANDA I/QUINAR
HGS 0 69,41 1
14 14
Rikke Haastrup Kristensen ENGERUPGAARDS CASHETT
2013/DV/CLICK AND CASH/CONCETT/CORONADO
LYK 0 69,56 1
15 15
Caroline Lebech Petersen ASSENDRUPLUNDS GROSSES HERBIE
2008/DV/GROSSO'S ERBE/RONJA/LUCKY LIGHT
RIC 0 70,33 1
16 16
Maria Nørregaard Langhoff DIARADA S
2011/HO/DIARADO/CASABLANCA S/CASSINI I
HDR 0 70,74 1
Mikkel Laursen CLOONEY ASK
2012/DV/CAVALL ASK/CONSMILLA/CONTENDER
KARR 0 71,25 1
Mikkel Laursen CAPTAIN CRUISER
2012/OS/CARRICO/ANNA W/CRUISING
KARR 0 71,99 1
Emilie Niebuhr CHINATOWN
2010/HO/CI CI SENJOR ASK/LADY PLEASURE/FOR PLEASURE
SLR 0 73,32 1
Emilie Louise Weilsby STENBÆKGÅRDS MOJITO
2013/LU/GODSEND DU REVERDY/JUST ASK/LAMBRUSCO ASK
NVR 4 62,75
Emma Groot DIAMANDA DIADEMA
2009/DV/CHELLYS Z/BELLONA JEAN/CARANO
SPIP 4 63,40
Christina Fobian CATHLEEN HORSENÆS
2006/DV/Carano/Corleen/Leendert
SPR 4 64,65
Mathilde Lind Skjøtt CACIDO L.
2009/DV/COME BACK II/LUCIENNE-WUNDER/LUCKY LIGHT
LYK 4 64,95
Signe Dueholm Veng Kristensen BUGATI Z
2008/ZA/EUROCOMMERCE BERLIN/CONTESSA Z/CHELLANO Z
TØRK 4 65,73
Filippa Sand Ibsen LEVIS
2005/HO/LEVISTO/P-LINA/LINARO
RESR 4 66,75
Katrine Ladefoged Rasmussen HEART OF WILD Z
2010/ZA/HEARTBREAKER/S-CAROUBA/CORONADO
DDHS 4 67,29
Cecilie Amdi Juul LANDLYSTS VALIAN
2006/DV/SOLOS LANDTINUS/EYE Q/CASH AND CARRY
AAR 4 67,51
Amalie König LINSE KESSLER MAK
2012/DV/LUGANER/URO'S IRIS/CALVADOS
FUR 4 67,60
Gitte Dahl BELLEVUE
2006/KWPN/NUMERO UNO/VERDINE/HOLD UP PREMIER
CSK 4 68,54
Martin Neergaard ELIS DE REVEL
2012/HO/CORRADO I/ZAUBERIN DE R/QUIDAM DE REVEL
LYK 4 68,81
Katrine Ladefoged Rasmussen DOUBLE PROFIT
2009/SBS/UGANO SITTE/DOUBLE PAID/DIAMANT DE SEMILLY
DDHS 4 71,54
Jacob Theodor Schmidt CARACAS
2007/HO/CARETINO/ROXANA III/CAROLUS I
TSC 4 71,55
Maria Bjørnkjær Asferg FELINE II ASK
2012/DV/FAVORIT ASK/BØGEGÅRDENS ANNA STASIA/BØGEGÅRDENS APOLLO
FYR 4 74,08
Tina Lund BALOUNIQUE Z
2013/ZA/BALOU DU ROUET/CALONIQUE/CARTOON
RIC 4 76,06
Signe Dueholm Veng Kristensen QUIBUS SECONDO J
2007/SIT/QUIDAM DE REVEL/O JULANA-IMOO/COME ON
TØRK 4 76,57
Georgia Timmermann PUGE MØLLES SIF
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/HESTEHAVENS SILKE/HELENIKOS XX (IRE)
SVRK 6 82,93
Signe Nordahl BAKKEGAARDENS MADDIESON
2008/LU/CRELIDO/MADDIE/
OHR 8 64,02
Madelen Bennetsen M.B. HUMMELS ACDC
2009/DV/SIR SHUTTERFLY/HUMMELS AICHA/ASTON
NDRK 8 66,61
Pedro Gosk DINARD H
2010/HO/DIARADO/ROWEENA/CORRADO I
SPR 8 67,48
Anja Lykke Nielsen FIGARO LETH
2012/DV/FAVORIT ASK/LADIS LETH/LADAS
SPR 8 67,57
Emilie Niebuhr CATWALK
2007/LU/"CAPRI"/ZULEIKA/LORD
SLR 8 69,66
Christina Madsen ATREJU 102
2009/HO/ARTANI/FRISBY II/SILBERSEE
CSK 8 69,72
Maria Thrane Jensen CHARLI
2013/DV/CHANDLER/CHILI CORNET/CORNET OBOLENSKY
RIC 8 69,91
Victoria Sophia Hjorth-Madsen CATWALK V
2012/DV/COSMEO/KIA V/HEARTBEAT
TSC 8 70,23
Alexia Tsangaratos HEDENS MADONNA
2011/LH///
DDHS 8 70,26
Lone Lundsager Hesselmark GOOD POINT
2008/DV/CARMARGUE/GREDSTEDGÅRDS TAMARA/BØGELYS CAMARO
NDRK 8 70,42
Mie Stuhr-Petersen CHAPALEUFU
2010/WP/COMME IL FAUT/VAMIRA/CELANO
HGS 8 71,43
Rikke Haastrup Kristensen SWEDISH DYNAMITE
2013/HN/SAMPRAS/QUIVIVE P/QUALITY
LYK 8 72,13
Thomas Velin QUIDAMO-D
2011/CSL/QUIDAM DE REVEL/TINA/CALATO
SPR 8 90,24
Nanett Larsen CLARICO 3
2011/HO/CLARIMO/ODESSA XIII/CORIANO
LYK 9 78,23
Else Marie Westergaard KOLDKÆRS LONG TIME
2010/DV/CHURCHILL/LA-CHER/CAMPESINO
VROR 11 88,74
Trine Hjorth ATLANTA 524
2007/NR/AL PACINO W/FURISIA/MAYKEL
SPR 12 65,25
Julie Voldgaard Hansen CARANTINA
2012/HO/CANNAVAROS/PRIDE/LIATOS
LYK 14 97,09
Mikkel Friedrich A.CORNELIS Z
2007/ZA/AIR JORDAN Z/LADY'S OPSTALAN/ELMSHORN
AOR 16 67,05
Jacob Theodor Schmidt BØGEGÅRDENS LEONA
1996/DV/Lionell/Cila/Calimero
TSC 16 71,33
Frederik Fensholt QUICK JACK
2004/IRH/O.B.O.S. QUALITY 004/RARE CLOVER/CLOVER HILL
EGE 16 72,65
Mia Maj Kruuse Larsen CASTELLO
2007/KW/WITTINGER VDL/JOY/ELMSHORN
GLK 20 70,56
Rikke Haastrup Kristensen DUSTY DEVIL
2011/HO/CARPACCIO/CORONADI II M/CORONADO
LYK Opg.
Mette Askham Jensen ARUBA
2005/KW/EUROCOMMERCE BERLIN/RELUSIENA/CONCORDE
RÆV Udg.