jul
2019
Fra 18-07-2019 til 21-07-2019 -
  • Spring
, Hest

RIC's B-stævne inkl. Agria DRF-holdmesterskab præsenteret af Walber og Stutteri Ask (B)

Stævnenummer
Prop00033532

Dato for resultat d. 23-07-2019

Resultatbehandling færdig

Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Dommere
Charlotte Petersen, Tom Nielsen, Karen Ballegaard, Niels Meincke, Dorte Ziegler Simonsen
Teknisk Delegerede
Claus Skov, Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

15. MA2** Springning Heste (140 cm) B4 (B)

Spring: MA2** Springning Heste (140 cm) B4 (SVH 4)

Opdateret: 23-07-2019
Antal starter:
18
Antal placeringer:
5
Dotering:
1: 1800 DKK 2: 1500 DKK 3: 1200 DKK 4: 900 DKK 5: 450 DKK 6: 450 DKK

Dommere: Karen Ballegaard, Claus Skov, Pernille Winzentsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Robin Grauff Jacobsen EGELUND'S MISS UNIQUE
2012/DV/NUMERO UNO/CAJA SEM/CAJUS
CSK 0 47,51 0 32,17 32,17 1
1 1
Rikke Andersen LUCKY NUMBER SLEVIN 3
2009/OS/LEVISTANO/FIRLEPERLE/FIREBIRD
DDHS 0 49,25 0 34,38 34,38 1
2 2
Nadia Siesbye Suhr KLØVERGÅRDS DIRTY DANCER
2012/DV/FAVORIT ASK/JESSIE ASK/LAMBRUSCO ASK
SPR 0 47,65 0 35,64 35,64 1
3 3
Kamilla Grauff Albrektsen HATTRICK
2010/DV/HEARTBEAT/DIANA/DIAMANT DE SEMILLY
CSK 0 49,92 0 35,78 35,78 1
4 4
Kaisa Stasia Aino CORD'S CHAMP
2012/HO/CHIN CHAMP/U-CALEFORNIA/CARETINO
LYK 0 49,44 0 38,05 38,05 1
5 5
Emil Vestergaard VIRTUOSE DU REVERDY
2009/SF/GRIM ST. CLAIR/SABA DU REVERDY/ALLEGRETO
HASP 0 48,08 4 37,05 37,05
Christina Madsen ZILVER BLUE
2013/DV/ZILVERSTAR T/WINNY THE BLUE D'IVE/MR. BLUE
CSK 0 51,99 4 38,39 38,39
Martin Neergaard FAVORIT'S BACK NØRGAARD
2012/DV/FAVORIT ASK/BIANCA NØRGAARD/COME BACK II
LYK 0 49,34 6 51,49 51,49
Astrid Svenstrup DIAMANTE
2009/DV/DIAMANT DE REVEL/MEGARA/CONCORDE
DDHS 4 44,59
Victor Lica Larsen GLORIA
2011/KW/HARLEY VDL/CHIMENE/C-INDOCTRO
RÆV 4 47,25
Ulrich Gaarslev GO QUASI
2011/KW/QUASIMODO VD MOLENDREEF/CHARLOTTE/TOLAN R
HIS 4 49,21
Tina Lund CALTONA
2005/OS/CALVARO Z/GASTONA (WIZVILINA)/GRANNUS
RIC 4 51,47
Simone Hansen Scherff WATOKIA G
2006/HO/CATOKI/B-SATASCHA/SILVESTER
SPR 4 51,54
Maria Thrane Jensen CARLOU
2005/OS/CARTOON/GOLOUBET/BALOUBET DU ROUET
RIC 8 48,24
Hanna-Sofie Dahle CASPER
2002/HO/CHALAN/NORA IX/CALIDO I
CSC 8 49,61
Kathrine Nielsen PONTIAC NØRGAARD
2009/DV/HEARTBEAT/BIANCA NØRGAARD/COME BACK II
HJR 8 49,77
Trine Hjorth ATLANTA 524
2007/NR/AL PACINO W/FURISIA/MAYKEL
SPR 12 46,39
Charlotte Kondrup DITHMARSIA
2011/HO/CLARIMO/SONATE I/CON AIR
SPR 16 51,02