maj
2019
Fra 25-05-2019 til 26-05-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

MBRK´S C- Stævne i spring inkl. Nord-Vest Box Cup kvalifikation samt D klasser (C)

Stævnenummer
Prop00033541

Dato for resultat d. 06-06-2019

Resultatbehandling færdig

Møllebakkens Rideklub (Distrikt D04)
Præstemarksvej 4
4241 Vemmelev

Kontakt inden stævnet

Heidi Christensen
42922125
mbrk.spring@gmail.com

Officials

Banedesigner
John Hansen, John Nielsen
Dommere
Helle Winberg, Dorte Ziegler Simonsen
Teknisk Delegerede
Birgitte Tribler
Tilbage til klasseoversigt

14. LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 06-06-2019
Antal starter:
21
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 450 DKK 2: 360 DKK 3: 270 DKK 4: 180 DKK 5: 150 DKK 6: 150 DKK 7: 150 DKK 8: 150 DKK 9: 150 DKK 10: 150 DKK 11: 150 DKK 12: 150 DKK

Dommere: John Hansen, Dorte Ziegler Simonsen, John Nielsen, Birgitte Tribler

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Sofie Fredslund CURIE
2011/DV/WILLEMOES/NIKITA/RACOT
ALS 0 45,03 0 27,01 27,01 1
1 1
Karoline Sloth Kjær TEMPTATION 37
2000/KW/NUMERO UNO/IRISH LADY/CALVADOS
SLRK 0 52,20 0 27,52 27,52 1
2 2
Emil Vestergaard 4 EVER SMILLA
2012/DV/PARTY DANCE/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
HASP 0 47,87 0 28,55 28,55 1
3 3
Emilie Buch HEART OF GOLD
2009/DV/HEARTBEAT/LANDTINA/SOLOS LANDTINUS
BRN 0 48,16 0 29,65 29,65 1
4 4
Mathias Kofoed Larsen OEDIPE ST LOIS
2002/SF/QUIDAM DE REVEL/AZALEE DE MAI II/MUGUET DU MANOIR
HASP 0 46,10 0 31,05 31,05 1
5 5
Kia Wallin Jørgensen ARDYNA
2005/KW/CARTIER VD HEFFINCK/DOUBLETTE/JASPER
RKV 0 45,09 0 32,00 32 1
6 6
Emil Vestergaard DERLANIEKE T.S.
2008/KWPN/LUPICOR H/PARLANIEKE/LIBERO H
HASP 0 48,36 0 32,35 32,35 1
Laura Lundtorp Olsen LILLEVANGS CHRISTO
2010/DV/CHELLYS Z/LILLEVANGS GALINA/QUIDAM'S RUBIN
BRN 0 49,30 0 32,56 32,56 1
Emilie Kanstrup Vestmar LERO NYGÅRDSTOFT
2007/DV/BLUE HORS LEREDO/BORA/SOLOS LANDTINUS
RIS 0 50,21 4 28,43 28,43
Freja Høyer Pedersen GYPSY ROSE
2011/KW/USTINOV/OPERETTA/PETER PAN
HIS 0 46,46 4 34,33 34,33
Janni Krygermeier LL. VOLDBYHOLMS CONFETTI
2008/DV/COSMEO/STOKBROENS KARINA/COME BACK II
MBRK 0 53,81 4 36,16 36,16
Marie Schou CAVA S
2013/DV/CAVALL ASK/LUCILLE/LAMBRUSCO ASK
MBRK 0 54,27 4 38,84 38,84
Celina Schönemann - Paul CAN-CAN
2000/DV/CAJUS/ELIPSE/EXCELLENS
RIC 0 53,47 8 45,41 45,41
Lykke Harms CARMIRO C.
2009/DV/CARMARGUE/LUCKY LADY/LUCKY LIGHT
RKV 0 52,10 12 60,04 60,04
Sabine Damgaard Henriksen DROP OF SKYE
2010/LU/AMARONE/STIPPELS(COCO'S CALYPSO FREE)/CALYPSO ASK
MBRK 4 46,13
Emma Stengelshøj Jørgensen UNICORN'S WILMA
2011/DV/WILLEMOES/UNICORN'S LARISSA/LINARO
SLRK 4 48,34
Monica Sørensen BACKFISCH K
2009/HO/CANTO/KATRINEBJERG SOTTO VOCE/CORIANDER
NVR 4 53,16
Nathalie Berggren WIZAL III F. VEJGÅRD
2005/DV/CARSON ASK/WESTIE F. VEJGÅRD/LOOPING
SLRK 11 69,27
Stephan Holst Pedersen VEHLSGAARDS HURRICANE
2013/DV/FAVORIT ASK/STARLIGHT ELM/MOSEGÅRDENS DILIGHT
SLR 12 51,35
Oliver Skjøt CHARLY M
2008/HN/CHARILAN/CLARA/CALYPSO II
OHR Udg.
Mikka Lund HYSOPES DIAMANT
2010/LU/DIAMANT DE REVEL/HYSOPE DU SAULCY/ULMOS DU SAULCY
DVRK Udg.