maj
2019
Fra 25-05-2019 til 26-05-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

MBRK´S C- Stævne i spring inkl. Nord-Vest Box Cup kvalifikation samt D klasser (C)

Stævnenummer
Prop00033541

Dato for resultat d. 06-06-2019

Resultatbehandling færdig

Møllebakkens Rideklub (Distrikt D04)
Præstemarksvej 4
4241 Vemmelev

Kontakt inden stævnet

Heidi Christensen
42922125
mbrk.spring@gmail.com

Officials

Banedesigner
John Hansen, John Nielsen
Dommere
Helle Winberg, Dorte Ziegler Simonsen
Teknisk Delegerede
Birgitte Tribler
Tilbage til klasseoversigt

24. LB2** Springning Heste (110 cm) B7 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B7 (SVH 1)

Opdateret: 06-06-2019
Antal starter:
19
Antal placeringer:
5
Dotering:
1: 450 2: 360 3: 270 4: 180 5: 150 6: 150 7: 150 8: 150 9: 150 10: 150 11: 150 12: 150

Dommere: John Hansen, Helle Winberg, John Nielsen, Birgitte Tribler

Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Karoline Sloth Kjær TEMPTATION 37
2000/KW/NUMERO UNO/IRISH LADY/CALVADOS
SLRK 0 52,94 0 26,70 26,7 1
1 1
Kristina Nielsen BØGEVANGS LADY GAGA
2010/DV/CARMARGUE/KERMO´S LADY WARKANTINA/WARKANT
BRN 0 51,61 0 30,05 30,05 1
2 2
Freja Højgaard Pedersen CANVEY ISLAND
2006/HO/CONTENDER/PIA PRISCA/CANDILLO
RIC 0 53,99 0 30,13 30,13 1
3 3
Anja Lunn CA'UZI
2012/DV/USTINOV/JÆGERSMINDE´S CASANDRO/CARANO
RIC 0 50,42 0 31,38 31,38 1
4 4
Laura Lundtorp Olsen LILLEVANGS CHRISTO
2010/DV/CHELLYS Z/LILLEVANGS GALINA/QUIDAM'S RUBIN
BRN 0 52,64 0 36,27 36,27 1
5 5
Cecilie May Lauridsen CONTENDRA 4
2013/HN/CONTENDRO I/FOR CHANEL/FOR PLEASURE
NSPR 0 58,16 0 38,98 38,98 1
Emma Stengelshøj Jørgensen UNICORN'S WILMA
2011/DV/WILLEMOES/UNICORN'S LARISSA/LINARO
SLRK 4 52,20 0 31,41 31,41
Emil Vestergaard DERLANIEKE T.S.
2008/KWPN/LUPICOR H/PARLANIEKE/LIBERO H
HASP 4 54,36 0 37,64 37,64
Christina Iben Olsen COSTO
2002/BWP/LACOSTE/PEGASSE/LATANO
MBRK 4 55,00 0 37,64 37,64
Anne-Kathrine Hjorthøj LUCKY STAR
2007/DV/LIBERTYMAN/TIENNA/LEONCE
ØSR 7 70,68 0 36,59 36,59
Kamilla Flemming Hansen CARBON RAVNES-HAVE
2005/DV/CARSON ASK/AMIEL RAVNESHAVE/A-DUR
RKV 0 48,76 8 34,40 34,4
Anica Kristoffersen CANCUN Z
2012/ZA/CANABIS Z/CARA MIA/CARANO
SPR 4 52,69 4 42,80 42,8
Vibeke Korup LOUPACCIO
2001/HO/Loutano/Kyra Ii/Carpaccio
SLRK 8 54,50 8 35,02 35,02
Inge Hansen LAFAYETTE SJÆLSTOFTE
2009/TR/KAISERDOM/LALANDIA/SCHWADRONEUR
RIC 14 65,13 4 36,80 36,8
Nathalie Berggren WIZAL III F. VEJGÅRD
2005/DV/CARSON ASK/WESTIE F. VEJGÅRD/LOOPING
SLRK 9 63,39 11 59,75 59,75
Maiken Torp Grønskov KJELDGÅRD'S VILLAS
2008/DV/CRELIDO/GOLDMARIE/GRANNUS ASS
RKV Opg.
Louise Pedersen SANNEBO'S FIREA
2007/DV/CARSON ASK/FRIDA LANGMOSE/CORLANDO
RVV Udg.
Marie Schou CAVA S
2013/DV/CAVALL ASK/LUCILLE/LAMBRUSCO ASK
MBRK Udg.
Anne Lindgreen CARAMBA
2004/HO/CASSINI II/MY CANEO/CAMPESINO
RKV Opg.