apr
2019
Fra 26-04-2019 til 28-04-2019 -
  • Spring
, Hest/Pony

SIV's C-stævne i spring for hest, med D-klasser for hest og pony fredag. (C)

Stævnenummer
Prop00033637

Dato for resultat d. 10-05-2019

Resultatbehandling færdig

Vallensbæk Ridecenter Vejlegårdsvej 123-125
2625 Vallensbæk

Kontakt inden stævnet

Emilie Johansen
22197110
springstaevnesiv@gmail.com

Officials

Banedesigner
Peter Jørgensen
Dommere
Rasmus Birk, Preben Nielsen, Finn Soelberg
Teknisk Delegerede
Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

3. Springning Showklasse - Hest & Pony 70 CM B0 (D)

Spring: Springning Showklasse - Hest & Pony B0 (SVH 0)

Opdateret: 10-05-2019
Antal starter:
30
Antal placeringer:
24

Dommere: Peter Jørgensen, Rasmus Birk, Pernille Winzentsen

Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Casper Moberg LUKKE
2000/LH///
TPRK 0 51,10
3 3
Emma Bøjer Wimdrup LAZIO
2007/LH///
SIV 0 47,00
3 3
Rosasofie Nielsen SHANGAN SANTANA
1997/IHR///
NFRK 0 46,60
3 3
Mathilde Welzel A. LANYA
1999/LU/COME BACK II/ANTALIA/LOSANDER
RIC 0 46,90
3 3
Mikala Andersen CIAO CIAO ASK
2014/DV/CI CI SENJOR ASK/BIRKEGÅRDENS CHIQUITA/CORONADO
SPR 0 52,80
3 3
Jule Overgaard COCO'S STARDUST
2003/KN///
SIV 0 47,20
3 3
Malene Nielsen CLEMENTINE H.
2005/DV/SOLOS LANDTINUS/CELESTINE/ØXENHOLM GENERAL PIO
NVR 0 48,60
3 3
Malou Kiran Grewal LENTEKRIEBEL
2005/WA/REITDIEPSTER MAGIC MAX/ZUURSEVELD'S LINDA/LIGHTFEET
ISR 0 44,90
3 3
Ninna Meiltoft ANGEL OF MUSIC
2013/LU/CARMARGUE/IBERIA S 3/ICON
SPR 0 55,80
3 3
Vibeke Nielsen GREGERSMINDES ELVIRA
2009/CO/HAAHR'S ANTONY/DAMBÆKGÅRDS PRETTY PEARL/TEGLSTRUP DUKE
TPRK 0 46,70
3 3
Malene Nielsen CLEMENTINE H.
2005/DV/SOLOS LANDTINUS/CELESTINE/ØXENHOLM GENERAL PIO
NVR 0 49,30
3 3
Malou Kiran Grewal LENTEKRIEBEL
2005/WA/REITDIEPSTER MAGIC MAX/ZUURSEVELD'S LINDA/LIGHTFEET
ISR 0 43,40
3 3
Maria Andersen Walsh STUNTMAN
2005/LH///
KDR 0 46,10
3 3
Sille Marie Krøyer RUBY RUBY RUBY
2008/IHR///
STRK 0 47,60
3 3
Trille Lund Høegh HOVGÅRDENS ZEBA
2004/SP/AQUAVIT N/TRILLE/RICO-SØNDERMARK
ISR 0 47,60
3 3
Sophia Mai Rønshof Bjørkman LODGE PARK JUNIOR
2006/IHR///
SPR 0 46,70
3 3
Louise Sarah Jensen EGEBALLES KADETZSKI
2001/NF/MONDAY'S MOSCAN/ODBJERGS ITIQUE/ANYDALE MARTIEN
SLR 0 47,40
3 3
Liva Marie Sigsgaard Juul LILLEVANGS DARK DUKE
2008/NF/KANTJE'S VALENTIJN/ELMHOLTS MARITZA/SULAATIK'S BENJI
ROR 0 55,50
3 3
Emilie Mathilda Kastrup MY LITTLE FELLOW
2003/LH///
NSR 0 55,30
3 3
Charlotte Jespersen INDURAIN LN
2012/DV/C-INDOCTRO/RINETT LN/RAGAZZO
TSR 0 49,90
3 3
Sophia Mai Rønshof Bjørkman LODGE PARK JUNIOR
2006/IHR///
SPR 0 40,20
3 3
Louise Sarah Jensen EGEBALLES KADETZSKI
2001/NF/MONDAY'S MOSCAN/ODBJERGS ITIQUE/ANYDALE MARTIEN
SLR 0 48,50
3 3
Emilie Mathilda Kastrup MY LITTLE FELLOW
2003/LH///
NSR 0 54,00
3 3
Charlotte Jespersen INDURAIN LN
2012/DV/C-INDOCTRO/RINETT LN/RAGAZZO
TSR 0 47,70
3 3
Lærke Luna Bøgebjerg Jensen FUZZY STANSTORP
2003/FJ/DUKAT HALSNÆS/SUSSI STANSTORP/MIKKEL STANSTORP
LØSR 4 51,30
Ninna Meiltoft ANGEL OF MUSIC
2013/LU/CARMARGUE/IBERIA S 3/ICON
SPR 4 51,90
Vibeke Nielsen GREGERSMINDES ELVIRA
2009/CO/HAAHR'S ANTONY/DAMBÆKGÅRDS PRETTY PEARL/TEGLSTRUP DUKE
TPRK 4 43,90
Matilde Nielsen MILO O'REILY THE REBEL
2009/IRH/THE ARTIST/POTTEEN/
ISR 5 65,50
Matilde Nielsen MILO O'REILY THE REBEL
2009/IRH/THE ARTIST/POTTEEN/
ISR 9 65,10
Louise Jørgensen SWEET-HEART B
2011/DV/HEARTBEAT/CANDILLA S/CANDILLO
ARK Opg.