sep
2019
Fra 06-09-2019 til 08-09-2019 -
  • Dressur
, Hest/Pony

Vindinge Rideklub Store Hestedag Dressur (C)

Stævnenummer
Prop00033712

Dato for resultat d. 12-09-2019

Resultatbehandling færdig

Vindinge Rideklub (Distrikt D03)
Mosestykket 21
4000 Roskilde

Kontakt inden stævnet

dressur@vindinge-rideklub.dk
60711595
dressur@vindinge-rideklub.dk

Officials

Teknisk Delegerede
Ditte Weldingh, Ina Frederiksen
Tilbage til klasseoversigt

25. St. Hestedags Cup LB1-LA2 Finale (D)

Dressur: Procentklasse Pony (SVH 0)

Opdateret: 12-09-2019
Antal starter:
27
Antal placeringer:
7
Rytter Hest Klub Dommer C Total Kat. point Placering
Elin Lykke Hansen CLAUSHOLM VOYAGER (DNK)
2013/WB/TELYNAU SOUZA/CLAUSHOLM VITARA (IR)/RHYDSPENCE SQUIRE
HVL 240,000 77,419
1 1
Tilde Berner Nielsen IDYLLENS YVANHOE
2012/NF/BURLEY TIME LORD/IDYLLENS KAMÉ/JOLLY ROGER
HAS 208,000 71,724
2 2
Rosa Lolk VASEHØJS PICANT BREDAGER
2010/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/SISKA BREDAGER/MØLLEGÅRDS SINALCO
NSRK 207,000 71,379
3 3
Ida Vang Holt KULI'S AKENA
2010/RP/WESTMINSTER BAILEY/AKROBATIN S/MAURICIO T
KAR 221,000 71,29
4 4
Freja Friis Knudsen ASASARA CALVIN
2005/PI/DONATELLO VESTERLUND/LINA/
STRK 220,000 70,968
5 5
Liva Marie Sigsgaard Juul LILLEVANGS DARK DUKE
2008/NF/KANTJE'S VALENTIJN/ELMHOLTS MARITZA/SULAATIK'S BENJI
ROR 227,000 70,938
6 6
Amanda Ramsing Bjerregaard CHILI
2006/LH///
FVR 205,500 70,862
7 7
Matilde Birch SIMPLY RED
2010/WE/FH. BJERREGÅRDS WONDER/MISS LENA XX (DEN)/SECRET DESTINATION XX
RVV 204,500 70,517
Phoebe Cheng Hedenskog LUNDEGAARDENS FAUST
2011/NF/MISTER MALTHE/ELMHOLTS VERONIKA/PEDRO
ØKR 204,500 70,517
Matilde Daniella Hammarkvist HAURUMS ALFA
2013/PI/ALLICAT/NYMARKENS FREJA/TOKER-T
NSR 217,000 70
Liva Josephine Lang NYMFE STENGAARD
2006/SP/NOTRE BAC/ROLSTEDS PASIPHÄE/BONANSA
NSRK 202,500 69,828
Kamille Jinks Carlsen LEVI 501
1995/DR///
HUR 216,000 69,677
Freja Ricks jørgensen SKÆRGÅRDENS MARVELOUS NIGHT
2008/LU/MARVEL VAN GRAAF JANSHOF/EGEVANGENS GOLDEN KIMBERLY/INNELLAN KESTREL
NSRK 220,500 68,906
Emma Rønnegaard Funk PERFEKTO HØJLYST
2009/CO/COOSHEEN FINNEGAN/HEDEGÅRDENS SAMANTHA/ØXENHOLM MARKBOOK
VIRK 220,000 68,75
Lærke Bonde Christensen HESTEHAVEN´S SAFARI
2002/LU/FALKENHUS´S MOMBASSA/MICHETTE/MØLLEGÅRDS SINALCO
HVL 213,000 68,71
Marie Fredenslund BASTIAN
2000/DR///
LRK 197,000 67,931
Rikke Maria Schoubye Johansen LILLEPRINS
2002/DR///
KAR 210,500 67,903
Olivia Petersen HOLTELAND DREAMCATCHER
2010/LU/BONBON/FIONA/
KAR 210,500 67,903
Nanna Holtz Folman BYMOSEGAARDS BRITANNIA (DNK)
2013/WC/NEBO TARAN/FFLUR BUDDUG/NEBO BOUNCER
HVL 196,500 67,759
Sophie Kindvig DAUKESTER SUGAR PUFF
2013/WB/ROCKBURY PATRIOT/CWRTYCADNO POLLYANNA/NANTCOL FIGUREHEAD
HIRK 210,000 67,742
Natasha Schubert BERGS CHARLOTTE
2003/BL///
LØSR 195,500 67,414
Astrid Holmgaard Bjerring FIRFOD JEZABEL
2008/NF/GAY COUNT SHETAN/FIRFOD JALOUX/FIRFOD FACON
MSR 194,500 67,069
Kirstine Gadebusch Olsen RIANWYN BLACK MAGIC
2008/WA/CWMNANTGWYN PENADUR/SIANLEE SASHA/PENWISG MUSKETEER
NSRK 207,000 66,774
Emilia von Bruhn STABYGÅRDS ATEZA
2005/LH///
VIRK 193,000 66,552
Helena Overgaard Sørensen CLYDESDALE
2006/IHR///
LRK 192,000 66,207
Anne-Sofie Dreyer Jensen GRAARUPGAARD'S SUPREME
2011/LU/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/NELLY/UBEKENDT
KAR 192,000 66,207
Mathilde Kragh Thaysen HELANA
2003/BL///
SPR 204,000 65,806